PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487323}
6,1 6 639
ocen
6,1 10 1 6639
4,8 4
oceny krytyków
Made in Poland
powrót do forum filmu Made in Poland

Chciałbym wiedzieć o czym jest ... jak ktoś coś wie to proszę o informacje.

Pozdrawiam i z góry dziękuję ...

tomek_kosmalski

Proszę bardzo:
http://www.laf.net.pl/index.php?page=made

ocenił(a) film na 8
tomek_kosmalski

Właśnie wracam z Ińska gdzie miałem przyjemność obejrzenia filmu oraz posłuchania reżysera oraz odtwórcy roli drugoplanowej.
Sam film rewelacyjny - o czym jest? Jest chyba o naturalnej potrzebie buntu, jednak nie tylko. Film pozostawia wiele do interpretacji, gwarantuje ci, że nie będziesz sie nudził. Dla mnie jest to najświeższy i najbardziej nowatorski obraz polskiego kina jaki widziałem w tym roku. Zarówno treść jak forma wykonania filmu jest czymś zupełnie nowym jak dla mnie. Jeśli ktoś mówi, że polska kinematografia jest nudna i schodzi na psy - ten film jest absolutnym tego zaprzeczeniem. Gorąco polecam.

grabsoon

dzięki

ocenił(a) film na 1
grabsoon

polska kinematografia jest nudna i schodzi na psy

ocenił(a) film na 6
schiz

Może nie jest nudna i powoli zaczyna wychodzić ponad psy, aczkolwiek ten film tego nie udowadnia. Niby miało być coś nowego, ale ten główny bohater... taki głupi i zachowuje się tak idiotycznie, że się przez cały czas opowiadałem za ludźmi, których on krzywdził. Jak to tam fajnie ujął ktoś w filmie "ani jednego dnia nie przepracowałeś" - to z czym on chce się buntować... Ciekawe to jest tło opowieści, postać nauczyciela-alkoholika i księdza, który okazuje się być jak najbardziej porządny.
Sama forma ma maskować prymitywny sposób realizacji. Trochę taki miks masz niepotrzebny wszystkiego ze wszystkim wyszedł. Jak ktoś lubi nietypowe kino to może obejrzeć, aczkolwiek zbyt grubą kreską nakreślono głównego bohatera i przez to cały film przeciętny jest.

ocenił(a) film na 1
Roy_v_beck

dla mnie to nie film.
film to obraz.
tu bełkot bezsensow leci z szybkoscia kalasznikowa.
kto wyuczyl tego rezysera?
niech zobaczy choc amerykanski film klasy D. nauczy sie JAK OPOWIADAC OBRAZEM i tworzyc WIARYGODNEGO BOHATERA tym CO ROBI na ekranie a NIE GADA.
"F*UCK OFF" TO ja mowie wojcieszkowi czy wojtusiowi.

ocenił(a) film na 6
schiz

Schiz, ten film Cię "wkurvvił" ?? Niepotrzebnie, już Ci objaśniam sens :) Otóż film pięknie zestawia buntownicze postawy młodych (a przynajmniej jednego) negujące wszystko, z ludźmi pozornie z drugiej strony: ortodoksyjnymi "katolami", słuchaczami radia z Torunia. Pozornie dzieli ich wszystko. Tak naprawdę to ci sami wyznawcy "świń" w sejmie, w telewizji, w policji... Niestety początkowo bojowy duch filmu gdzieś ulatuje. Trochę robi się przaśnie, gdy Chabior zaczyna dominować niektóre sceny, czasem śmiesznie, gdy pojawiają się nieudaczni gangsterzy. Jak na komedię z przesłaniem, to za dużo mięcha, jak na dramat - za mało przesłania. Bunt zostaje ostudzony, "okrawczykowany" i wyśmiany - ale nic w zamian. Schiz, ja nawet Cię rozumiem, po prostu spodziewałeś się czegoś innego, innej konwencji, może koloru, może bólu egzystencjalnego. Chętnie bym Cię "ponawigował" po tym filmie i pokazał elementy, które Ci uciekły. To nie jest film na 1/10.

ocenił(a) film na 1
pi_kawka

nie zwyklem szukac w gumnie diamentow. tu ich nie ma.
dla ciebie niezly, dla mnie nieporozumienie.
to nie film. nie ma wstepu, rozwiniecia i konca.
to zbitki scen bez ladu i skladu.
meczacy "film".

ocenił(a) film na 6
schiz

Schizie, proszę obejrzyj za jakiś czas film w towarzystwie kogoś pozytywnie nastawionego do życia i lubiącego kino. Podczas dyskusji przy winku po seansie przekona Cię, że 1/10 to co najmniej 5 razy za mało za ten całkiem ciekawy i sprawnie zagrany obraz. Teraz sobie uświadomiłem, że jest co najmniej kilkanascie "wajdowatych" odpustowych filmideł nakręconych współcześnie za dużą kasę z budżetu RP, których nie chciałbym nawet za darmo na DVD. A MiP wziąłbym... :)

ocenił(a) film na 1
pi_kawka

" "wajdowate" odpustowe filmidła nakręcone współcześnie za dużą kasę z budżetu RP" TAKŻE oceniam na zero ale wiekszosc nie ogladam.
MiP to zero niszowe.

ps. żadne winko czy towarzystwo nie wplywa na moje oceny filmow. ja to ja.

ocenił(a) film na 8
schiz

moim zdaniem problemem ludzi jest to ze traktują ten film zbyt dosłownie, dajcie sobie trochę dystatnsu do "FU** OFF" na czole i wybijanych szyb w samochodach, podejdzie z lekkim przymrużeniem oka do opowiedzianej historii nie traktujcie fabuły wyłącznie w kategoriach szukania w niej jakiegoś sensu ... mówiąc krótko jest to dla mnie świetny komiks który przepysznie się ogląda ...

ocenił(a) film na 1
grabsoon

WOLE KOMIKSY NA PAPIERZE

ocenił(a) film na 8
schiz

A gdzie parkujesz?

ocenił(a) film na 1
nigys

w parkurze

ocenił(a) film na 8
schiz

A moja gazrurka leży tak bezużytecznie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
schiz

Nazwał cię już ktoś kretynem? W twoim przypadku to nie obraza. To diagnoza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
schiz

Popaprany, żałosny, zbędny bycie. Nudzisz mnie. I cuchniesz. Walisz czymś obrzydliwym. Rynsztokiem? Kloaką? Nieważne. W tym miejscu spuszczam po tobie wodę. Żegnaj.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
schiz

haha dobre :D

ocenił(a) film na 8
tomek_kosmalski

Taa. Jak na pozbawionego jaj frustrata to dobre.
Taka riposta frustrata kastrata. Srata-tata.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
schiz

Wypłynąłeś na wyżyny elokwencji. Orgazmy mam w innych okolicznościach. I bynajmniej nie mam potrzeby się masturbować czymkolwiek. A jeżeli chcesz mi dostarczyć rozrywki to napisz coś jeszcze , paniusiu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
schiz

Na twoim przykładzie widać jak ludzkość przechodzi regresję ewolucyjną. Gdybym się zniżył do twojego poziomu napisałbym, że ty tak ciągle o cwelach i masturbacji, bo jeszcze nigdy żadnej dziewczyny nie....., albo że kiedyś jakiś gościu ciebie gdzieś...... Spróbuj mnie zaskoczyć i wymyśl jakąś inwektywę nie związaną z seksem. Może to cie zainspiruje:
ty filozofie wioskowy
ty mędrku osiedlowy
ty niedohabilitowany profesorku
ty mierny doktorku
ty zapomniany patencie
ty docencie na zakręcie

nigys

udajesz mądrzejszego, a sam prowokujesz go do tej niezmierzającej nigdzie rozmowy. i na co wam te nerwy ?

ocenił(a) film na 8
tomek_kosmalski

Nie udaję. Jestem. A schiz jest tu po to, żeby się wylansować i trzeba nu przytrzeć noska.

ocenił(a) film na 3
tomek_kosmalski

O tym, że tatuowanie sobie F*OFF na czole i rozwalanie samochodów na parkingu nie jest dobrym zajęciem dla młodzieży. Trzeba dużo czytać, szczególnie socjalistów i zrobić coś pożytecznego, np. wyremontować kościół.

ocenił(a) film na 1
iacob

....to juz lepiej nawracac prosty-tuty na droge cno-ty

tomek_kosmalski

po co opowiadać, sam obejrzyj, w lepszej wersji teatralnej: http://www.youtube.com/watch?v=ktRJOiucRro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones