PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34267}

Maksymalne przyspieszenie

Maximum Overdrive
5,3 3 738
ocen
5,3 10 1 3738
4,7 7
ocen krytyków
Maksymalne przyspieszenie
powrót do forum filmu Maksymalne przyspieszenie

...podczas kiedy większość maszyn jest sterowana przez istoty pozaziemskie (m.in. ciężarówki, automaty, narzędzia kuchenne), samochody osobowe w ogóle "nie żyją" i nie atakują ludzi? W jednej scenie ciężarówka nawet taranuje samochód sprzedawcy Biblii, jakby auto to nie należało do grupy maszyn, które ożyły - w innej scenie zaś mamy parę samochodów-wraków na poboczu, które nie umieją już jeździć, ale niewątpliwie same z siebie migają światłami.

Czy jest to niedociągnięcie scenariusza, czy może King jakoś to opisał w pierwowzorze filmu, czyli w swoim własnym opowiadaniu?

Edek_z_Baranowa

Nie doszukiwałbym się czegoś więcej niż właśnie niedociągnięcia scenariusza, ale nie czytałem opowiadania więc może to jednak ma jakiś sens.

ocenił(a) film na 8
Edek_z_Baranowa

Właściwie to zawsze zastanawiało mnie czy film powstał na podstawie książki, napisanej wcześniej przez Kinga. Jeśli tak, to chętnie bym poczytał. Zgadzam się, że nie ma sensu szukania sensu w scenariuszu tego filmu. Jest to kino klasy B i King lepiej radzi sobie jako pisarz niż jako reżyser. Mimo to pamiętam ten film z czasów dzieciństwa i lubię czasami do niego wracać.

rumpel86

Napisałeś to rok temu, więc zapewne już doszedłeś do tego, a może jeszcze nie:
Film powstał na podstawie opowiadania Ciężarówki zawartego w Nocnej zmianie Stephena Kinga (Nocna zmiana zawiera kilka opowiadań Kinga, m.in. Dolę Jerusalem, będącą prequelem do Miasteczka Salem).

ocenił(a) film na 8
lucre

Zaskoczę Cię - nie doszedłem do tego :). Tym bardziej dziękuję za odpowiedź. Chętnie poszukam tego tytułu i poczytam :).

rumpel86

Proszę bardzo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones