PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691927}

Magia w blasku księżyca

Magic in the Moonlight
6,4 50 901
ocen
6,4 10 1 50901
5,5 24
oceny krytyków
Magia w blasku księżyca
powrót do forum filmu Magia w blasku księżyca

To chyba najsłabsza produkcja Woodyego. Fabula totalnie przewidywalna i w sumie można by było ja spisać na kartce A4. Dialogi daleko od interesujących. Ani grama czaru który w twórczości Woody Allena był zawsze jak brylant leżący na piasku. To zrozumiale ze nawet mistrz walnie czasem wielkiego babola wiec czekam na jego następny film.

czessix

Proszę wypisz wady, wyjaśnij tą opinię.

ocenił(a) film na 3
Natchan23

W zasadzie napisałem już wszystko na temat tego filmu i myślę, że już więcej wyjaśniać nie trzeba. Poznałem twórczość Woodego Allena w połowie lat 70-tych. Na szczęście PRL-owska dystrybucja filmów nie miała problemu z tym panem :-) więc sprowadzano każdy film który potem leciał w kinie lub na DKF-ie. Na początku lat 80 obejrzałem wszystkie wcześniejsze Filmy Woodego lub też z nim. Potem to już była kontynuacja. Dlatego też ze smutkiem stwierdzam ponownie, że to jego jeden z najsłabszych filmów jakie nakręcił.
Nie ma co się przejmować. Chociaż facet kończy w tym roku 8 dych to jeszcze się trzyma i może coś nakręci. Popatrz na Clinta Eastwooda, jest o 5 lat starszy a jeszcze tworzy. W końcu artyście zawszy czasem wychodzi jakiż babol, ale to nie przekreśla jego całej twórczości. Filmowcy i tak maja znacznie trudniej niż wszyscy inni artyści. Jeżeli malarz malnie jakiś paskudny obraz, to wyląduje on na strychu i ginie w zapomnieniu. Film to rzecz bardziej złożona. W końcu pracuje nad nim cała grupa ludzi. ...i jak wyjdzie NIESTETY jakiś gniot, nie można go ukryć na strychu lub w piwnicy u Kowalskiego ;-)
a i sponsor chce trochę grosza z powrotem odzyskać, więc leci sobie taki gniotek jakiś czas po kinach.
W końcu na Allena zawsze ktoś pójdzie.

ocenił(a) film na 3
Natchan23

........

ocenił(a) film na 5
czessix

No niestety, wieje nuda, ze az przykro, zero werwy i polotu :(

ocenił(a) film na 4
czessix

prawda

ocenił(a) film na 4
czessix

Woody Allen powtarza sam siebie. Wydaje mu się, że wystarczy dwoje rozemocjowanych bohaterów prowadzacych ze sobą rozmowę, aby widz byl oczarowany. No nie zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones