PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31668}

Jak w zwierciadle

Såsom i en spegel
7,7 7 574
oceny
7,7 10 1 7574
6,9 10
ocen krytyków
Jak w zwierciadle
powrót do forum filmu Jak w zwierciadle

Matka i żona

ocenił(a) film na 9

dlaczego wszyscy mówią o Bogu i religii, a nikt nie zauważa, że najważniejszą postacią w tym filmie jest matka, to jej brakuje, nie Boga. Ojciec, rozdawszy żałosne prezenty wychodzi i ogarnia go rozpacz, wychodzi, ponieważ nie chce uczestniczyć w otwieraniu ich, nie chce widzieć zawodu jaki sprawia swym dzieciom, ale rozpacz nie z tego powodu go dopada, na to jest zbyt egoistyczny, zbyt wiele wymówek, by znalazł, płacze, bo brakuje mu zmarłej żony, ujmuje szkatułkę z tytoniem i niesie ją niczym urnę z prochami. Choroba Karin rozwija się dopiero po śmierci matki, która cierpiała z tych samych powodów. To matka jest miłością, której brakuje, której nie widać. "Jak w zwierciadle" nie jest filmem o poszukiwaniu Boga, nie jest wcale pytaniem o jego istnienie. To jest film o miłości, o tym gdzie jej szukać i jak ona dorasta, nawet w obliczu wielkiej straty. Właśnie to uświadomił sobie ojciec.

ocenił(a) film na 8
kAsperadastra

Też tak uważam, choć można i Boga pod to podpiąć. Przecież jest on miłością. W tak trudnym czasie dla bohaterów go zabrakło i w konsekwencji zabrakło im miłości.

ocenił(a) film na 8
brutus35

Zgadzam się, nie powinno się pomijać Boga w interpretacji filmu. Bohaterom zabrakło Boga, a więc i miłości. Już sam tytuł filmu "Jak w zwierciadle", od razu nasuwa skojarzenie z "Hymnem o Miłości" i ostatnimi wersetami:
"(...)Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz.
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

ocenił(a) film na 10
kAsperadastra

Mocne. To mi się podoba. Sprawiłaś/eś, że ponownie ten film w niedalekiej przyszłości obejrzę, bo i mnie takie spojrzenia na, wydawałoby się, zakrzepłe w jednej, "właściwej" interpretacji dzieła interesują.

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones