PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7386}
7,3 22 228
ocen
7,3 10 1 22228
6,8 21
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita

Całkiem, całkiem...

użytkownik usunięty

Zabieg z przesunięciem końcowej sceny książki na początek filmu to była dobra idea. Za dużo przemilczeń - przecież Humbert i Lolita non stop się rżnęli w tych wszystkich hotelach - a tu ani jednej scenki erotycznej, za wyjątkiem tego pedicure. Pomiędzy awanturą w szpitalu a wizytą u zamężnej, ciężarnej Lolity niewystarczająco zaznaczony upływ trzech lat. Dobre role Humberta, Charlotte i Quilty'ego, Lolity średnia. Ogółem film całkiem, całkiem pod względem konstrukcji i wykonania, choć nieco dłużący się. Dla mnie fajny też pod tym względem, że miło poobserwować sobie oryginalne realia życia w Ameryce lat 50-tych i poczuć klimat tamtych czasów.

ocenił(a) film na 7

Również lubuje się w oglądaniu zdjęc z filmów, otoczenie, krajobrazy, jak życie wtedy wyglądało. Jeśli idzie o sceny erotycznie niestety musimy tylko się domyślać. Były to początki lat 60, a wtedy panowały pewne ścisłe prawa, przepisy w kinie oraz wartości etyczne ustanowione nie tylko przez komisje, ale również przedstawicieli ówczesnego społeczeństwa. Z czasem jednak rozwiązano supeł czego trafnym przykładem zda mi się film "Emmanuelle".

Reżyser daje nam do zrozumienia w tym wątku często przytaczając poprzez usta aktorów iż "[...] to co było między nami". Jednak śmiało można teraz nazwać to cenzurą, lecz myśle że takie sceny zbulwersowałyby społeczeństwo tamtych lat. Ale już niebawem miała nadejść prawdziwa rewolucja seksualna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones