PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109603}

Maniakalny glina 3

Maniac Cop 3
5,3 1 053
oceny
5,3 10 1 1053
Maniakalny glina 3
powrót do forum filmu Maniakalny glina 3

To już ostatnia odsłona Maniakalnego gliny czyli Matta Cordella i muszę przyznać że jako seria wypada znakomicie.Wszystkie 3 części prezentowały podobny, wysoki poziom, choć 3 była minimalnie słabsza, ale to tylko moja subiektywna ocena.Rzecz znamienna, bo nawet największe horrorowe serie jak Halloween czy Piątek 13 mają swoje niewypały jak Halloween 3 czy Piątek 13 cz.9. A tu nie ma. Może to i lepiej że nie kręcono więcej części "Maniakalnego gliny" bo jako seria możliwe ,że straciłaby swój poziom.

Co do samego filmu. Ogólnie motyw z wskrzeszeniem Cordella za pomocą czarnej magii jak i (trochę naiwny) wątek romantyczny nie przypadły mi za bardzo do gustu. Nawet znakomita ścieżka dźwiękowa z poprzednich części została zamieniona na gorszą, organową muzykę.Reszta to same plusy. Film nie nudzi i posiada klimat poprzednich części.Ponownie dobra rola Roberta Davi.Wiele fajnych scen np. jak Cordell staje w płomieniach czy scena pierwszego zabójstwa. Szkoda tylko że Cordell był już w tej części zombie (w poprzednich był, co prawda paskudnym i oszpeconym, ale jednak człowiekiem)

ocenił(a) film na 8
Wym1atacz

Mam podobne zdanie z tym, że ja daję 8/10 no i saoundtrack moim zdaniem trochę lepszy niż w poprzedniej częsci, ale tylko trochę bo dwójka muzę miała zajebistą. No i Halloween 3 uważam za jeden z lepszych z tej serii w sumie to 3 pierwsze części.
Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones