PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017257}
5,1 1 208
ocen
5,1 10 1 1208
3,9 12
ocen krytyków
Liczba doskonała
powrót do forum filmu Liczba doskonała

Jestem trochę zaskoczony tymi ocenami. Ja rozumiem, że nie jest to film o zabarwieniu nowoczesności, duch czasu ze znakiem + na końcu , które zdominowane jest przez dzisiejszy świat. Ja to wszystko rozumiem, że jestem w mniejszości, której ten film się spodobał, bo porusza kwestie najistotniejsze dla człowieka, takie jak miłość, rodzina, poszukiwanie sensu....
i w dodatku tak dobrze przedstawione. Nie da się przejść obok tego filmu obojętnie, chyba, że ktoś przesiąknięty jest duchem obecnych czasów, jak w Roku 1984 Orwella i nie stawia sobie pytań o sens życia, gdzie jest kres naszego egoizmu?
A może wbrew trendom w obecnym kinie i wbre TEMU wszystkiemu i TYM wszystkim Zanussi, jako jeden z nielicznych jest stały w poszukiwaniu sensu życia, miłości, prawdy...
“Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny.” Rok 1984

BRAWO PANIE KRZYSZTOFIE!!!

Poza tym wspaniała gra Seweryna!!! Ręce sam rwą się do braw!

Panie Krzysztofie 150 lat życia! I niech Pan jeszcze nie raz nas zaskoczy!
Tak po ludzku: DZIĘKUJĘ!

Na koniec dodam tylko, że mała salka Ingrid w Kino Muranów była wypełniona w całości, a
przy wyświetlanych napisach końcowych tylko jedna osoba wyszła(podejrzewam, że jeden z krytyków nowomowy). Reszta siedziała, zapewne każdy myśląc nad tym co zobaczył, trawiąc zapewne zobaczone sceny, jak i swoje życie....

Marek_Waw

Jest szkopuł - film do ból przewidywalny i łopatologicznie miałki. Wartości wartościami, ale można o nich opowiedzieć w sposób mniej obrażający widza.

Marek_Waw

No nie powiem, zachęciłeś mnie do obejrzenia, bo w sumie to się wahałem. Dzięki :)

ocenił(a) film na 1
Marek_Waw

Nad czym tu dumać? Do bólu przewidywalny. A finalna scena? Jak ktoś dużo spacerował po rynku głównym w Krakowie, to prawdopodobnie widział lewitujacego mężczyznę z prętem w nogawce i się tylko uśmieje:)

Marek_Waw

Aż założyłeś konto na Filmwebie, by objawić światu swoją opinię? Widać, że prawdziwy kinoman z Ciebie.

Lukasz_Gugulski

Zaczepny, małostkowy komentarz. Ogarnij się.

aleq

Tak, tak, oczywiście nie spotkałeś się na Filmwebie z komentarzami wychwalającymi pod niebiosa polskie produkcje pisane przez fejk konta?

Lukasz_Gugulski

Źle zrozumiałem intencje w takim razie. Przepraszam

ocenił(a) film na 3
Marek_Waw

Nie chodzi o wartości i filozofię życia, że niemodne itd. Każdy człowiek, szczególnie na końcówce życia, zadaje sobie pytania o sens cierpienia i sens życia. Ogromnie irytujący jest sposób narracji w tym filmie. Zanussi traktuje widza jak głupka, któremu trzeba łopatologicznie wyłożyć podstawowe tematy filozoficzne. Ja się czuje totalnie urażona. Jakbym była na kazaniu w kościele, gdzie ksiądz mi mówi oczywistości i traktuje z pozycji mędrca, który WIE. Już pierwszy monolog wzbudził we mnie złość.
Dobry film filozoficzny powinien być niedopowiedziany, dawać możliwość różnych interpretacji jednocześnie wskazując subtelnie na to, jakie są poglądy reżysera. Tutaj mamy katolickiego Paulo Coehlo który obnaża wszystko w każdym zdaniu...  Jakby bohater chodził w białym płaszczu i mówił widzowi, że ma biały płaszcz...  To jest nie do zniesienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones