PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95747}

Mad Max: Na drodze gniewu

Mad Max: Fury Road
7,2 214 280
ocen
7,2 10 1 214280
8,5 51
ocen krytyków
Mad Max: Na drodze gniewu
powrót do forum filmu Mad Max: Na drodze gniewu

Reszta scenografii i kostiumów też świetna, plus doskonała muzyka i zdjęcia.

Kali_12

prawda

ocenił(a) film na 10
Kali_12

wszystko w tym filmie miażdży!!! warto było czekać tyle lat na mistrzowsko zrealizowaną produkcję, chciałabym żyć w takim świecie :) ciężko tam co prawda, ale zew wolności wzywa... no a ten srebrny spray na ustach też powala haha

since.autumn

wolę oglądać film,niż żyć w takim świecie,ale naprawdę mistrzowska produkcja,Tom jest rewelacyjny.

ocenił(a) film na 8
since.autumn

Chciałabyś żyć w takim świecie? No to prawdopodobnie nie masz zielonego pojęcia o postapokalipsie. Najprawdopodobniej tak jak te tłumy na początku i na końcu filmu czekałabyś na jałmużnę, każdy chciałby cię wyru... i nie mówię tu tylko o fizycznym rozumieniu tego słowa, żyłabyś w ubóstwie, bez wody, ubrań, w brudzie, głodując wiele dni.

ocenił(a) film na 10
since.autumn

kobieto, sreberko ty moje, to był CHROM, taki, jak na ich (wybranych) wehikułach...

Kali_12

Zgadzam się. Fantastyczny film.

ocenił(a) film na 10
isleena

Dziś obejrzałem i po filmie całe kino ( pełna sala ) siedziało cicho pewnie wszyscy byli osłupieni tym co zobaczyli. Genialny film dopracowany w najmniejszym szczególe. Musiałbym to zobaczyc w slo mo żeby nic nie przeoczyć :D a największym plusem moim zdaniem jest muzyka identyczna co w trailerze genialny pomysł !!! Polecam każdemu !!!

Kali_12

tylko co to za gitara, skoro nie można nią rzucić ;)

ocenił(a) film na 8
_j_w_

Ale można nią "przypiec" :)))

ocenił(a) film na 6
Kali_12

Fakt. Miażdży. Głównie scenariusz

ocenił(a) film na 7
zatracony

Jaki scenariusz ? :) Chyba te postnuklearne zwierzęta go zeżarły. I nie bardzo rozumiem, dlaczego "Tom Hardy jako Max - fantastyczny", zwyczajnie nie rozumiem, Furiosa oczywiście na tak, ale On, brak głębi postaci i taki jakiś z boku całego filmu.

wizi38

A wy ssaliście z netu już?

ocenił(a) film na 9
jezi86

Oglądać ten film na małym ektanie to lizac lizaka przez szybę, idx do kina:)

ocenił(a) film na 8
jezi86

Potwierdzam. Nie bierz z netu. Koniecznie do kina i to 3D. Warto.

fengz

Nie no wiadomo.Tak tylko się zastanawiałem.Tylko dziwi mnie jak niektórzy oglądają już wersję cam której jakość się nie nadaje nawet do użytku domowego.

wizi38

W tym gatunku chyba nie chodzi o "głębię psychologiczną " postaci:)?

Max jest gburowatym, pomrukującym dzikusem i fajnie się w takiej odsłonie sprawdza. Jednak prawdą jest, że jest z boku całego filmu, pierwsze skrzypce gra Furiosa

ocenił(a) film na 8
wizi38

Zgadzam się. Tom Hardy słabo się sprawdził jako Mad Max. Jak dla mnie za mało szalony. Kilka zwidów nie czynmi go szalonym. Zresztą nie o to mi chodzi. Po prostu koleś jest nijaki. Lepiej wypadają wszyscy inni. Jako szaleniec najlepiej wypadł Nicholas Hoult jako Nux. Charlize Theron oczywiście też dobrze zagrała. I gdyby nie tytuł i scenografia to nie powiedziałabym że ten film to Mad Max. Tak naprawdę główną rolę miała właśnie Theron. Dziwne to trochę skoro to miał być film o Mad Maxie.
Całość jest jednak rewelayjna i nie przeszkadza mi to z wyjatkiem słabej roli Toma Hardy'ego.

ocenił(a) film na 8
Askol

Proponuję sobie przypomnieć jaką rolę grał Max w drugiej części serii.

ocenił(a) film na 8
Vid

Muszę sobie przypomnieć całość.

ocenił(a) film na 8
Askol

Coś w tym jest, trochę mało Maxa w Maxie... chyba, że faktycznie reżyserowi chodziło o Furiose wtedy jeśli chodzi o tytuł lepiej pasowałby "Mad Max - Furiosa"

ocenił(a) film na 8
Askol

Zgadzam się w zupełności. Hardy większość filmu gra z miną spłoszonego jelenia. W zalewie akcji staje się często niemal postacią drugoplanową. IMHO, najlepiej prezentował się w masce. A co do szaleńców to dla mnie numero uno jest koleś w masce (sama maska to mistrzostwo pokroju Bane'a).

ocenił(a) film na 8
krzysiek34_ol

Imortan Joe to niezły czarny charakter ale dla mniej też dobrze wypadł Nux.

ocenił(a) film na 8
Askol

Raczej bym czarnym charakterem Nux'a nie nazwał, po jego wewnętrznej przemianie :) To już prędzej Slit, a już na pewno tych dwóch bonzów obok "maski". Jak naskrobałem w recenzji, film ma konwencję gry wideo (podobnie jak np. "300") i czarne charaktery to tacy sub-bossowie. Wspomniany już Slit przypomina pierwszego z brzegu bad-assa z butlami na plecach w które trzeba strzelić ;)

ocenił(a) film na 8
krzysiek34_ol

Żle skonstruowałam zdanie . Oczywiście , że Nux nie jest czarnym charakterem . Chodziło mi tylko o to że to fajna postać .

ocenił(a) film na 8
Askol

Tak tak, Walenrodyzm, wewnętrzna przemiana itp :) Zgadza się że jest to barwna postać, ale mnie osobiście razi schemat w który została wpisana, bo wzbudzenie w nas w trakcie seansu sympatii do niego miało mieć większą moc na koniec filmu (nie chcę zdradzać fabuły bo nie wiadomo kto to będzie czytał :))). Przez to wydał mi się postacią nieco papierową, wpisaną w pewien schemat i mającą konkretny cel. Ale to tylko mój, dosyć subiektywny zresztą odbiór ;)

ocenił(a) film na 10
krzysiek34_ol

Koleś z butlami na plecach to Rictus Erectus, synalek Joe. Slit to "włóczniarz" Nux-a... Ty naprawdę napisałeś recenzję??

ocenił(a) film na 8
simgog

Wyobraź sobie że tak, ale była chyba tak lipna że nie przeszła przez proces selekcji :D. Powstrzymam się od odgryzania za Twoje pytanie, powiem tylko tyle że akurat kojarzę postacie występujące w filmie, a określenia "Mięśniak" użyłem gdyż tak został też określony przez kogoś w filmie. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
krzysiek34_ol

no ok, ja wcale nie piszę, że nie wiesz nic o filmie, tylko po prostu pomyliłeś imiona zawodników. pzdr

ocenił(a) film na 9
Askol

Max w żadnym filmie nie był postacią główną (może oczywiście poza 1). To zawsze był ktoś kto chciał sobie żyć z boku ale przeważnie ktoś chciał inaczej ;) Wciągali go w swoje intrygi kiedy on chciał po prostu przejść sobie bez echa z boku. Miller trzymał się tego założenia od początku więc jeżeli ktoś myślał, że Hardy wyskoczy z karabinem jak Rambo i rozwali wszystkich gości to chyba nie oglądał starej trylogii

ocenił(a) film na 8
cris88

Ogladałam dawno temu i zupełnie nie pamiętam ich. Z pewnością masz rację. Idąc jednak do kina z tą niewiedzą spodziewałam się trochę czegoś innego. To nie znaczy że się zawiodłam. Film jest super.

ocenił(a) film na 8
cris88

Ale ja akurat oglądałem trylogię wielokrotnie, i też uważam że "nowy" Max trzyma się aż za bardzo z boku (niemal przeszedł obok ), w porównaniu do Gibsona.

ocenił(a) film na 10
Askol

A Gibson to niby taki szalony byl...? Eeee, dajcie juz spokoj z tym narzekaniem na Hardy'ego

ocenił(a) film na 8
rozkminator

Miałem ochotę roztrzaskać mu tą gitarę na łbie... mega...

ocenił(a) film na 9
Askol

Mowie na seansie do swojej dziewczyny: "Cos hardy malo gada w tym filmie" a ona na to: "On nie musi nic mowic" :) haha

ocenił(a) film na 8
tetsuo1978

Ja nie mam takiego podejścia :) Rozumiem, że Tom Hardy podoba się wielu dziewczynom, ale jak nie czuję "mięty" haha :)

ocenił(a) film na 9
wizi38

Hardy jakiś taki papierowy, Gibson miał to szaleństwo w oczach. Hardy rozwalil mnie tylko tym pomrukiwaniem,wzruszylem sie dosyć bo mi sie przypomniała dwójka...

ocenił(a) film na 7
wizi38

Zgadzam się z Tobą to nie był film Toma/ Maxa tylko Furiosy i pięknotek. Ale poza tym się zgadzało:) Fajna wizja , efekty .

Kali_12

Zgadza się. Dobry był ten koleś z gitarą.

ocenił(a) film na 8
Kali_12

Generalnie film miał kilka smaczków, koleś z gitarą był fajny ale i ten gruby księgowy miał fajny image :) Do tego Ci ludzie kruki chodzące po bagnach... film miły dla oka.

ocenił(a) film na 10
Kali_12

ten film to wizualny odlot :D 10/10

ocenił(a) film na 8
Kali_12

Faktycznie, pomysł z gitarzystą i z takim pojazdem mistrzowski! :) Zauważył ktoś że gitarzysta był ślepy?? :)

ocenił(a) film na 8
Michhau

Trzeba byłoby być ślepym żeby tego nie zobaczyć :P

ocenił(a) film na 7
doliwaq

Haha, słusznie!

ocenił(a) film na 10
Kali_12

W sumie ten film mógłby mieć spokojnie inny tytuł niż "mad max". Ale to prawda, gościu z gitarą świetny :) długo go nie zapomnę.

ocenił(a) film na 8
Kali_12

Gitarzysta, bębniarze rzeczywiście rewelacyjni, ale muzyka ogólnie słaba.

ocenił(a) film na 9
doliwaq

Muzyka słaba... ręce opadają xD

ocenił(a) film na 8
Filmaniak

Oczywiście. Najsłabsza część filmu. To był pierwszy film gdzie autentycznie nie mogłem przeboleć, że dali tak spokojną muzykę do tak pełnych adrenaliny ujęć.

ocenił(a) film na 9
doliwaq

chlopie polecam Ci wybranie sie do laryngologa ;)

ocenił(a) film na 8
CHUDYx

I vice versa. Tylko jedna lub dwie sceny miały dobry soundtrack, reszta tak niepasujący, że aż uszy bolały i rozum płakał.

ocenił(a) film na 10
doliwaq

Uszy w dupie. Sam tworze muzyke muza podnosila cisnienie jak nalezy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones