PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338919}

Lissi na lodzie

Lissi und der wilde Kaiser
5,5 2 923
oceny
5,5 10 1 2923
5,3 3
oceny krytyków
Lissi na lodzie
powrót do forum filmu Lissi na lodzie

Świetny film

ocenił(a) film na 9

Ludzie nie słuchajcie bredni o tej animacji. Wszyscy tu piszący to rasiści nie znający się na poczuciu humoru i z rozpoznawaniem podtekstów i sarkazmów na poziomie szympansa we wczesnym stadium rozwoju. Może sam naświetlę co jest ok a co nie. Fabuła jest prosta i taka ma być ma nawiązywać do bajek dziecięcych i je lekko ośmieszać podtekstami. Spektakl nie dla dzieci zdecydowanie, tylko i wyłącznie dla młodzieży i dorosłych, lecz głównie dla inteligentnych wychwytujących podteksty i sarkazm. Teksty piszących opinie, że wybrali ładną Niemkę albo coś w tym stylu to tylko debilizm tych ludzi, którzy nie postrzegają niemów jako ludzi z dystansem do siebie. To jak my byśmy się kreowali jako lud niepijący i nie kradnący. Ludzie trochę dystansu. Film jest powalający w prostocie ale i przekazie. Dubbing Polski genialny teksty super. Uważam, że jest najlepszą animacją wszech czasów. Żadna inna animacja nawet film komediowy mnie tak nie rozbawił, Shreki i inne nie mają szans. A co do piszących złe opinie o filmie weźcie na margines i spokojnie obejrzyjcie go, bo warto.

gregpin

Popieram, świetna bajka.

użytkownik usunięty
gregpin

Mnie też się podobała . A najlepsza była akcja z tym listem ojoj :)

ocenił(a) film na 3

Jak dla mnie niezła bajka i nic pozatym . Dubbing świetny ( zwłaszcza Kuszewski i Stuhr ) , fajnie zrobione postaci i animacja . Tylko ten niemiecki humor trochę ciężki . Niektóre teksty wręcz niesmaczne , raczej zawstydzają niż bawią . W sumie to nie za bardzo mi się podobało ...

gregpin

O gustach się nie dyskutuje, a właśnie ta konwersacja w tę stronę zmierza. Obrażanie innych za odmienne podejście do komedii nie jest odpowiednie na tym miejscu. Moja niska ocenia nie jest związana z tym, że nie lubię niemieckiej kinematografii, czy brak mi poczucia humoru oraz spostrzegawczości co do ironii - po prostu nie jest to moja estetyka.

Ale jedno jest pewne - rzadko kiedy tak podzielone są opinie na temat jednego filmu. Proponuję więc obejrzeć tę produkcję bez żadnych uprzedzeń i samemu zdecydować, po której stronie barykady się stoi.

ocenił(a) film na 5
gregpin

Jakosc tej animacji to jakas kpina to już w 2000r były ładniej zrealizowane przerywniki w filmach rzeczywiscie pare tekstów i gagow rozwala ale niestety wiele jest idiotycznych i za bardzo żenujących. Szokiem dla mnie jest angaż tylu znamienitych aktorów do polskiej wersji

ocenił(a) film na 5
tomiszczak

Chodzilo mi o gry nie filmy :) co do tych przerywników

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones