PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663039}

Maria, królowa Szkotów

Mary Queen of Scots
6,0 18 893
oceny
6,0 10 1 18893
4,9 18
ocen krytyków
Maria, królowa Szkotów
powrót do forum filmu Maria, królowa Szkotów

Logika

ocenił(a) film na 3

Od niemal samego początku, nie mam pojęcia o czym jest ten film. Nie rozumiem celów i motywów głównych postaci, bo i chyba takowe nie istnieją, poza oczywiście "być królową". Historia dwóch kobiet zbyt dumnych by oddać władze mężczyźnie? Bo jeśli nie chodziło o dume, to już naprawde nie wiem o co. Jedyna w tym wszystkim logiczna i do polubienia postać, to przyrodni brat Marii i choć nie pamiętam jego imienia, widać w nim choć chęci dbania o poddanych czy interes narodowy. Reszta to tragedia, film mógłby nosić tytuł "Duma i uprzedzenie".

ocenił(a) film na 5
bartusiek92

Film nie jest najlepszy - też jestem nim rozczarowana. Natomiast absolutnie nie zgodzę się z argumentem: "kobiet zbyt dumnych by oddać władze mężczyźnie?". A dlaczego miały oddawać coś, co im się zgodnie z prawem należało? To one były córkami króla, a nie potencjalni mężowie.

bartusiek92

Jakub! Dlatego Maria dała takie imię synowi - i przypomina to swemu bratu.

bartusiek92

to jeden z głównych problemów tego filmu, trwa ponad 2 godziny a wiele ważnych wątków( jak np. 18 lat więzienia o którym jest tylko jedna wzmianka czy też sceny z Bothwellem które były okrojone i niespójne po których mogło by się zdawać że nie ma motywów) było krótszych niż inne nic nie wnoszące do historii sceny poprawne politycznie. Ten film jest zarysem ich życia dlatego warto przed obejrzeniem poczytać o ich życiu wtedy motywy są zauważalne.

9k9

Sorry, ale jeśli film jest nakręcony tak, że bez przeczytania wcześniej połowy biblioteki nie jest możliwy do zrozumienia to nie jest to dobry film.

Kraspin_Kraspinowicz

A w przypadku tego konkretnego filmu wątpię żeby motywy wynikające z wiedzy historycznje były zgodne z motywami, które chcieli pokazać jego poprawni politycznie twórcy.

Kraspin_Kraspinowicz

dlatego dostał ode mnie słabą ocenę.

ocenił(a) film na 8
bartusiek92

Przyrodni brat Marii Stuart to akurat w tym filmie jedna z najbardziej negatywnych, godnych pogardy i odstręczających postaci. Mizogin i zdrajca żądny władzy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones