PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426598}

Liga Sprawiedliwości

Justice League
5,9 91 995
ocen
5,9 10 1 91995
4,2 32
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości

Na Rotten jeszcze embargo na recenzje, ale polskie recenzje mówią jednomyślnie że jest średnio.

recenzuje_krytykuje

Jestem świeżo po przedpremierowym pokazie, i faktycznie jest średnio, widać ze Zack Snyder został stłamszony przez studio i uległ naciskowi, ale z początku filmu czuć jego mroczny styl, pózniej jest już familijnie, wszyscy śmieszkują przez prawie cały film co troche się gryzie ze stylem DC i psuje dramaturgie niektórych scen, a muzyka to najsłabszy element filmu, zabrakło epickiej nuty.

_Betejger_filmweb

Były dokrętki. Snyder odszedł z powodów rodzinnych. Zastąpił go Whedon (avengers) i posłodził swoim glupim humorem. Dodatkowo wyciął sporo materiału. Wyszedł bezpieczny film w stylu MCU.
I wraz ze zmianą reżysera przyszedł jego kompozytor. Zimmera zastąpił jakiś random. nic dziwnego.

użytkownik usunięty
Venetor

Danny Elfman, random - a to ci dopiero... xD

ocenił(a) film na 7
Venetor

Danny Elfman to random?!??!? omg

Jaredzior

XD dobra mój błąd. nie zwróciłem uwagi na nazwisko.
bo gosc mówi ze muzyka słaba. dziwne.

ocenił(a) film na 4
Venetor

Whedon osłodził skrypt sucharami, żeby ludzie nie zasnęli jak na BvS.

ARM_y

jak plebs się nudzi to dobrze świadczy o filmie.

Venetor

Ktoś jeszcze broni tego filmu?

Midnite

tak, sporo osób. a chwalone wonder woman uważam za gówno. gusta.

Venetor

a ja obydwa uważam za kupę :x

ocenił(a) film na 4
Venetor

Nie wypisuj takich ograniczonych komentarzy, bo bronienie nadętęgo i nudnego kolosa jest śmieszne. Przeciętna widownia, którą nazwałeś po chamsku plebsem (co świadczy źle o Twojej kulturze) to się bawi na BOTOKSIE. Na BOTOKSIE nie zaśniesz, bo choćby był głupi i szkodliwy to ma dobre tempo. Za to BvS ciągnie sie niemiłosiernie i kończy jeszcze głupszą sceną pojedynków uduszonych przez beznadziejne CG. W WONDER WOMAN przynajmniej jest fabuła, bohaterka, o której czegoś się dowiadujemy i chemia między bohaterami. W BvS nie ma żadnej z tych rzeczy.

ARM_y

Blade Runner 2049 to najlepszy przykład że masy lubią filmy na ktorych nie trzeba myśleć, debilną rozwałke z sucharami w co drugim zdaniu.

Venetor

klapa finansowa blade runner*

ocenił(a) film na 4
Venetor

Co do BLADE RUNNER 2049 - wizualnie powala, ale fabularnie grzęźnie, bo ostatecznie wszystko zostaje podane na tacy, historia nie ma tak uniwersalnego wymiaru jak pierwszy BLADE RUNNER. Ale Villeneuve podobnie jak Nolan ma talent do tworzenia ambitnych dzieł, które potrafią udawać więcej, niż w rzeczywistości oferują. Klapa BR 2049 to efekt dwóch przyczyn; 1) trzeba znać oryginał, który jest znany i kultowy w zbyt wąskim kręgu kinomanów, 2) ten film jest za długi, treści jest na góra godzinę czasu.

ARM_y

Całkowicie się z tobą zgadzam co do Blade Runnera 2049. Straszne dłużyzny wyczerpały moją cierpliwość. Rozciąganie tak skąpej fabularnie historii na prawie 3 godziny to totalne nieporozumienie. Może ta klapa czegoś ich nauczy.

ocenił(a) film na 7
Venetor

tia, z tą różnicą, że BLADE RUNNER 2049 miał fatalny marketing więc jeśli ktoś nie siedzi w popkulturze to raczej nie słyszał o BR'49 i co najważniejsze BR'49 został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i zwykłych widzów, lepiej niż JL...

_Betejger_filmweb

Popieram, słabizna. Może przy drugim choć cokolwiek się polepszy, choć nie sądzę ;)

ocenił(a) film na 10
Brzozun

jaka słabizna ?? . Film jest superowy ,nie rozumiem hejterów którzy narzekają na ten klimat

Gokussb

Ja hejterem, bo nie podobał mi się film? Przepraszam, że mam inną opinię xD
Mroczny klimat to Batman v Superman Ultimate Edition, Watchmen lub Mroczny Rycerz a nie Justice League rozjaśnione do granic możliwości w postprodukcji.

ocenił(a) film na 10
Brzozun

A no jesteś hejterem

ocenił(a) film na 3
Gokussb

W jaki sposób "hejterem mrocznego klimatu" jest ktoś kto ocenił Watchmen, Mrocznego Rycerza i BvS na 10/10 i uważa je za szczyt gatunku superhero?

ocenił(a) film na 10
jedi17

Popatrz na to tak Liga sprawiedliwości i Mroczny Rycerz znacząco sie różnią od siebie . W drugim filmie mamy solowe przygody batmana , zaś w pierwszym filmie przygody każdego z super herosów Fabuła jest inna klimat itp , więc założenie że ; liga sprawiedliwości ma rozjaśnione do granic możliwości,to strzał w stopę . To myślenie hetera

Gokussb

Więc zauważenie, że sceny zostały rozjaśnione porównując te z pierwszych zwiastunów do tych samych w filmie to hejtowanie? Pomyśl zanim coś napiszesz...

ocenił(a) film na 10
Brzozun

Samo obejrzenie zwiastuna to nie dowód jaki będzie film na serio . Trzeba udać sie do kina na seans i obejrzeć i po seansie ocenić czy film jest kiepski jak przedstawiają zwiastuny .

Gokussb

Z tego co widzę nie masz pojęcia jaki początkowo film miał mieć ton przed zmianą reżysera. Widać to w pierwszych zwiastunach - jest znacznie poważniej niż w finalnym produkcie. Później studio skorzystało z okazji kiedy Snyder odchodził od projektu i zmieniali ton na szybko.

ocenił(a) film na 10
Brzozun

To ty nie wiesz że zwiastuny nie którzy odbierają jako zniechęcenie do obejrzenia filmu ??

Gokussb

A co ma piernik do wiatraka? Ja mówię o zmianie tonu i tym jaki film miał początkowo być, bo nie tylko zwiastuny na to wskazywały a ty wylatujesz mi ze zniechęceniem do zwiastunów... Jako osoba, która interesowała się filmem od samego początku i śledziła wszystkie wiadomości, plotki itd. wiem jaki początkowo miał być a byłby zupełnie inny.

ocenił(a) film na 10
Brzozun

Jest to kolosalny błąd ,trzeba obejrzeć seans kinowy a nie po zwiastunach ocenić dany film .

Gokussb

Ja nie oceniam filmu po zwiastunach chłopcze.

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Zdajesz sobie sprawę, że reżyser został zastąpiony w końcowych etapach produkcji? Snyder robił film mroczniejszy i poważniejszy co było widać po zwiastunach z etapów produkcji gdzie jeszcze był przy projekcie. Whedon i jego dokrętki diametralnie zmieniły ton i "klimat" filmu na to, co dostaliśmy ostatecznie. Brzozun mówi ci tyle, że na podstawie wcześniejszych materiałów, znajomości innych dzieł obu reżyserów i informacji o samej produkcji bardziej podobałaby mu się "Liga Snydera" niż "Liga Whedona".

A i czy jeżeli poparta argumentami krytyka oparta na własnych preferencjach to hejt, to czy stwierdzenie "film był superowy" i nie podanie kompletnie żadnych argumentów to już nie jest ślepe fanbojowanie? ;)

ocenił(a) film na 10
jedi17

''Zdajesz sobie sprawę, że reżyser został zastąpiony w końcowych etapach produkcji? ''

daj proszę linka z info na tym temat to pogadamy

ocenił(a) film na 5
jedi17

Snyder się wypalił po 100 i Watchmen :D Pierwsze 40 min było w pełni Snyderowe jak z BVS można była usnać.2 reżyserów co zaskutkowało słabymi relacjami głownych bohaterów.Bbyło ok ale nie wow super.Oby 2 część była lepsza i z jakimś jednym dobrym reżyserem.

ocenił(a) film na 3
Gokussb

Śledziłeś w jakimkolwiek stopniu produkcję? To była chyba najgłośniejsza wiadomość z całego procesu produkcyjnego.

http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/zack-snyder-steps-down-justice-leag ue-deal-family-tragedy-1006455

ocenił(a) film na 8
Brzozun

Właśnie w tym problem. Film o Justice League powinnien być bardziej familijny niż przykładowo Batman. Same charaktery postaci jak Flash albo Aquaman, są to mniej poważne postacie. Taki Barry właśnie ma śmieszkować, bo bez tego postać byłaby po prostu słaba.
Osobiście samo to, iż z Aquaman'a czyli najgorszej postaci zrobiono jedną z najlepszych.
Temu filmowi nie potrzebny był mrok, mrok był w BvS i będzie w "The Batman". Jeżeli natomiast liczycie na mrok w filmach solowych Flasha i Green Lanthern, to możecie sobie odpuścić seans zawczasu.

Nivar_One

Spójrz na pierwsze zwiastuny, był humor, nie było mega mrocznego klimatu jak w BvS, film zapowiadał się lżejszy, ale nie był podkoloryzowany na maksa. Nie oczekiwałem, że film będzie mroczny, bo to JL, ale bez przesady, podkręcenie kolorów na maksa w postprodukcji wyszło okropnie i plastikowo (o dokrętkach nawet nie wspominam).

ocenił(a) film na 5
recenzuje_krytykuje

Film świetny. Może faktycznie zabrakło trochę mroku ale zrobili świetne kino. Postacie genialnie zagrane.

ocenił(a) film na 8
masazzielonagora

Film spoko, dobry. Szczególnie jak Spojler! Lol Supcio wszystkich napieprza. Efekty lepsze ofc jak na zwiastun ach. Ale szczerze tych 300 baniek nie widać, jakby połowę przeznaczył to ok.

ocenił(a) film na 9
recenzuje_krytykuje

Totalne bzdury ja nigdy nie czytam recenzji tylko idę na to co lubię i nigdy się nie zawiodłem. Ogólnie lubię całe serie Marvella super bohaterów itp i tu jest tego ogrom więc gorąco polecam. A co do recenzji to ja naciosem się ostanio Blade Runner 2049 film tak świetnie opiniowany i polecany a dla mnie flaki z olejem zero akcji nuda i żałuje tego czasu w kinach. No i tyle są warte recenzje. Tak że fani tego typu filmów nie czytać bzdur tylko walić do kina drzwiami oknami a się nie zawiodą na pewno.

ocenił(a) film na 2
_Simon

Simon, bo to filmy dla innego targetu :P ...Liga jest dla gimnazium, a Blade RUnner 2 dla starszych widzów. Liga ma na Metacritic ocene 50% czyli wciąż malutko by rywalicować, i fajnie że w końcu wytykają efekty specjalne, uważam że oprócz slomo cała reszta to super plastik.

ocenił(a) film na 9
mieszkoxxx

I tu też się mylisz. Ja jestem tym starszym widzem co piszesz że dla nich Blade Runner a mi się kompletnie nie podobała flaki z olejem. Gimnazjum to nawet nie wiem co to jest bo za moich czasów było normalnie 8 klas. Tak że nie wiem tu ma znaczenie a po prostu co komu podoba.

_Simon

pewnie stary BR to dla ciebie tez flaki z olejem i w latach jak wyszedl wolales chucka norrisa... trudno sie mowi, nadal to nie twoj target.

ocenił(a) film na 7
mieszkoxxx

Przeciez BD 2049 tylko wizualnie jest swietny. Historia jest straaaasznie rozciagnieta i tak naprawde moznaby zamknac to wszystko fabularnie w 90 minut, a nie w niecałe 3 godziny. Przehypowany film, no, ale lepiej "hehe, bo wiesz, BD to dla AMBITNYCH widzow, a JL dla ameb"... Ech.

Lepkam

nie sadzisz, ze gdyby skrocic go do 90min to przestalby byc wizualnie swietny , a stalby sie videoclipem?

ocenił(a) film na 10
recenzuje_krytykuje

Nie rozumiem tej tęsknoty za mrokiem i jednocześnie nie sądzę, by w filmie tego mroku brakowało. Owszem jest Flash, który podbija comedy factor z 0 do 10 w ułamku sekundy, ale jakby Flash był "mhhhhroczny" dałbym temu filmowi 1/10. Nie zabrakło interesującej symboliki, film wreszcie serwuje powolne chwile żeby rozwijać postacie, jest kilka scen intensywnej ekspozycji, ale jest na tyle dobrze stonowana, że nie każdemu podpadnie, a postacie mają wreszcie motywację i nie zachowują się kretyńsko jak w BvS. Tak jak Avengersom odpuszczam niedociągnięcia, tak samo Justice League. 10/10, czekam na premierę Blu-Ray.

ocenił(a) film na 10
mac1991seth

Po prostu są fani którzy lubią mroczny klimat i tyle

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Czarny charakter, który zombifikuje populacje planet, żywy trup-cyborg, profanacja grobów, Mother-Box-Necronomicon, rzeź na Themyscirze. Mroku ci u nas w dostatek, grunt to dobrać czegoś do równowagi, żeby inni fani też byli szczęśliwi.

ocenił(a) film na 10
mac1991seth

Nie każdy lubi mroczny klimat . Pomyślałeś o tym ????? Nie ma takiego filmu który podobał sie każdemu , zawsze znajdzie sie grupka hejterów ,którzy będą na coś narzekać .

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Owszem, dlatego właśnie tworzy się równowagę. Flash i (trochę) Aquaman dobrze równoważyli mrok, film stał się znośny.

ocenił(a) film na 10
mac1991seth

I czekam aż ten film na DVD wyjdzie ,na pewno kupie . A ty ??

ocenił(a) film na 10
Gokussb

Tak jak pisałem, celuję w Blu-ray. Tak jak Wonder Woman, zamówię jak tylko będzie w przedsprzedaży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones