PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154526}

Kraina traw

Tideland
7,0 14 394
oceny
7,0 10 1 14394
6,3 7
ocen krytyków
Kraina traw
powrót do forum filmu Kraina traw

a to przecież wspaniałe kino, mnie osobiście ten film zahipnotyzował i uwiódł. oczywiście
ocena 10/10 i pewna pozycja w ulubieńcach.

ocenił(a) film na 8
paulinaz87_filmweb

Muszę napisać, że ja specjalnie nie jestem zdziwiona oceną. Biorąc pod uwagę, że jest to jakby nie było film niszowy. Jeżeli komuś się nie uda wejść w klimat tego filmu to nie oceni go pozytywnie. Ale jeżeli już w niego wejdzie to popłynie tak jak ja popłynęłam ;) wspaniałe, plastyczne kino, szkoda, że nie ma okazji zobaczenia tego filmu na dużym ekranie:(
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
adrastea

zgadzam się z waszą opinią - dzieła Gilliama się kocha albo ich nie ogląda wcale. A ten film jest niezwykły , psychodeliczny, straszny ale jednak wspaniały - rola Jodelle Ferland niesamowita ! Polecam !

ocenił(a) film na 9
paulinaz87_filmweb

Niesamowite kino! Doskonale oddana tendencja umysłu do oblekania zastanej rzeczywistości w postać nam znaną, znajomą. Momentami bałam się w filmie wszystkiego, od poruszającej się firanki do wypatroszonego trupa, podczas gdy umysł małej Rose nie znał uczucia strachu, więc ten się w niej nie rodził. Rodzi się w mojej głowie przesłanie, które brzmiałoby coś na kształt słów A. Kępińskiego - "Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości". Chciałam też zauważyć wyższość wyobraźni nad intelektem. Wyobraźnia tworzyć może nowe światy, gdy intelekt dawno już umarł w starym, złym i nieprzyjaznym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones