PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10531}

Kryjówka Białego Węża

The Lair of the White Worm
5,7 1 087
ocen
5,7 10 1 1087
Kryjówka Białego Węża
powrót do forum filmu Kryjówka Białego Węża

8/10

ocenił(a) film na 8

Po obejrzeniu czterech filmów Russella z pogranicza horroru stwierdzam, że jest to mój drugi, po "Devils" i na spółkę z "Gothic", ulubiony film od tego reżysera. Minusy znaleźć trudno i jest to tak naprawdę tylko kwestia gustu, bo od strony audiowizualnej, technicznej prezentuje się okazale. Dla mnie trochę za mało było w tym prawdziwego horroru, a za dużo luźnych scen "z przymrużeniem oka". Ale oglądała się to jak najbardziej zacnie. Piękne lokacje (i ogólnie ten brytyjski klimat), porządna gra aktorska i dobra muzyka to tylko niektóre z zalet "The Lair of the White Worm". Świetne są wszystkie te psychodeliczne koszmary i wizje bohaterów, z tak odrealnionymi efektami i jeszcze ciekawszą treścią. Sam wampiryzm w tym filmie to akurat średnio udany wątek i nie ma w nim nic głębszego. Ale zakończenie z wielkim potworem i ogólnie ten kult węża jak najbardziej na plus. Tak więc, film stylistycznie na pewno ciekawy, treściowo nie każdemu się spodoba, ale od siebie polecam. Moja ocena: 8/10.

ocenił(a) film na 3
Shady_Yo

Twoje zaklinanie się "kwestią gustu" bywa pocieszne. Piszesz to, co widzisz i tylko co widzisz, a gdy nieopatrznie użyjesz słowa "treść", migasz się poprzez sformułowania "jeszcze ciekawsza treść" (od jakiej, bo w Twojej wypowiedzi nie ma żadnej) oraz "treściowo nie każdemu się spodoba" (czyli co się nie spodoba?). Kiczowaty ajntopf faktycznie nie wszystkim się spodoba, tym bardziej, że nie ma w nim treści (prócz treści żołądka).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones