PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713552}
7,6 170 349
ocen
7,6 10 1 170349
7,2 40
ocen krytyków
Logan: Wolverine
powrót do forum filmu Logan: Wolverine

Anty-Marvel

ocenił(a) film na 8

Nienawidzę filmów Marvela. Wybierając się do kina na "Logana" zastanawiałem się jedynie nad tym, kiedy w końcu zmądrzeję i przestanę się nabierać na pozytywne recenzje. I nieważne czy to świeży "Deadpool" czy zwariowany "Doctor Strange" czy kolejny spin-off "Avengers". Od dłuższego czasu każdy mnie rozczarowuje. Wyobrażając sobie moment, w którym napiszę kiedyś o Marvelu, to tylko i wyłącznie wtedy, gdy będę mógł ogłosić światu, że studio postanowiło w końcu nie wydawać kolejnych produkcji.

A jednak "Logan" jest inny. Uczłowieczenie swojego superbohatera wyszło Marvelowi na dobre. Wolverine jest zmęczony życiem, odczuwa ból, jeśli nie fizyczny, to wewnętrzny. Postacie są brudne, brzydkie, nieogolone, odrzucające. Logan musi się ukrywać, to nie Tony Stark, który mieszka w apartamencie za miliardy dolarów. Wokół panuje nędza, klimat jest mroczny, środowisko przypomina tereny pustynne, swoje lęgowisko ma gdzieś na odludziu. Skojarzenia z "Mad Maxem" nie są moim zdaniem przypadkowe, scena pościgu motocyklistów za samochodem jest niemal bliźniaczo podobna.

To chyba najbardziej ludzki film ze stajni Marvela. W tego bohatera można uwierzyć, poczuć jego beznadziejną sytuację. Mimo nadprzyrodzonych mocy, w życiu nie ma lekko. Humoru tutaj prawie brakuje, Logan wzorem swoich kolegów z ekipy Avengersów nie rzuca suchara w środku największego boju. Jeśli dochodzi do starcia, walczy się o przetrwanie. Kiedy Logan w końcu zażartuje to jedynie w sytuacji niezamierzonej. Dlatego to działa, nic nie jest tu wymuszone.

Oczywiście, to wciąż film o superbohaterach, dlatego spodziewajcie się widoku wolverinowych wideł co najmniej kilkanaście razy w trakcie seansu, telekinezy, samoleczenia i innych dziwactw, ale o dziwo, nieprzestylizowanych. Twórcy są w swoich poczynaniach efektywni, nie efektowni. Jest brutalnie, jest krwawo. Bardzo. Krew się leje w najlepsze, widok przecinanych głów nożami jest na porządku dziennym. R-ka w pełnym znaczeniu tego słowa. Jasne, nierzadko na siłę, Logan rzuca pod nosem przekleństwa tak często jak Deadpool próbuje żartować.

Jednakże te wszystkie wydarzenia są tu na miejscu. Fabuła filmowi pomaga. Wyjmując wątki sci-fi, wciąż by miała sens, bo to po prostu dobry thriller, trzymający w napięciu i emocjonujący. I w końcu Marvel zrobił coś czego nigdy nie widziałem w komiksowych ekranizacjach, po finale chciałem bić brawa.

Pauleta

Logan nie jest filmem Marvela tylko Foxa.

ocenił(a) film na 8
KyloRen_fw

Wiem, przepraszam, już mnie o tym poinformował znajomy. Z publikacją na filmwebie się trochę pospieszyłem, kajam się.

ocenił(a) film na 9
Pauleta

Jednak nadal na bazie komiksów Marvela więc Twój hejt jest żałosny

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
sebo8110

Byłem na seansie i też nie jestem fanem uniwersum Marvela . I o ile jest w tym filmie wulgaryzmy przemoc itd. . To sam film jest mocno przeciętny , jestem zwolennikiem przekleństw ale jak są dobrze użyte a tu brakuje jakieś specjalnych dialogów co by się zapamiętało . Efekty specjalne też przeciętne fabuła przewidywalna gra aktorska taka sobie . O ile w kinie raczej nie wypada wychodzić w trakcie seansu to jeżeli taki film bym oglądał w tv . To już w połowie bym przełączył ..... film 2/10

ocenił(a) film na 10
michalkuc1993

Wez przestań komentować bo mi ciśnienie skacze

ocenił(a) film na 2
mateuszz27

a co się nie podoba w moim komentarzu . ?

ocenił(a) film na 2
michalkuc1993

że zmieszałem z błotem pseudo hit ?

ocenił(a) film na 10
michalkuc1993

No raczej.? Aha i nie pseudo bo juz został uznany na całym swiecie .

ocenił(a) film na 2
mateuszz27

dzisiejsze kino i widownia schodzi na psy ......

ocenił(a) film na 4
michalkuc1993

Nie widzisz co kolega napisal? Uznany na calym swiecie. Jak smiesz miec wlasne zdanie i gusta? ;)

ocenił(a) film na 2
Negerfeld

Bo mam swoje zdanie i gusta , szkoda , że nikt nie odważy się zrobić filmu w stylu starego terminatora z lat 90 .......

ocenił(a) film na 9
michalkuc1993

Gust gustami ale 2/10 to już hejt a nie rzetelna ocena. Za samego logana nalezy sie 5 a to dopiero poczatek.

ocenił(a) film na 2
Humalien91

Byłem na tym filmie w kinie . Gdybym oglądał np . w tv lub na jakiejś platformie streamingowej typu netflix czy gbo go to by zmienił kanał czy po prostu wyłączył . Po prostu obejrzałem już tyle filmów , że jak widzę film , który niby jest dla dorosłych widzów , ale jedzie tylko , żeby widza zaszokować brutalnymi scenami i takimi standardowymi trikami z kina akcji to mnie po prostu taki film po prostu nudzi . A przyszedłem na film marvela bo chciałem się przekonać czy marvel zrobi jakiś film co mnie zainteresuje , niestety tak się nie stało .

ocenił(a) film na 9
michalkuc1993

Są gorsze filmy. Commando [1985r] z Arnim jest głupi jak but a ma ocenę 6,7

ocenił(a) film na 8
Humalien91

Komando to pastisz kina akcji dlatego jest głupi. Jest to jeden z najlepszych filmów Arnolda. Jak dla mnie 8/10

michalkuc1993

Już chyba nie ma co wspominać o gustach filmowych, jednak dwie gwiazdki dla tego tytułu to chyba najmniej przemyślana ocena jaką w życiu wystawiłeś, bądź byłeś niewyspany, nie w humorze albo uderzyłeś się w głowę przed seansem.
Sam dialog Charlesa przed śmierć jest godny zapamiętania, odpowiedź Laury kiedy Logan opowiada o losie ludzi na których mu zależy też się do takich zalicza i nie tylko te dialogi bo było ich więcej.
Ale nie patrząc na dialogi, nie patrząc na sceny "kina akcji", ten film to dramat. Dramat opowiadający o upadku legend uniwersum X-men. Dwóch z grona najsilniejszych mutantów, wykańczanych przez choroby. Dwóch założycieli X-men, którzy nie radzą sobie z walką z ludźmi i z własną przeszłością. Uwierz mi, że dla ludzi, którzy chociaż trochę interesowali się Marvelem, jego komiksami, kreskówkami, kinowymi produkcjami, taki obraz jest szokujący. Najpotężniejszy umysł świata cierpiący na chorobę ludzką, która sprawia, że jest ubezwłasnowolniony. Nieśmiertelny X-men umierający.
To są rzeczy, które sprawiają, że ten film może nie jest arcydziełem ale jest genialny.

Jeśli już nawet takie rzeczy do Ciebie nie trafiają. To chociaż za autonomiczne ciężarówki i za zautomatyzowane ogromne maszyny rolne ten film zasługuje na wyższa ocenę niż dwa.

ocenił(a) film na 9
RzrSnaf

Dokładnie tak jak mówisz

KyloRen_fw

a X-Meny to nie marvel moze co ?

ocenił(a) film na 8
master_of_vinyl_donuts

no jeżeli chodzi o filmy o X-MEN'ach to marvel ma mało do gadania bo licencje na filmy o X'ach ma studio FOX

sinekmen

Marvel stworzyl X-Mena,a nie fox, co ty wygadujesz wogole.

ocenił(a) film na 8
master_of_vinyl_donuts

tak Marvel stworzył x-menów ale do ekranizacji prawa ma FOX bo Marvel przed utworzeniem Marvel Studios sprzedał parę brandów innym studiom filmowym :D

ocenił(a) film na 8
master_of_vinyl_donuts

np sony ma prawa do filmowego spider-mana i marvel studio wykupiło licencje na 5 filmów (te które są z Tomem Hollandem już trzy powstały a dwa już są zaplanowane potem zobaczymy co dalej) także dlatego film o Venomie należy do Sony

ocenił(a) film na 7
Pauleta

był potencjał na wielkie kino, marnowany sukcesywnie po długości z końcówką szkolnych x-menów w akcji na czele, ale Jackman jak zwykle dał z siebie maxa, a całość rodem z mad maxowego kina drogi jest na tyle dobra, że niweluje te ewidentne skróty reżysera.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Skoro nie lubisz produkcji Marvela to po co je oglądasz? Pytam bo nie jesteś pierwszą zadeklarowaną anty a każde z was komentuje kolejne produkcje z wielkim M na przedzie. Zakrawa to na delikatny wręcz masochizm z waszej strony.

ocenił(a) film na 8
szpaQ83_2

bo jak kolega napisał daje się nabrać na niby wielkie zmiany w kinie bohaterskim i się często zawodzi :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones