PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132492}
7,1 792
oceny
7,1 10 1 792
Madadayo
powrót do forum filmu Madadayo

7/10

ocenił(a) film na 7

Teraz miłośnicy Kurosawy mogą mieć do mnie pretensje za tak ,,niewysoką" ocene tego filmu,ale według mnie film owszem dobry przdstawiający ciekawą postać profesora,jego uczniów,dialogi jednak ogólnie za długi,momentami usypiający,po prostu za mało dzieje sie w nim.Jak ktoś wcześniej napisał brakuje mu tego ,,czegoś" co miały chociażby Rashomon czy Straż przyboczna.
Niedawno widziałem film Kurosawy ,,Ten,który nadepnął tygrysowi na ogon" i tam również niewiele się dzieje ale film trwa niecałą godziną i myśle że gdyby również Kurosawa przedstawił akcje Mandadayo w takim czasie a nie w ponad dwa razy dłuższym to film by u mnie wywarł lepsze wrażenie.

ocenił(a) film na 6
Hegemon_3

Też jestem miłośnikiem Kurosawy ale uważam że film zasługuje właśnie na ocenę "niewysoką", choć oczywiście przyzwoitą. Jest to jego łabędzi śpiew i interpretując go nie tylko jako hołd dla jego profesora a także jako pożegnanie jego samego z filmem można odczuć pewną satysfakcję, aczkolwiek jest on mocno przesiąknięty pewnym rodzajem starczej naiwności i infantylności - co przy jego długości stawia go w szeregu filmów solidnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones