PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7386}
7,3 22 223
oceny
7,3 10 1 22223
6,8 21
ocen krytyków
Lolita
powrót do forum filmu Lolita

Film jest dobry, choć gra aktorska głównej bohaterki nie przekonuje, za to
główna rola męska stoi na bardzo wysokim poziomie. Zdjęcia, montaż itp
również bardzo dobry poziom jak przystało na amerykańskie filmu z lat 50/60
tych. Film rozczarowuje przemilczanie stosunków seksualnych (nomen omen
można to zrozumieć cenzurą itp), aczkolwiek bardzo to irytuje gdyż widz sam
musi się domyślać co zaszło miedzy dwójką bohaterów - w drugiej części
filmu otrzymujemy jasny przekaz, że do takowych kontaktów dochodziło z
premedytacją. Film godny polecenia 8/10

ocenił(a) film na 5
suidakra77

nie pedofilia tylko wspolzycie z osoba nieletnia a film oceniam na 5/10

brynio88

W książce Lolita ma 12 lat, w filmie 14 - nie wiem jak bardzo "trzeba się
starać" by uznać sex z taka osoba nie za pedofilie tylko za współżycie z
osobą nieletnia.

suidakra77

Prawnie tak, ale biorac pod uwage jak zdefiniowana jest pedofilia to zalezy jak rozwinieta byla ta dziewczyna w filmie (filmu nie widzialem)

suidakra77

Prawnie tak, ale biorac pod uwage jak zdefiniowana jest pedofilia to zalezy jak rozwinieta byla ta dziewczyna w filmie (filmu nie widzialem)

użytkownik usunięty
suidakra77

Pedofilia to seks z dziećmi PRZED okresem dojrzewania, takimi, co to jeszcze nie bardzo wiedzą "o co chodzi". To dziadziuś wkładający pięciolatce rękę pod sukienkę. Albo "wujek" proszący 7-letniego chłopca, żeby sprawdził, co on ma w rozporku.

W tym filmie (jak i w książce) nie ma mowy o pedofilii.

suidakra77

Podczas lektury Nabokova odnosiłam nieustannie wrażenie, że mamy do czynienia z miłością prawdziwie występną, która za obiekt swój obrała dziewczynkę wkraczającą dopiero w okres dojrzewania. Film przedstawia młodziutką osobę, jednak już bez wątpienia kobietę, która podlotkiem nie jest. Biorąc pod uwagę pruderyjność epoki aktorka mogła być bez wątpienia młodsza.

wodochwyt

W książce bardzo widać fakt, że Lolita również ma siłę napędową w tym związku oraz to, jak bardzo "dojrzała" jest.

PannaKojot

Ale czy można mówić o dojrzałości 12-latki? Ze podejmuje decyzje o kontakcie seksualnym z pełna świadomością? Widzieliście kiedyś 12-łatkę na żywo? Niezależnie jakiej dojrzałości by nie wykazywała, to nadal dziecko.

mrowa_fw

11 lat temu pisalam ten komentarz, az teraz cringe mnie złapał :D

ocenił(a) film na 6
suidakra77

Właśnie to ultrasoft mi się nie podobało. W wersji z 97' natomiast było jak dla mnie zbyt wulgarnie, ale i dosadnie. Tutaj tylko dzięki domyślaniu się, można było zorientować się jakie stosunki są pomiędzy Lolitą, a Humbertem. Za sztywno potraktowany temat, w ponad dwóch godzinach filmu (!) bardzo okrojona fabuła. Gra aktorska świetna, postać Lolity fantastyczna, ale wciąż...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones