PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753824}

Klasa próżniacza

The Leisure Class
4,3 742
oceny
4,3 10 1 742
Klasa próżniacza
powrót do forum filmu Klasa próżniacza

Widziałam wczoraj

ocenił(a) film na 6

Film trochę jak sztuka teatralna, akcja praktycznie przez cały film dzieje się w jednym miejscu - w domu przyszłej pani młodej. Film jak dla mnie nie jest komedią - raczej komediodramatem - nie zazdroszczę dalszych losów głównych bohaterów...

marakuska

Czy dobrze rozumiem brak zakończenia?

ocenił(a) film na 6
karol.szp

Oczywiście film ma zakończenie - nie wiem jak to napisać bez spojlerowania - chodzi mi o to, że nie wyobrażam sobie żyć w ich skórze jeśli miałoby się zdarzyć to, na co wskazuje zakończenie. Ale to chyba mój charakter, bo osoby, które ze mną oglądały stwierdziły, że przecież główni bohaterowie osiągnęli to, co chcieli osiągnąć od samego początku ,więc happy end. Dla mnie nie... :-)
Nie wiem - może przydałaby się druga część, która rozwiałaby moje wątpliwości...?

ocenił(a) film na 4
marakuska

Fakt. Szczęśliwego zakończenia tu nie było... Co prawda poznali prawdę i rzekomo byli ze sobą szczerzy, jednak okazało się, że chyba lepiej im było podtrzymywać tę iluzję... Przynajmniej wtedy sprawiali wrażenie szczęśliwych...

Na końcu okazało się, że panna młoda jest tak samo zepsuta i zdegenerowana jak jej ojczulek, na którego całe życie narzekała. Z kolei pan młody zdał sobie sprawę, że cały ten ślub jest starannie wykreowanym przedstawieniem, gdzie każdy się robi dobrą minę do złej gry, bo przecież kampania sama się nie zrobi, dlatego "show must go on".

ocenił(a) film na 7
marakuska

Zgadzam się. mi się podobał, a szczególnie zakończenie.

ocenił(a) film na 8
chemas

A mi od początku do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones