PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7729}

Ludzki odruch

Milano odia: la polizia non può sparare
7,4 107
ocen
7,4 10 1 107

Ludzki odruch
powrót do forum filmu Ludzki odruch

Giulio, drobny złodziejaszek zostaje wyrzucony z gangu gdy przez jego głupotę cała grupa nieomal wpada w ręce policji. Mając dość drobnych przestępstw Giulio wymyśla plan aby w łatwy sposób dorobić się ogromnej kwoty. Niestety jego psychopatyczny charakter sprawia, że cały plan szybko wymyka się spod kontroli a tropem Giulio zaczyna podążać inspektor Grandi.

+ jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku poliziotteschi, absolutny "must watch" dla fanów eurocrime
+ prosta ale dobrze poprowadzona intryga potrafi wciągnąć a śledztwo prowadzone jest z zachowaniem logiki
+ dobre tempo akcji i sprawny rozwój wydarzeń sprawia, że nie ma tu miejsca na nudę
+ zaskakujące zakończenie, zastanawiałem się jaki twist twórcy tu wykombinują ale tego się nie spodziewałem
+ Tomas Milian w być może swojej najlepszej roli w karierze, co za socjopatyczny, nieobliczalny charakter, rewelacja
+ plus też dla pozostałej części obsady, dobrze wypada również weteran poliziotteschi Henry Silva jako charakterny inspektor i urocza Anita Strindberg, dobrze znana fanom giallo i eksploatacji
+ bardzo klimatyczny soundtrack Ennio Morricone
+ jak przystało na ramy gatunku nie mogło się obyć bez chociaż jednego efektownego pościgu po włoskich ulicach
+ brutalność i bezkompromisowość robi wrażenie, Włosi to jednak potrafili bawić się kinem bez żadnych konwenansów...
+ o czym świadczy też brak jakiejkolwiek wszędobylskiej ostatnio poprawności, współcześni, nieobyci z tego typu kinem widzowie mogą się zagotować w kilku miejscach ;)
+ ten specyficzny włoski klimat czuć dosłownie od pierwszej do ostatniej sceny

- to w gruncie rzeczy prosta i niezbyt oryginalna historia
- specyfika eurocrime z całym anturażem nie każdemu przypadnie do gustu (co niekoniecznie musi być minusem)

Jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku i prawdopodobnie jeden z najlepszych filmów w dorobku Umberto Lenziego. Potrafi zaangażować od pierwszych scen i nie odpuszcza aż do napisów końcowych. Zdecydowanie warto zobaczyć, chociażby dla kreacji jaką stworzył tu Tomas Milian.

nightmare_1985

Przyznam, że mnie zaciekawiłeś, miałeś okazje oglądać film z napisami?

ocenił(a) film na 8
buterfly

Oglądałem akurat na YouTube. Jest w świetnej jakości ale jedynie po angielsku bez żadnych napisów.

nightmare_1985

Dzięki za informacje znalazłem też na YouTube wersje po włosku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones