PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32619}

Manekin

Pin
6,3 1 028
ocen
6,3 10 1 1028
Manekin
powrót do forum filmu Manekin

Podobał mi się!

ocenił(a) film na 7

Ale zupełnie nie rozumiem dlaczego jest tu określony jako horror? To jest dramat psychologiczny, no... ewentualnie z domieszką thrillera, ale na pewno nie horror.

Cyndy Preston - przepiękna!!!

Sighma

Pojęcie "horror" jest dość szerokie i nie zawsze idzie w parze z mocnymi scenami morderstw czy też hektolitrami krwii. "Pin" jak najbardziej jest horrorem.

ocenił(a) film na 7
klotz

Nie o to mi chodziło.

Chodziło o to że
SPOILER!
nie było żadnych elementów nadprzyrodzonych czy coś takiego, była tylko choroba psychiczna bohatera, więc moim zdaniem ten film powinien być oznaczony jako dramat psychologiczny.
KONIEC SPOILERA

Tak w ogóle to przeczytałam ten swój komentarz sprzed 6 lat i zupełnie nie mogłam sobie tego filmu przypomnieć. Dziś go ponownie obejrzałam, jakbym oglądała go pierwszy raz. NIC nie pamiętałam.

Sighma

Horror dzieli się na dwa główne rodzaje ,w pierwszym źródłem zła i grozy są zjawiska na zewnątrz bohaterów filmu : duchy ,rożnego rodzaju potwory ,psychopatyczni mordercy ,nawiedzone ,straszne miejsca i domy ,katastrofy naturalne i wywołane przez działalność człowieka ,demony ,kosmici itd. W drugim rodzaju horrorów źródłem zła są negatywne relacje i konflikty międzyludzkie ,obłęd i szaleństwo głównych bohaterów ,zło tkwiące w ludzkich sercach i umysłach .Elementy nadprzyrodzone czy paranormalne są jednym z kryteriów definiujące gatunek horroru .W Manekinie żródłem grozy jest jeden z głównych bohaterów filmu .Pin jest klasycznym przykładem horroru psychologicznego z wątkiem dramatycznym.Horror w praktyce może łączyć się z każdym gatunkiem filmowym ,dla przykładu do horrorów w których zło i groza wynika z relacji międzyludzkich można zaliczyć ; Frontieres ,Ostatni dom po lewej ,Bękarty diabła ,Patologia ,Wzgórza mają oczy ,cykl Droga bez powrotu ,Teksańska masakra piłą mechaniczną ,Hostel ,Martyrs ,Eden Lake ,Upiór w operze ,Psychoza Hitchcocka i wiele innych .

ocenił(a) film na 7
soulheart

Ewidentnie mylisz horror z thrillerem.

ocenił(a) film na 7
Sighma

Bo to jest thriller.

ocenił(a) film na 7
Sighma

horror nie horror, dramat nie dramat, psychiczny nie psychiczny, ale gdy oglądałem go jeszcze za gówniarza (oj dawno to było, wczesne czasy VHS), to za każdym razem bałem się tak samo. i z tej też perspektywy go oceniam.
dziękuję, dobranoc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones