PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=713552}
7,6 170 349
ocen
7,6 10 1 170349
7,2 40
ocen krytyków
Logan: Wolverine
powrót do forum filmu Logan: Wolverine

FOX chce pójść za ciosem Deadpoola i dał nowemu Wolverinowi kategorię R

DomingosCFC

Miejmy nadzieję ,że ten film będzie w takim stopniu dobry jak Deadpool .
Deadpool dzięki ci za kategorie wiekową r dla Wolviego .
Oby to wyszło tak dobrze jak Deadpool.

użytkownik usunięty
DomingosCFC

Nie byłoby to złe, jakby nie patrzeć.

DomingosCFC

ooo :) to obejrzę z Rodzicami:)

ocenił(a) film na 10
Chunk

Wreszcie można ich zabrać do kina :D

ocenił(a) film na 10
DomingosCFC

Czyli jest szansa na jakąś krwawą jatkę w stylu tej z "X-Men: Apocalipse"? Tylko... więcej krwi, więcej bebechów itp. ;)

Bibaniu

Raczej jest taka szansa film będzie miał taką samą kategorię jak Deadpool więc tak .Będzie od 16 lat kto wie może Logan będzie się z jakaś dziewczyną kochał jak Deadpool z Vanessą i może będą nawet jej atuty biust pokazane.Kto to wie.Będzie dużo krwi i przekleństw jak w Deadpoolu droga Bibaniu.

ocenił(a) film na 10
marvelfan_filmweb

Takie sceny mnie nie rajcują (biust mam swój, seks też tajemnicą nie jest - w końcu mam lat 16x2 plus akcyza)... bardziej o "sceny dzikiego szału" mi chodzi. Choć - czytając komiksy - niejednokrotnie serce się krajało na częściach z Weapon X, ale wciąż mi tego brakuje w filmach Marvela.

Bibaniu

Raczej sceny dzikiego szału będą, bo film jest od 16 lat.To będzie tak samo jak w Deadpoolu to już będzie drugi taki film w Uniwersum Marvela.Kto wie może będą robić takich filmów więcej.

marvelfan_filmweb

wersja rozszerzona Wolverina też miała R, także nie będzie to pierwszy film z Rosomakiem w takiej kategorii.

dYDelf

Aha , dzięki za info , oby X-23 się pojawiła w tym filmie .A który był jeszcze R , Geneza Wolverine rozserzona , bo mi się wydaje ,że chyba tak .

ocenił(a) film na 9
marvelfan_filmweb

marvelfan Chodzi Ci o to, by w Loganie pojawiła się X-23 wymieniona z tej nazwy? Czy w jakiś inny sposób od tego, w który się pojawi?

Tristana

Tristano Chodzi mi o wymienioną z tej nazwy X-23 w Loganie tym co teraz będzie .

ocenił(a) film na 9
marvelfan_filmweb

Też bym chciała. :) Uwielbiam pazurzastą dwójkę i liczę na dobry kawał historii o nich.

P.S. Fajny awatarek :)

Tristana

Dziękuję twój też fajny.Zapraszam do znajomych jeśli chcesz.:)

ocenił(a) film na 8
Tristana

Catherine Deneuve za młodu?

ocenił(a) film na 9
Mistrzu-1

Tak :) Gdy zaczynałam moją fascynację kinem, zakochałam się w tej aktorce - w sensie uwielbienia urody i talentu. :)

ocenił(a) film na 8
Tristana

To tak jak ja.

ocenił(a) film na 8
Bibaniu

Bibaniu gubię się w tej rachunkowości. Akcyza bardziej na wyroby tytoniowe czy może na samochody osobowe?

ocenił(a) film na 10
Mistrzu-1

Ha, ha, ha.

Bardziej na samochody osobowe (z grupy niższej pojemności silnika, bo z tego co pamiętam, jest - tych grup - kilka).

użytkownik usunięty
marvelfan_filmweb

Bluzgi, krew i tania erotyka.
Jest się czym jarać.

ocenił(a) film na 8
marvelfan_filmweb

UuUu cycki UuUuuU
w kategorii R fajny jest brak cenzury
jak lubisz na cycki popatrzec to włącz cus z Lisą ann czy inne takie

ocenił(a) film na 5
DomingosCFC

Hmm chyba nie będę tego oglądać, nie rozumiem zbytnio tego - tworzyć film bajeczkę na podstawie komiksów dla dzieci, i dawać kategorię wiekową taką, żeby dzieci nie mogły oglądać? Gdzie tu sens, czy jakakolwiek logika. Nie lubię niepotrzebnej brutalności - jakoś w poprzednich częściach nie było to do niczego potrzebne, to niby czemu tutaj nagle potrzeba rozlewu krwii i wulgaryzmów? Seria spada na dno, bez sensu już ostatni 'Apocalypse' był słaby względem poprzednich części, zwykła próba wyciśnięcia ostatnich soków z kinowego uniwersum x-men, i tyle.

ocenił(a) film na 7
Artemisek

Postać Wolverina była brutalna, prostacka oraz chamska w komiksach. Skoro robi się ekranizacje, na podstawie komiksów to wypadałoby, żeby odwzorowywały klimat postaci, a nie przerabiały go w drugą stronę. Oglądalność i oceny spadły, co było widać po poprzedniej części. Potrzebują świeżości. Na chwilę obecną, robią filmy marvela z "zaniżoną" kategorią wiekową (wiadomo- dla kasy). Niestety w przypadku tej postaci, trzeba mieć wzgląd na jej genezę (weapon x) i całokształt. Jak się to komuś nie podoba- niech nie ogląda :).

ocenił(a) film na 10
dragula88

Dokładnie tak! Chcemy Wolverine'a który klnie jak szewc i pije, który szaleje, cierpi, i wyrzyna hordy przeciwników w pień w morderczym szale, pozostawiając za sobą wezbrane potoki krwi. Chcemy widzieć egzystencjalny smutek w jego oczach, i to jak on -teraz już sam, jest ostatnią nadzieją dla... właśnie, dla kogo, skoro wszystko już zginęło?

ocenił(a) film na 10
Lucas207

Chyba przeciw ludziom, którzy testują na dzieciach? Nie wiem czy dobrze pamiętam, nie jestem za bardzo w Uniwersie Marvela ;)

ocenił(a) film na 9
Lucas207

Lucas207 O tak! Dobrze napisane. Takiego Wolviego pragnie zobaczyć na ekranie każdy kto czytał Weapon X i inne komiksy. :)

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Musisz wziąć także pod uwagę, kiedy sam komiks powstawał i że targetem, dla tego filmu są osoby, które dziećmi przestały być już dość dawno temu.

ocenił(a) film na 5
BobThePureAwesomeness

Ta jasne, a nowe serie pokemonów są dla osób które oglądały je 15 lat temu O__o

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Co to za nietrafione porównanie. W przypadku komiksów Marvela zdarzają się sceny rodem z gatunku filmów gore i ty śmiesz porównywać to do pokemonów?

ocenił(a) film na 5
BobThePureAwesomeness

I jedno i drugie zarabia na dzieciach, wiec porównanie jak najbardziej adekwatne. Nie wiem co za idiota wpadł na pomysł dawania kategorii R w kolejnej bajce o x-menach - co za problem film odpowiednio ocenzurować, a później wydać wersję reżyserską 'bez cenzury'.

Widać demoralizujące kupy wypchane wulgaryzmami i przemocą są teraz w modzie, mam nadzieję tylko, że to nie będzie kolejny film dla psychopatów w którym nie wiadomo po co krew leje się litrami, wszędzie widać gołe dupy, cycki i fujary jak w grze o tron, a główny bohater używa słowa fck* niczym jakieś janusze, czy inne seby z osiedla.

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Czytałeś GoT ? Dziwisz się cycką w serialu ??

ocenił(a) film na 8
JarJar82

cycką cycką cycką
w ser ialu

ocenił(a) film na 8
JarJar82

nie tak się stawia pytajnik

ocenił(a) film na 8
Artemisek

@Artemisek szacun za komentarz! Celnie i dosadnie.

ocenił(a) film na 5
Mistrzu-1

Dzięki, po prostu wkurza mnie jak ktoś wypisuje jakieś bzdury.

Wszyscy doskonale wiedza z myślą o kim tworzone są komiksy oraz co jest ich głównym źródłem zarobków
http://maniacyfigurek.pl/wp-content/uploads/2015/01/IMAG6474.jpg
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71avXNz2sIL._SL1500_.jpg

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Stawianie znaku równości pomiędzy tworem skierowanym do dzieci ok lat 7, gdzie główny wątek oscyluje wokół kradzieży jednego pokemona i cukierkowych przygód zawsze kończących się pozytywnym akcentem, gdzie nikt nigdy nie ginie, do świata w którym torturowanie, zabójstwo czy zagłada całych cywilizacji jest na porządku dziennym jest bzdurą.

Jeśli naprawdę uważasz, że między sceną gdzie żółty chomiczek kogoś razi prądem, do wyciągnięcia z człowieka jego szkieletu (magneto i wolverine) nie ma różnicy, to faktycznie ja pisze bzdury, a ty masz racje. Musisz wiedzieć, że ostrych scen w świecie marvela jest multum, a w świecie pokemonów nie ma wcale. Osoby, które czytały komiksy X-Men teraz mają ok. 30 lat i żeby je zainteresować nie można dać filmu dla dzieci. Filmy te nigdy nie miały być głębokie, tylko ukazywać historie i perypetie postaci w komiksie, w miarę dobrze odwzorowane. Nadmiaru 'f*cków' tam nie ma i jest to śmieszne uproszczenie.

ocenił(a) film na 5
BobThePureAwesomeness

Przestań pisać pierdoły, bo przestanę z tobą rozmawiać.

Po pierwsze wiek - co ty za brednie opowiadasz =.=
X-Meni pojawili się już w 1963 roku, jest cała masa osób mających po 60 lat które za dziecka czytały komiksy, tak samo jak jest cała masa 40-latków grających w pokemon go, to niczego nie zmienia.

Po drugie - Dorośli oglądają filmy i seriale których grupą docelowa jest dzieciarnia (sprawdź sobie mój profil), tylko co to zmienia? Produkcje dla dzieci nagle w magiczny sposób przestają być dla dzieci bo upłynęło 10 lat? Co za brednie.

Po Trzecie - Nigdzie nie pisałem, że obie produkcje są tworzone z myślą o dzieciach w tym samym wieku ale faktów to nie zmienia.

Z tego co mi wiadomo "Nickelodeon" na którym ostatnio leciał "Wolverine i X-Meni" to stacja dla dzieci, fox KIDS na którym kiedyś sam oglądałem x-menów także - nigdzie nie ma, i nie było żadnych flaków. Zasięg i oglądalność tych bajek jest o wiele większa niż sprzedaż komiksów.

Po czwarte - W komiksach i książkach można powiedzieć / ukazać / pozwolić sobie na o wiele więcej z oczywistych powodów - Komiksowy rozcięty Wolverine z flakami na wierzchu, opis takiej sytuacji, czy straszna obozowa historia o ludziach kanibalach to wciąż tylko ilustracje, opisy czy opowiastki które nie mają z realnością nic wspólnego.

W filmie natomiast zobaczył byś rozciętego na pół człowieka z flakami na wierzchu i gdyby ktoś na prawdę został rozcięty to nie wyglądało by to jak literki czy obrazek ale jak scena z filmu.
Dla tego właśnie ograniczenia komiksowe T+ oraz kinowe PG13 diametralnie różnią się od siebie, po mimo że grupa odbiorców jest taka sama - 13+

Na sam koniec cytacik do którego się ustosunkuje:
"Filmy te nigdy nie miały być głębokie, tylko ukazywać historie i perypetie postaci w komiksie, w miarę dobrze odwzorowane. Nadmiaru 'f*cków' tam nie ma i jest to śmieszne uproszczenie."
Nazwa filmu: Deadpool.
Studio: 20th Century Fox
Uniwersum: X-Men
Kategoria wiekowa: R
Wulgaryzmy: 56,7 F/H (56,7 f*cków na godzinę, łącznie w filmie 84)

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Nareszcie ktoś, kto uważa tak, jak ja. Myślałem już, że wszyscy użytkownicy to jacyś sadyści, którzy wszędzie chcą tylko wulgarność, goliznę i juchę na siłe wcisnąć.

ocenił(a) film na 8
piotral_2

chodzi o to, że kiedy nie ma kategorii R umiera przyjaciel głównego bohatera, a ten mówi: "o kurczę, a to klops"

ocenił(a) film na 9
BedMoonster

Nie no wiem, że kategoria R ma liczne zalety, ale wnerwia mnie to, że ludziom wydaje się, że film z eRką to murowany sukces. Brutalność często dodaje klimatu i wszystko super, ale nie lubię gdy film jest nastawiony tylko na kategorię i skupia się bardziej na siekaniu ludzi niż na samej historii. Ale "Logan z pewnością do takich nie należy :)

ocenił(a) film na 9
Artemisek

Niestety jak przeczytałem Twoje bzdury to aż musiałem konto odnowić. Porównanie Wolverina z pikaczu czy jak mu tam to czysta profanacja - i jeszcze na siłę próbujesz przekonać do tego innych durna argumentacją. Własnie przez tworzenie z postaci Wolverina milutkiego kolesia z bajek dla dzieci jego postać zupełnie traci swój charakter - rozumiem, że takie są potrzeby obecnego rynku i trudno nikt z tego nie robi wielkiej afery, ale jak można robić z tego prawidłowość?? serio?? pikaczu?? chybaś się z czymś na głowy pozamieniał. A piszę to po obejrzeniu filmu,który dzięki przyjęciu właściwej formy oglądało się naprawdę zaje...(przepraszam za spoiler ale udowodnili, że kategoria R nie wiąże się z "cycką" tylko z dobrym klimatem filmu). "Przepraszam panie wilku niech mnie pan nie obetnie główki swoimi pazurkami" - to pisałem ja pikaczu...

ocenił(a) film na 8
Artemisek

to nie jest bajka dla dzieci wcale

ocenił(a) film na 9
Artemisek

sens jest taki że mimo że ma kategorie R przede mną siedziała może 7-8 letnia dziewczynka.. film się kończy wychodzę i słyszę mamusię "jak mogli zrobić taki film dla dzieci brutalny krew się leje cycki.. skandal" wina rodziców czy kina że wpuścili dzieciaka?

ocenił(a) film na 9
DomingosCFC

Wolverine od zawsze powinien mieć taką kategorię wiekową

ocenił(a) film na 7
DomingosCFC

Będzie do tego dubbing xd

ocenił(a) film na 7
JonVon

Dlaczego?!?!?! Ciężko mi to przełknąć, skoro film otrzymał kategorię R, dlaczego cholera dubbing?!

ocenił(a) film na 7
zatroskana01

Będą bluzgi,nie będzie cenzury w dubbingu.

ocenił(a) film na 7
JonVon

Matko, nieee... źle, źle

ocenił(a) film na 8
zatroskana01

no bo wiesz... nie każdy może mieć tak podzielną uwagę,żeby czytać napisy
zdarza sie też nie zdążą przeczytać bo umiejętności jeszcze nie na P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones