PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1190}
6,7 5 425
ocen
6,7 10 1 5425
6,3 7
ocen krytyków
Kronika wypadków miłosnych
powrót do forum filmu Kronika wypadków miłosnych

Jest to film, którym się zauroczyłam będąc podlotkiem lat naście (kilkanascie lat temu:)
To jedyny film który obejrzałam wiele razy i obejrzałabym jeszcze raz (co ja mówię - raz??????)
Jest w nim WSZYSTKO co kocham
Nie jestem psycho fanką ani Wajdy ani Konwickiego ale ten film będzi dla mnie wyjątkowy forever;)
Patison i moda na romantyczny wampiryzm się chowa!!!

ogonktorymachapsem

Rzeczywiście, jeden z najlepszych filmów Wajdy, chyba niedoceniony.

ogonktorymachapsem

Miałem podobnie. Zaraz po obejrzeniu (miałem naście lat), poleciałem do biblioteki i wypozyczyłem kilka książek Konwickiego. Zacząłem od Kroniki, i stwierdzić muszę że książka jest o jedno oczko wyżej od filmu...

ocenił(a) film na 10
ogonktorymachapsem

To ja też się dopisuję.
Także film widziałem po raz pierwszy w wieku lat nastu i zostałem zauroczony zarówno samym dziełem, jak i kreacją Pauliny Młynarskiej.
Film po prostu magiczny i ciągle lubię do niego wracać. Wajda nie jest jednym z moich ulubionych reżyserów ale Kronika... to taka perełka, że aż brak słów aby opisać jej piękno. Film doskonały pod każdym względem.

ocenił(a) film na 6
gramin

Podpisuję się pod Waszymi postami. Film w mojej pamięci mocno osadzony, książkę cenię bardziej. A od siebie dodam, że z powodu filmu wybrałem się w wakację do Przemyśla, żeby zobaczyć miejsca, gdzie kręcono film! Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones