PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=294913}
6,0 1 696
ocen
6,0 10 1 1696
Kokoda
powrót do forum filmu Kokoda

Gdyby nie początkowe informacje narratora o inwazji japońskiej i ostatnie sceny bitwy, która i tak pozostawia wiele do życzenia oraz przemówienie pełne frazesów i patosu tego australijskiego wojskowego to niektórzy a nawet dzieci neostrady mogliby odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z jakimś tandetnym filmem na pograniczu prequelów Obcego i Predatora.
Mamy dżungle, parę nijakich postaci błąkających się po błotnistych terenach ze strzelbami daleko od głównych dróg strzelających do cieni, mamy Japończyków, aczkolwiek widzimy tylko ich nogi oraz gdy wychodzą z cienia zamaskowani olbrzymią ilością trawy niczym Morlokowie z Wehikułu czasu jak napisał Pan od recenzji czy Obcy, jednemu wbijają bagnet prosto w oko, drugiego patroszą jak kurczaka, można ich nie lubić, ale bardzo mocno przesadzono, taki beznadziejny film nawet szkoda protestu pod ambasadą australijską przez japończyków....Australijczycy dalej się błąkają po dżungli, na chybił trafił trafiają a są tak bezbarwni jak swoje skarpetki......
Moja ocena to 2/10, tylko za to, że ktoś taki temat podjął, mało znany epizod z czasów wojny na Pacyfiku daje te 2 punkty.

ocenił(a) film na 1
Irish_Americ

Popieram. Ja dałem 1/10

cnk989

Taka "Śmierć w Wenecji",tyle,że w klimatach Drugiej Wojny Światowej.

ocenił(a) film na 3
Kuryiama

dokładnie film słaby! a że nie mam w nawyku przerywania filmu to z trudnością dotrwałem do końca

ocenił(a) film na 8
Irish_Americ

"mało znany epizod z czasów wojny na Pacyfiku" - to żeś walnął jak łysy grzywką o kant kuli... Utrzymanie szlaku Kokody przez Australijczyków to główny punkt zwrotny na Nowej Gwinei jak równocześnie początek końca Japończyków. A co do patroszenia jak kurczaków i że to przesadzone. Fakt, mało pokazali i za mało brutalnie. Japończycy tak mili i humanitarni w rzeczywistości nie byli. Tu masz parę zdjęć "samurajów" XXw. http://www.nanking-massacre.com/RAPE_OF_NANKING_OR_NANJING_MASSACRE_1937.html

i jeszcze na dokładkę takie fajne rodzinne zdjęcie... http://img4.itiexue.net/1182/11823256.jpg

raval87

Dawno to pisane było. Łysy nie jestem, stosuje masaż soli z ciepłą wodą, czasem skrzyp, pokrzywy-na cebulki z włosów-wszystko z książki Tombaka.
Masakryczne te zdjęcie, nie jestem z usańskiego czy z chińskiego IPN-u.
Dziękuje, zdrowia życzę!

ocenił(a) film na 7
Irish_Americ

o japońskich eksperymentach medycznych, czy torturowaniu amerykańskich jeńców tez nie słyszałeś... Japońce niejednego Mengele mieli...
Film niezły.

Irish_Americ

Hmmm - to co uważasz za słabą stronę - ja uważam za podstawową zaletę... Po co wymyślać Morloków czy Predatora, skoro własnie zycie może byc o wiele bardziej straszne... Tak wyglądały walki na N.G. - w tym czasie, gdy oddziały ochotnicze próbowały OPÓŹNIAĆ Japończyków na Kokodzie, regularna armia australijska dopiero pakowała się na statki w Afryce.
Zdobycie przez Japończyków Port Moresby oznaczałoby na 100% inwazję na kontynet austalijski, gdzie nikt by ich nie zatrzymał. Ci chłopcy walczyli o swoje domy... chciałbym żeby w Polsce powstawały takie filmy o naszych walkach.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Irish_Americ

Jak dla mnie ten film to strata czasu, nieźle się na nim umęczyłam. Nawet nie dotarłam do końca tego "dzieła", które otrzymuje ode mnie ocenę 1/10, obejrzałam do połowy i wyłączyłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones