PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1455}
7,8 20 810
ocen
7,8 10 1 20810
8,0 32
oceny krytyków
La Strada
powrót do forum filmu La Strada

Według mnie to był po prostu jakiś dziwny rodzaj przywiązania.

ocenił(a) film na 7
Bonnie_filmweb

A co to miłość? :P

ocenił(a) film na 8
lowcaszyi

Hmm...Pragnienie szczęścia drugiej osoby ponad własne?

ocenił(a) film na 7
Bonnie_filmweb

Myślę, że to lepsza definicja niż mogłoby się na pozór wydawać. Mimo ładunku, jaki ze sobą niesie, jednak zbyt krótka - liczyłem na zdanie wielokrotnie złożone ;) Co do pytania, czy Zampano i ten ujmujący kobiecy byt "o twarzy karczocha" odnalazła miłość... Jakoś mi to nie brzmi, przynajmniej na pierwszy rzut ucha. Miłość oczywiście rodzi się pod wpływem poczucia osamotnienia wśród ludzi i całej reszty krajobrazu, ale czy to jest tylko owoc samotności? Miłość chyba z samej definicji zakłada adorację kogoś jako posiadacza zespołu niepowtarzalnych cech w niepowtarzalnej konfiguracji (uwielbienie posiadacza, nie cech, rzecz jasna). W "La Stradzie" postawiłbym na to, że zaistniał ten "dziwny rodzaj przywiązania": ze stosunku "feudalnego" przeszli w końcu do etapu, w którym każde z nich zrozumiało, że drugie jest równie samotne (przede wszystkim Gelsomina o Zampano) i odnalazło w tym "drugim" pierwszego w swoim życiu człowieka (przede wszystkim Zampano w Gelsominie). Tylko tyle i aż tyle.

użytkownik usunięty
Bonnie_filmweb

Tak, tylko że w relacji Gelsomina- Linoskoczek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones