PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696196}

6,6 10 1 42239
6,4 15
ocen krytyków
Makbet
Tych, którzy po "Makbecie" spodziewali się miksu "Braveheart" i "300", muszę od razu rozczarować – na... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Fabuła rozpoczyna się od pogrzebu dziecka. Już od pierwszych sekund towarzyszy nam żal i smutek, który nie opuści nas przez następne 113 minut. więcej
Pod względem technicznym jest to twór niemalże wzorcowy. Reżyser, w osobie Justina Kurzela, miał konkretną wizję i udało mu się ją doskonale zrealizować poprzez użycie całego szeregu różnorodnych środków. Zdjęcia Adama Arkapawa zachwycają pięknem i grozą krajobrazów, porażają dynamiką i realizmem scen batalistycznych, poprzez świetne wykorzystanie slow motion.Makbet więcej
W dobie kryzysów politycznych i wiecznie trwających waśni na najwyższych szczeblach władzy dzieła Szekspira nabierają dziś nowej mocy. Jedno ze sztandarowych dzieł angielskiego pisarza, jakim jest bez wątpienia "Makbet", doczekało się kolejnej ekranizacji, tym razem w konwencji bardziej poetyckiej, niemalże teatralnej. więcej
Szekspir w filmie Kurzela doczekał się godnego przeniesienia na ekran. Czy jednak możemy nazwać to dzieło widowiskiem? Trudno powiedzieć, bo chociaż nie sposób nie docenić jego piękna, miejscami monumentalnego i dekoracyjnego (acz w ciemnej, przygaszonej tonacji), to zdecydowanie wymyka się ono prawom kina rozrywkowego. więcej