PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104382}

Macunaima

Macunaíma
6,4 557
ocen
6,4 10 1 557
6,0 3
oceny krytyków
Macunaima
powrót do forum filmu Macunaima

Raczej powtórna premiera

użytkownik usunięty

Film miał pierwsza polską premierę we wczesnych latach siedemdziesiątych. Był niszowy, raczej w repertuarze kin studyjnych ( na dzisiejsze to bym to przetłumaczył "nie grające filmów amerykańskich" chociaż wtedy ich prawie wcale nie było ) ale w pewnych kręgach zyskał sobie miano kultowego; ciekawe jak popatrzę na niego teraz, po ponad trzydziestu latach :p
Polecam! I nie kojarzcie z brazylijskimi szmirowatymi serialami, jest serio nieźle zakręcony.

pozdrawiam i mam nadzieję spotkać na premierze moje pokolenie.

Ciekawa sprawa. Trzeba zobaczyć nie ma co.

ocenił(a) film na 9
Indrid_Cold_84

Całkowicie się z Tobą zgadam.
Miałem przyjemność oglądać ten film w latach siedemdziesiątych na tzw. "konfrontacjach", bilety kupione oczywiście po znajomości.
Bardzo dobry film, polecam wszystkim i nie jest to komedia jak niektórzy myślą.

ocenił(a) film na 8

Już nie pamiętam czy to były Konfrontacje, czy seans w warszawskim kinie Wiedza, ale na pewno ogłądałem ten film na początku lat 70-tych. Dziś wyemituje go telewizja, więc będę miał szansę widzieć ponownie po około 40 latach, co może mieć znaczenie przy ocenie. Jest 1-wszy maja 2011. Dlaczego nikt dotąd nie zmienił informacji o dacie polskiej premiery?

ocenił(a) film na 1

Brazylijskich szmirowatych seriali nie znam, ale jeśli (z tego co piszesz) są one JESZCZE GORSZE od tego bzdeta, to jestem SZCZĘŚLIWY, że ich nigdy nie oglądałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones