PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1455}
7,8 20 827
ocen
7,8 10 1 20827
8,0 32
oceny krytyków
La Strada
powrót do forum filmu La Strada

Klasyka-wielka lista

ocenił(a) film na 9

Oto lista wspaniałych filmów z klasyki:
No cóż moge polecic duzo innych filmów które uznawane są za klasyke:
RZYMSKIE WAKACJE 53r
CUDOWNE ŻYCIE 46r
PAN SMITH JEDZIE DO WASZYNGTONU 39r
ZABIĆ DROZDA 62r
12 gniewnych ludzi 56r
WSZYSTKO O EWIE 50r
BULWAR SŁONECZNEGO LATA 50r
OBYWATEL KANE 41r
ANNIE HALL 77r
MANHATTAN 79r
ZŁODZIEJ ROWERÓW 48r
KOMEDIANCI 2CD 45r
400 BATÓW 59r
CINEMA PARADISO 89r
CASABLANCA 42r
PRZEMINĘŁO Z WIATREM 39r
ŻĄDŁO 73r
ARSZENIK I STARE KORONKI 44r
DRAPIEŻNE MALEŃSTWO 38r
PHILADELPHIA STORY 40r
Dziewczyna pietaszek 41r
ICH NOCE 34r
MONTY PYTHON'S I ŚWIĘTY Graal 75r
MONTY PYTHON'S-Żywot BRIANA 79r
DR.STRANGELOVE 64r
PÓŁ ZARTEM PÓŁ SERIO 59r
KACZA ZUPA 33r
NOC W OPERZE 35r
CZAS APOKALIPSY 79r
PLuton 86r
ŚCIEZKI CHWAŁY 57r
MOST NA RZECE KWAI 57r
STALAG 17 54r
PATTON 69r
WIELKA UCIECZKA 63r
OJCIEC CHRZESTNY 72r
OJCIEC CHRZESTNY 2 74r
DAWNO TEMU W AMERYCE 84r
TAKSÓWKARZ 76r
ŁOWCA JELENI 78r
WŚCIEKŁY BYK 80r
LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM 75r
CHINATOWN 74r
NIEUGIETY LUKE 67r
BILARDZISTA 61r
LA STRADA 54r
NOCE CABIRII 57r
SŁODKIE ZYCIE 60r
8 i 1/2 63r
7 PIECZĘĆ 56r
TAM GDZIE ROSNA POZIOMKI 57r
PERSONA 66r
TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM 51r
NA NABRZEŻACH 54r
TRZECI CZŁOWIEK 49r
Podwójne ubezpieczenie 44r
SOKÓŁ MALTAŃSKI 41r
WIELKI SEN 46r
Dotyk zła 58r
Andrei Rublyov 66r
Kto się boi Wirginii Woolf? 66r
Zabójstwo 56r
ODYSEJA KOSMICZNA 2001 68r
GWIEZDNE WOJNY IV:NOWA NADZIEJA 77r
GWIEZDNE WOJNY V:IMPERIUM KONTRATAKUJE 80r
GWIEZDNE WOJNY VI:POWRÓTJEDI
7 SAMURAJÓW 54r
RASHOMON 50r
RAN 85r
OSTATNI CESARZ 87r
Lawrence z Arabii 62r
BEN HUR 59r
SPARTAKUS 60r
WŁADCA PIERŚCIENI Trylogia
INDIANA JONES Trylogia
Afrykańska królowa 51r
OBCY 79r
OBCY II 86r
OKNO NA PODWÓRZE 54r
PÓŁNOC PÓŁNOCNY ZACHÓD 59r
ZAWRÓT GŁOWY 58r
PSYCHOZA 60r
REBECCA 40r
NOTORIOUS 46r
DOBRY ZŁY BRZYDKI 66r
DAWNO TEMU NA DZIKIM ZACHODZIE 68r
BUTCH CASSIDY AND SUNDANCE KID 69r
W SAMO POŁUDNIE 52r
POSZUKIWACZE 56r
RIO BRAVO 59r
DZIKA BANDA 69r

returner

Gratuluje gustu! Twoja lista nijak ma sie do ocen ktore przyznajesz tym rzekomo klasycznym filmom. No bo jak mozna dawac "jedynke" albo "dwojke" takim arcydzielom jak "Tam, gdzie rosna poziomki", "W samo poludnie", "Wszystko o Ewie " czy "Dyskretny urok burzuazji, a potem wypisywac na prawo i lewo, ze to klasyka. Ciekawe czy chociaz obejrzales te filmy, o ktorych piszesz. Jesli tak, to tym gorzej dla ciebie...

Nastepnym razem jak bedziesz wypisywal tego typu bzdurne listy to napisz skad one pochodza, albo kto jest ich autorem. A najlepiej ich wogole nie wystawiaj, bo to juz staje sie nudne.



N_Law

I ja to napisałem? Musiało mi się chyba bardzo nudzić... Trochę przesadziłem... w zasadzie każdy może sobie pisać o czym chce i nikomu nic do tego... A więc ja także...
Twoja lista jest OK, ale zirytował mnie fakt, że tak nisko oceniasz filmy, które bardzo wychwalasz....zresztą mniejsza o to...

ocenił(a) film na 9
N_Law

To że wstawiam ocene 1 czy 10 na filmwebie nie mam nic w spólnego z moimi odczuciami, próbuje wyrównać oceny filmów i tak mało znaczącej
strony o filmach. Na portalach wp, onet czy filmweb są strasznie zakłamane oceny filmów
Czasami zdarza się ze wielkie filmy mają niższe oceny od filmów żałośnie słabych, dlatego nie ma co sugerowac sie ocenami filmów na polskich stronach. jak już to samemu zacząć się interesowac a nie czytać bzdurne i mało znaczące opinię, polecam zerknąc na tą stronke: http://us.imdb.com/ Tu są sprawiedliwe oceny, wystarczy przejrzec
najwyżej oceniane filmy na tej stronie 250 To z 300 tys filmów
Nie obrażaj się więc że dałem jakiemus filmowi X ocenę 1 na filmwebie bo
z tej listy co wystawiłem mam wszystkie filmy osobiscie w divx i bardzo je cenię

returner

Tak głosuje większość, po co więc "wyrównywać" oceny? Przecież one mają odzwierciedlać gusta filmwebowej publiczności, a nie tej z IMDB! Zresztą kto by się tutaj sugerował ocenami, chyba każdy widzi, że całkowicie przeciętne filmy mają tutaj bardzo wysokie noty w okolicach 8 punktów, podczas gdy nie zasługują one na więcej niż 3 albo 4. To czy film jest wielki czy nie, decyduje widz, który ma prawo wyrazić swoją subiektywną opinię, poprzez wystawienie filmowi oceny, choćby była ona sprzeczna z jego rzeczywistą wartością.
Nie obrażam się, każdy ma prawo robić co mu się podoba. Powyżej wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat. Pozdrawiam.

returner

przepraszam le co robi na tej liście Indiana Jones , Włądc aPierścieni i Gwiezdne Wojny ???
Może są to bardzo miłę i kasowe filmy ale to nie są jakieś super ambitne klasyki. To są megaprodukcje a nie klasyki. Proszę nie mylić pojęć . Kasowy film to nie jest zaraz klasyczny. Klasyczne filmy to dzieła Kurosawy Felliniego a nie fantasy Lucasa i Spielberga. Tak samo westerniki też nie są jakimiś klasykami .Nie wiem w oparciu oc o robiłęś tą listę ale popełniłeś sporo błędów. Gwiezdne wojny to filmik dla osób które lubią przygodę a wtym filmie nie ma nic mądrego a to że film kasowy to nie oznacza że klasyczny. Z władcą pierśxieni to już przesadziłaąś bo żaden współczesny film nie może być klasykiem. I zrozum że filmy klasyczne to filmy proste i inteligentne a nie wspołczesne megaprodukcje z nastwieniem na efekty wizualne. A to że coś nowatorskie to nie klasyczne


PS. Mony Pyton to fajny filmik ale niestety to tylko komedyjka a nie jakiś klasyk. Niedługo będziesz dawał miano klasyka filmom z Benny Hillem. Ja rozumiem że ty tak uważasz ale te filmy nie są klasykami.. Żand komedyjka nie może być klasykiem bo musi być nim film warty przemyśleń.

Zandarm

koleś ciebie pogięlo. To że jacys ludzie dali na imdb średnią ocen np.3,4 to nie znaczy że taka sama musi być tutaj. To ty masz wyrazić opinię a nie kto inny. A to że to nienzaczący portal to nie ma znaczenia bo tu też mamy prawo głosu. To ty tu głosuesz a nie prznosisz średniaocen z iomdb. To ty wyrażasz opinie a nie ludziska a imdb.

To jest głpuie i widać że nie masz własnego zdania bo film ma się podobać tobie a nie jakimś innym ludziom a to ze więkoszość dałą np, 7 to ja mogę dac 4 !

IMDB i Filmweb to inne portale a więc i tu i tu może być inna średnia bo przecież tu my głosujemy a tam inni ludzie a przecież każdy ma inne zdanie i rónaie na siłę średnich jest chore. Po co to wyrównywać. Każdy ma prawo dać filmowi tyle ile chce a ja nie będe dawał oceny takiej żeby się zrównalo. Koleś zadtanów się jakiego debila z siebie robisz

ocenił(a) film na 9
Zandarm

Klasykiem nie musi być film watr przemyśleń. Klasykiem może być film który się zapamiętało , który na stałe zapisał się w historii kina. Te westerny są wielkimi filmami , które będzie się pamiętać zawsze. Albo jak jakaś komedia jest genialna i pamięta się o niej przez pół wiku. Na przykład Pół żartem pół serio , albo rozwód po włosku - to są klasyki pełną gembą. Gwiezdne wojny też są kilasykiem , wytworzyły pewien standard . Nie ma pojęcia słowa klasyk , ale nie muszą być to dzieła ambitne. Może być horror (lśnienie , nosferatu) , Science fiction ( gwiezdne wojny , terminator , odyseja kosmiczna) , komedia ( wszystko charliego chaplina , braci Marx ... ) , fantasy (labirynt , willow) i wiele innych gatunków nie uznawanych za ambitne....

Zandarm

1 Chociaż nie kocham Indiany Jonesa, czy Gwiezdnych Wojen, to z nikim się nie będę kłócił, jeśli powie mi, że te filmy to klasyka. Kwestia pojęć, jednak zauważ, że o miejscu filmu w historii kina nie decydują jedynie jego wymogi intelektualne.

2 Monty Python, który zrewolucjonizował jak najbardziej poważny gatunek, jakim jest komedia, nie zasługuje na miano klasyki? Trzymajcie mnie!

3 Komedie nie są warte przemyśleń? Fellini nie miał poczucia humoru? Stary, w ogóle rozumiesz to, co oglądasz?

ocenił(a) film na 8
Zandarm

Dlaczego mowisz że współczesny film nie może być klasyką? I czym jest w takim pojęciu "współczesność"? Czy 2001 się już łapie czy nie? A 2002? A 1994? A "truposz" jest klasyka czy musi przejsc jeszcze jakas inicjacje z okazji 18 lecia zeby dopiero ją zostać? Jak sam widzisz troszke pokręciles..

Zandarm

Żandarm, teraz to żeś przyjebał... daję słowo. Twoja definicja klasyki przejdzie chyba już do klasyki filmwebowych postów. Koledzy wyżej napisali dlaczego np. władca piercieni, monty python, star wars mogą zaliczać sie do klasyki, A tobie proponowałbym postudiować słowniki i literaturę dot. filmów, to może wtedy raczył nas będziesz swoimi mądrościami. A poza tym to nic osobistego, tak się tylko czepiam twojej wypowiedzi. PZDR

returner

No własnie po co wypisujesz jakąś listę filmów (Podobno klasyki) skoro potem oceniasz te filmy jak oceniasz. Do tej pory miałem wrażenie, że takie listy tworzy sie pod kontem własnych odczuć, jako subiektywna ocena poszczególnych filmów. A Ty ześ wypisał wszystko co "uznane zostało" za klasykę. Masz glowę, masz swój gust. A gdy ja wypisałbym listę na której znalazłyby się filmu wg mnie uważane za klasykę, czy miała by ona jakąć mniejszą wartość? Chyba nie, bo odzwierciedlałby moje i tylko moje oczucia, typy itd. No i byłaby samodzielna...

ocenił(a) film na 10
herbatkaherbatnik

Jeżeli ktos chce coś zdobyc z klasyki to napiszcie do returnera na returner@wp.pl
On odpisał mi od razu, obecnie ma ok 1400 filmów
ok 900 z klasyki

returner

nie chciałbym wnikać w tą rozmowę i szukać pojęcia słowa klasyka, ale nie wiem czy ktoś zauważył albo nie chciało mus się napisać ale jest bła na tej liście... chyba . napisał autor tej listy ''BULAWAR SŁONECZNEGO LATA''
powinno być "bulwar zachodzącego słońca" nie wiem być może taki film istnieje ale jakoś mi się nie kojarzy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones