PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=891}

Kochankowie z Kręgu Polarnego

Los Amantes del Círculo Polar
7,6 3 026
ocen
7,6 10 1 3026
6,2 4
oceny krytyków
Kochankowie z Kręgu Polarnego
powrót do forum filmu Kochankowie z Kręgu Polarnego

Widziałam go TV w wieku 18 lat i mocno wyrył się w mojej pamięci. Na szczęście, tknięta przeczuciem, nagrałam go na kasetę VHS i oglądałam później wielokrotnie :)
Niedopowiedzenia i magia są mocnym atutem filmu, ale i reżysera. Do dziś dzień czuję głęboki podziw dla tego obrazu i łączy się bardzo mocno z moją młodością. Myślę, że miał wpływ na to, jaka ona była i jak została zapamiętana.

ocenił(a) film na 8
kromkarra

Mam to samo :) Obejrzałam do pierwszy raz jako nastolatka i cieszyłam się za każdym razem gdy trafiałam na niego w telewizji. Opowiada w jakiś dziwny, magiczny sposób o młodzieńczej miłości... oglądanie go sprawiało mi zawsze ogromną przyjemność i wywoływało jakąś taką dziwną tęsknotę za zakochaniem się. Nie wiem czemu, ale przypomniał mi się dziś ten film i teraz gdy jestem już dorosła i w szczęśliwym związku znów chętnie go obejrzę :) Sprawdzę czy nadal wywołuje we mnie takie same uczucia.

ocenił(a) film na 10
kromkarra

Podobnie obejzalem go dawno temu ale balbym się go teraz zweryfikować po latach. Tak samo nie moglbym chyba tego zrobić z Marzycielami Bertolucciego

ocenił(a) film na 8
kromkarra

Zgadzam się całkowicie. Magia. Też widziałem go naście lat temu w TV w jakimś cyklu filmowym na TVP i cały czas siedzi mi w pamięci, nie mogłem oderwać oczu i po zakończeniu seansu siedziałem w fotelu jeszcze przez parę minut i było mi smutno. Chyba najwyższy czas obejrzeć go ponownie:) Lekki dreszczyk czuję już na tą myśl.
Pamiętam, że w tym samym cyklu leciał szwedzki film "Adam i Ewa", który miło wspominam i chyba polecam:) (też muszę zweryfikować po latach)
http://www.filmweb.pl/film/Adam+i+Ewa-1997-106258

ocenił(a) film na 6
kromkarra

Polecam zatem:
"DINER" Barry'ego Levinsona z Mickeyem Rourkiem, Kevinem Baconem, Danielem Sternem, Ellen Barkin,
"Ryzykowny interes" z Tomem Cruisem i Rebeką DeMornay,
"Ognie Św. Elma" Joela Schumachera z Emilio Estevezem, Demi Moore, Ally Sheedy i Robem Lowe,
"Stań przy mnie" z Riverem Phoenixem,
"Stracone lata" Sidneya Lumeta z Riverem Phoenixem,
"Co dalej?" Petera Yatesa z Dennisem Quiadem,
"Przyjaciele z Queens" z Kevinem Baconem, Joe Mantegną i Johnem Malkovichem,
"Wszyscy twoi święci" z Robertem Downeyem Jr., Rosario Dawson, Erikiem Robertsem, Melanie Diaz, Czajnikiem Tatumem i Szają Labefem,
"Ta jedyna" Edwarda Burnsa,
"Slumsy Beverly Hills" Tamary Jenkins,
"Happiness" Todda Solondza,
"Złe i gorsze" z Laurą Dern,
"Wybory" z Reese Whiterspoon i Matthew Broderickiem,
"Kobieta na skraju dojrzałości" z Charlize Theron i Patrickiem Wilsonem,
"Sierpień w hrabstwie Osage" z Julią Roberts, Meryl Streep i Ewanem McGregorem,
"Małe dzieci" z Kate Winslet, Jennifer Connelly i Patrickiem Wilsonem,
"WAŁKONIE" Federico Felliniego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones