PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725816}

Legion samobójców

Suicide Squad
6,1 235 318
ocen
6,1 10 1 235318
4,0 40
ocen krytyków
Legion samobójców
powrót do forum filmu Legion samobójców

Kiedyś założyłem podobny temat dla "Batman v Superman: Dawn of Justice" i "Justice League". Teraz przyszedł czas by "Suicide Squad" miał podobny temat. Każdy, kto śledzi na bieżąco najnowsze (zarówno te oficjalne, jak i te nieoficjalne) informacje, jakie pojawiają się chociażby na ComicBookMovie.com, SuperHeroHype.com, Batman-News.com. lub nawet na naszym polskim BatCave.com.pl mógł je umieszczać właśnie tutaj. Wszystko w jednym miejscu. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego bajzlu. No to zaczynamy:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ZBIÓR PIERWSZYCH PLOTEK DOTYCZĄCYCH OBSADY

David Ayer, który przygotowuje film „Suicide Squad” zamierza zatrudnić czołowych aktorów Hollywood. Chociaż prace nad filmem są na wczesnym etapie, to już pojawiły się pierwsze plotki na temat potencjalnych kandydatów do głównych ról. Według źródeł THR pod uwagę brani są: Ryan Gosling, Will Smith, Tom Hardy oraz Margot Robbie.

Nie wiadomo do jakich ról przymierzani są wymienieni aktorzy, ale obecność w tym gronie znanej z roli w „Wilku z Wall Street” Margot Robbie sugeruje, że w filmie może pojawić się Harley Quinn.

Coś od siebie dorzuca również serwis Deadline, który twierdzi, że Will Smith, Tom Hardy i Margot Robbie są bliscy podpisania kontaktów na udział w filmie Davida Ayera. W przypadku Robbie, jej szanse na udział w „Suicide Squad” wzrosły, kiedy fiaskiem zakończyły się negocjacje w sprawie roli w filmowej adaptacji „Ghost In The Shell”. Cały czas jednak nie ujawniono do jakich ról są przymierzani.

Bohaterami „Suicide Squad” jest grupa superzłoczyńców, która na zlecenie rządu wykonuje bardzo niebezpieczne misje. W ostatnich latach w drużynie działali m.in.: Deadshot, Deathstroke, Harley Quinn, Captain Boomerang, Black Manta.

Premiera „Suicide Squad” zaplanowana jest na 5 sierpnia 2016 roku.

Źródła:
* [ http://www.batcave.com.pl/2014/10/plotki-na-temat-kandydatow-do-rol-w-suicide-sq uad/ ],
* [ http://www.batcave.com.pl/2014/10/will-smith-tom-hardy-i-margot-robbie-co-raz-bl izej-zagrania-w-suicide-squad/ ]

Komentarz własny: Ale że Will Smith? [ http://media.giphy.com/media/3NMlyn04AS7yo/giphy.gif ].

ocenił(a) film na 7
matias_7

Mówi do Harley Quinn zanim jeszcze zwariowała, a potem przykłada jej elektrody do skroni co było pokazane w zwiastunie wcześniej.

barszczufcb

Teraz się przyjrzałem, faktycznie to Harley.

ocenił(a) film na 6
matias_7

ja myślałem, że Joker prowadzi studio tatuażu :v ;)

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 7
matias_7

A to nie po prostu Harleen? Wcześniej widać, jak ją szarpią, wiążą i kneblują. Zapewne w filmie zobaczymy origin Harley.

ash_williams85

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale w Polsce film będzie funkcjonował pod tytułem "Legion Samobójców"... :(

ocenił(a) film na 5
mikimiko2000

[ https://www.youtube.com/watch?v=v0245xP_HVk ]

ocenił(a) film na 5
mikimiko2000

Jezus-Maria faktycznie - [ https://www.youtube.com/watch?v=-xjB2axQ9cc&feature=youtube_gdata_player ]. Warner Bros. Polska - epicko daliście dupy }:(

ocenił(a) film na 5
mikimiko2000

Jezus-Maria, faktycznie [ https://www.youtube.com/watch?v=-xjB2axQ9cc&feature=youtube_gdata_player ].

mikimiko2000

Jakiś link?

ocenił(a) film na 5
matias_7

[ https://www.youtube.com/watch?v=-xjB2axQ9cc&feature=youtube_gdata_player ]

ash_williams85

K*rwa, nie podoba mi się, po co na siłe tłumaczyć z angielskiego na polski.

ocenił(a) film na 5
matias_7

No, epicko dali ciała. Idzie się wściec. Już lepiej brzmiałby "Oddział Samobójców", ale najlepiej... "Suicide Squad" :'(.

ash_williams85

Mogli wybrać orginalną nazwe... Mam nadzieje że może sie opamiętają i zmienią nazwe.

ash_williams85

Dobry ktoś komentarz na fejsie napisał do tej nazwy - żeby Batman v Superman nazywał się Człowiek Nietoperz kontra Superczłowiek. :D

Szejku

No lepszy angielski...
Albo Flash na szybki.


DYSTRUBTOR JEST SKOŃCZONYM CH**EM

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

Tragedia... Mam tylko nadzieję, że na wersji bluray dadzą oryginalny tytuł.. bo inaczej to będę musiał kupić po angielsku.. eh..

użytkownik usunięty
ash_williams85

Czekam tylko aż przetłumaczą Wonder Woman na Zdumiewającą Kobietę.

ocenił(a) film na 7
ash_williams85

Czy ten zwiastun jest gdzieś dostępny z polskimi napisami?

ocenił(a) film na 6
KatalogFilmowy

Jeszcze nie ale myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni pojawi się trailer BvS a także Suicide Squad z polskimi napisami.

ocenił(a) film na 5
Tomas505

Te dwa zwiastuny nie zostaną w ogóle przetłumaczone. Według mnie to już jest prawie pewne. To są zwiastuny z Comic-Con, a więc nie zostaną przetłumaczone, booo... cholera wie. Porównaj zwiastun "Człowiek ze stali - Zwiastun: Fate of Your Planet" - brak napisów. Nie wiem czemu dystrybutor olewa niektóre zwiastuny. Zapewne trzecia zajawka zostanie przetłumaczona (pierwszy "normalny..., niespecjalny..., właściwy pierwszy zwiastun").

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

No zobaczymy.. Sam kiedyś przetłumaczyłem ten trailer :P [ http://www.youtube.com/watch?v=uYxQlmVdoYI ] - wiem.. zapewne są jakieś błędy :P Jak nie wyjdą te trailery z polskimi napisami to może kiedyś usiądę i wrzucę to na YT już po polsku ;)

ocenił(a) film na 5
Tomas505

W mordę jeżozwierza, dobra robota!

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

Dzięki :)

ash_williams85

Joker by się uśmiał.

ocenił(a) film na 3
mikimiko2000

[opluwa monitor]

ocenił(a) film na 5
thorin3

lepszy legion niż drużyna .. albo ekipa, także mogło być gorzej panowie ;)

ocenił(a) film na 3
mieszkoxxx

Ale mogło być też lepiej.

thorin3

Ja to wyplułem Colę na klawiaturę...
WIELKIR DZIĘKI ZA NIEMAL ZEPSUCIE KLAWIATURY WARNERS!

ocenił(a) film na 5
mieszkoxxx

Oddział, drużyna, komando, ale na miłość boską legion? Dawniej to jeszcze taka nazwa mogła się przyjąć: Legiony Polskie za Napoleona i I wojny światowej, Legion Ukraińskich Strzelców Siczowych, różne formacje kolaborujące z III Rzeszą, Legion Arabski. Obecnie nazwa legion rzadko stosowana w wojsku. Chyba jedynie jako nazwa formacji ochotniczych, w której formalnie mogą służyć wyłącznie obywatele obcych państw: francuska i hiszpańska legia cudzoziemska. No jeszcze w państwach anglosaskich stosuje się w nazwach organizacji kombatanckich. Oddział Task Force X składa się z dziewięciu osób: Deadshot (Will Smith), Rick Flag, Jr. (Joel Kinnaman), Harley Quinn (Margot Robbie), Captain Boomerang (Jai Courtney), Enchantress (Cara Delevingne), Slipknot (Adam Beach), Katana (Karen Fukuhara), Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje) i El Diablo (Jay Hernandez). Najmniejszym pododdziałem piechoty (3–15 żołnierzy) jest drużyna (ang. squad, 2-12 żołnierzy w USA), wchodząca w skład plutonu. Dlatego "Drużyna Samobójców" to najodpowiedniejsze tłumaczenie.

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

pochodzenie słowa legion jest starsze niż ci się wydaje, wywodzi się od Biblijnego demona który opętał mieszkańca Gadary, w nowym testamencie jest to jedyny egzorcyzm jaki odprawiał Czizes "I zapytał go: Jak ci na imię? Odpowiedział Mu: Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu." ... Demon Legion pojawił się w filmie Sztorm Stulecia na podstawie książki Kinga notabene świetny film, w filmie Egzorcyzmy Emily Rose imie demona, w serialu Salem imię demona, po prostu to jeden z najpotężniejszych żołnierzy Lucyfera popularny jak cholera w branży ;) - ale oczywiście tutaj skojarzenie jest typowo militarne, jednak mi tam nie kojarzy się z Legionami Dąbrowskiego czy żadną Legią Warszawa a bardziej z Legionistami Imperium Rzymskiego ave cezar :D ... no nie ważne bo to kwestia myślenia, ja jak słyszłe słowo Drużyna to mam skojarzenie czysto sportowe, legion pochodzi z terminologii wojskowej, jak gwardia, pułk, legion .. więc tutaj bardziej mi pasuje.

ocenił(a) film na 5
mieszkoxxx

Boże, to wiem, że słowo legion wywodzi się z łaciny, a o demonie Legion, słyszałem na długo, długo za nim obejrzałem "Egzorcyzmy Emily Rose" i na długo zanim ten film w ogóle trafił do kin. W moim wywodzie skupiałem się na NOWOŻYTNOŚCI i współczesnym użyciu słowa 'legion'. Chodzi mi o to, że legion to przestarzały termin. Drużyna tak jak legion to termin czysto wojskowy, do tego czysto słowiański np. drużyna książęca. Mnie ze sportem słabo się kojarzy. Poza tym Suicide Squad - Legion Samobójców, Justice League - Liga Sprawiedliwości. Tu prawidłowo Liga, tam błędnie Legion. To jeszcze niech Greem Lantern Corps przetłumaczą na Legion Zielonej Latarni.

ash_williams85

Legion Legionem, ale co powiedziecie na to: https://www.facebook.com/events/465770740270394/ ? :)

ash_williams85

Jak już chcieli tłumaczyć to powinno być Oddział Samobójców.

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

Cara Delevingne o przesłuchaniu do roli w „Suicide Squad”

Filmowa kariera Cary Delevingne nabiera tempa i ostatnio magazyn Time postanowił bliżej się jej przyjrzeć. W wywiadzie Delevingne przyznała, że przesłuchania do roli „Suicide Squad”, było „długie, intensywne i doprowadzające do szału”.

Jako, że w momencie castingów scenariusz do filmu nie był gotowy, David Ayer poprosił by Cara przeczytała kwestie Marthy z „Kto się boi Virginii Woolf?”. Aktorka była pewna, że z łatwością sobie poradzi z tym zadaniem, bo wcześniej grała rolę Marthy w szkolnej sztuce. Reżyser jednak chciał by zapomniała o swoich wcześniejszych doświadczeniach i na różne sposoby podeszła do roli, tak by na koniec przesłuchania była gotowa „pobić inne osoby”. „Na co odparłam, ‚Szczerze, jeśli wyjdę na zewnątrz i zacznę bić ludzi, to będziesz musiał przyjść i wyciągnąć mnie z więzienia, bo jestem tak wściekła'”, powiedziała Cara. „Wzbudził we mnie piep**** furię”.

Delevingne zdradziła również, że „Suicide Squad” będzie naprawdę niesamowity. „Zabijam ludzi gołymi rękami”.


[ http://www.batcave.com.pl/2015/07/cara-delevingne-o-przesluchaniu-do-roli-w-suic ide-squad/ ]

Tomas505

Coś mi się wydaje że Enchantress będzie ważną postacią w filmie,widzimy ją w sumie sporo w trailerze.Nie widzimy jej ani razu wśród całej ekipy SS.Więc możliwe że to ona będzie celem jak kiedyś plotki mówiły,i nie ma się co dziwić bo jej moce magiczne na pewno będą stanowić zagrożenie.
Moce które otrzymała w komiksach od demona,scena w trailerze kiedy widzimy ją w jaskini może prowadzić do spotkania z demonem,albo scena w której bierze kąpiel w czarnej wodzie z czarnym symbolem narysowanym na ścianie który ponoć właśnie w okultyzmie służy to przyzywania demonów.Te dziwne stwory przypominające żołnierzy które widzieliśmy na planie może to być jej dzieło.

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

TŁUMACZENIE DIALOGÓW WŁASNEJ ROBOTY

Dokonałem translacji wszystkich dialogów w trailerze. Z pewnością wielu z was wytknie mi jakieś błędy. Ok, nie jest to idealne tłumaczenie, ale chyba lepsze takie niż żadne:

Waller: Zajęło to trochę pracy, ale w końcu mamy to, czego nam trzeba. Najgorsi z najgorszych.
Generał: Gdzie dokładnie?
Waller: Powiedzmy, że mogę wsadzić ich do dziury i [łatwo] stamtąd wyciągnąć.
Genereał: Amando, krążą pogłoski, jakoby niektórzy z nich mieli jakieś... [wyjątkowe] zdolności.
Waller: Och tak. Sporo już widziałam. Może Superman był dla nich jakimś impulsem, które wywabiło ich z cienia. Chcę zebrać grupę operacyjną złożoną z najbardziej niebezpiecznych ludzi na Ziemi, którzy jak sądzę mogą się przysłużyć dobru.
Generał: Chodzi o przestępców?
Waller: Dokładnie. A gdyby coś poszło nie po naszej myśli, [zawsze] możemy zrzucić na nich winę. Mamy wiarygodne alibi.
Generał: Skąd sądzisz, że umiesz ich kontrolować?
Waller: Ponieważ zmuszanie ludzi do działania wbrew ich własnym interesom to moja praca.

Harley: Czy jesteś diabłem?

Amanda: Wszystko, co musicie wiedzieć, to tylko to, że pracujecie [odtąd] dla mnie.

Deadshot: Więc o to tu biega! Jesteśmy kozłami ofiarnymi. Jakimś Oddziałem Samobójców [pierniczyć "Legion" :)].

Deadshot: Chodźmy uratować świat.

Harley: Ale będziesz miał kłopoty.

Harley: Mam nadzieję, że jesteś ubezpieczony!

Boomerang: Wiesz co mówią o czubkach?
Harley: Hę?

Joker: Nie zabiję cię. Jedynie cię bardzo, bardzo mocno skrzywdzę.

ash_williams85

Zwiastun „Suicide Squad” cieszy się większym zainteresowaniem niż „Batman v Superman: Dawn of Justice”
http://www.batcave.com.pl/2015/07/zwiastun-suicide-squad-cieszy-sie-wiekszym-zai nteresowaniem-niz-batman-v-superman-dawn-of-justice/

ash_williams85

Jak dla mnie tłumaczenie jest ok :) gorsze tłumaczenie będzie w dubbingu to pewne :)

wort801

U nas Dc nie ma dubbingu...

LordVader345

Jak na razie nigdy nie wiadomo .....

wort801

W czlowieku ze stali tak nie bylo we wszystkich.

Wyjątkiem jest ch****y Batman i Robin...

Pozostaly 4 posty na temacie :)

LordVader345

Bym założył kolejny ale poczekam jak ash_williams85 go zrobi nie chce mu podpaść :)

ocenił(a) film na 5
wort801

Błagam, aż mnie ciarki przeszły po plecach.

ash_williams85

Niedługo padnie ostatni post na temacie

ash_williams85

Dość ciekawa teoria... co o tym sądzicie. https://www.youtube.com/watch?v=wEY6dv5AKMU

ScorpioS_filmweb

Nieprawdziwa

ocenił(a) film na 5
LordVader345

Też tak uważam.

ash_williams85

PIERWSZE SPOJRZENIE NA ANIMACJĘ BATMAN:BAD BLOOD(Opowiada o Batwoman, a Batman...)
http://www.batcave.com.pl/2015/07/pierwsze-spojrzenie-na-batman-bad-blood/




2 POSTY!!!

ash_williams85

Będzie nam potrzebny kolejny temat :)

BO TO OSTATNI POST!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones