PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=154526}

Kraina traw

Tideland
7,0 14 392
oceny
7,0 10 1 14392
6,3 7
ocen krytyków
Kraina traw
powrót do forum filmu Kraina traw

hipnotyzujacy

ocenił(a) film na 9

Szczerze mówiąc brałem się za ten film jakoby mial on być "w klimacie" Labiryntu Fauna. Czy jest?-oj nie...jedyne co wydaje się być tu elementem wspólnym to WYOBRAZNIA..Kraina traw jest obdarta z magii jaką raczył nas labirynt, nie ma tego klimatu baśni fantasy..Jest poprostu inny..Niesamowity?-z pewnością, Intrygujący?-napewno, Hipnotyzujący?- rzecz odbioru, mnie uwiódł i zaprowadził do samego końca..Piękny?-chyba tak. Ciężko jest ubrać ten obraz w słowa, trzeba poprostu zobaczyć!

użytkownik usunięty
_suspect_

***SPOILERY****

Utrafiłeś w sedno! Porównania biorą się także stąd, że i tu dziecko przed koszmarem dzieciństwa ucieka do świata baśni stworzonego z własnej wyobrazni (w Labiryncie Fauna jest on po prostu bardziej realny), ale czy wszyscy tego nie robiliśmy? ja tak i ja się z takimi dziecmi bardzo utożsamiam:)

Urzekła mnie też bardzo ta chorobliwa atmosfera amerykańskiej prowincji i tu chciałabym Ci gorąci polecic film w podobnym klimacie " The Reflecting Skin", widziałam go dawno temu w telewizji, na torrentach znajduje się niestety w skróconej wersji 95min, polecam wersję 115min.

Co do podobnych filmów Gilliama, ciekawam czy widziałeś Przygody Barona Munchausena i Bandyci Czasu, widziałam te filmy w dzieciństwie, zanim wiedziałam o istnieniu Gilliama i niesamowicie mi się podobały. Są takie jednocześnie groteskowe i bardzo smutne, dla tych dzieci tak naprawdę nie ma happy endu. Apropos, moim zdaniem zakończenie Krainy Traw tylko na pozór jest szczęśliwe, psychika dziewczynki została już praktycznie zdewastowana...

ocenił(a) film na 9

Zakończenie, zakończenie..Było wyłącznie aktem zebrania rozjechanego kotka z ulicy, nic ponad to..

Niezawodna Lynd:) Zaczyna mnie nosić przed obejrzeniem tych wymienionych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones