PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109457}

Jak być sobą

I Heart Huckabees
5,9 2 835
ocen
5,9 10 1 2835
7,0 4
oceny krytyków
Jak być sobą
powrót do forum filmu Jak być sobą

że o tym filmie jeszcze nikt nic mądrego napisał...
Teraz zastanawiam się czy to świadczy dobrze czy źle o nim, i pewnie ktoś ten temat pociągnie byle nie poruszać głównego pytania o co w nim chodzi.
W tej chwili czuje się jak bohaterowie filmu, i chciałbym żeby ktoś mi powiedział jaki w nim sens i w ogóle. Przypomniałem sobie że oni sami doszli do prawdy, z początkową pomocą, ale ostatni krok musieli zrobić sami, ale detektywi wyskoczyli z pytaniem czy sprawy kiedykolwiek można uznać za zamknięte, czyli że w końcu najdą ich wątpliwości, okaże się że tylko im się wydawało że poznali prawdę... i o co chodzi z tym tytułem, "I heart huckabees", na plakatach zamiast heart jest serduszko co należałoby odczytać jako love, niemniej to nadal mnie ma sensu a przynajmniej ja go nie widzę

Jeśli macie jakieś pomysły na interpretacje to walcie.

ocenił(a) film na 9
creo

no dobra, jako, że to jeden z moich ulubionych filmów to powiem jak ja to odbieram:)
Film emanuje specyficznym humorem i owiany jest oparami absurdu - ciężko jest tłumaczyć co w tym absurdzie tak pociągającego - jedni lubią monthy pythona a innym ten humor zupełnie nie odpowiada;)
To kolejny film, który mówi o zagubieniu, szukaniu sensu w życiu, zanegowaniu materializmu tyle, że bez patosu, a z nutą absurdalnego humoru. Nie ma co szukać drugiego dna, po prostu to dramat w krzywym zwierciadle, z przekoloryzowanymi postaciami:) Wyobraź sobie gdyby zrobić wszystko to na poważnie - koleś szuka sensu życia, idzie do psychiatry, ten go obserwuje, stara się mu pomóc, z jednej strony masz nieudacznika, z drugiej korporacyjnego szczura - faceta, który jest synonimem sukcesu. No i bla bla bla - przemiana bohatera, znalezienie innej drogi, zrozumienie swoich problemów...czyli typowy amerykański scenariusz wielu filmów:) Co tu więcej mówić? Ja polecam ten film, każdemu kto szuka sensu życia:) zawsze oglądam go kiedy wpadam w kłopoty - po nim nagle wszystko wydaje się proste:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones