PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733026}

Martwe wody

Ma loute
5,9 4 081
ocen
5,9 10 1 4081
6,4 16
ocen krytyków
Martwe wody
powrót do forum filmu Martwe wody

Film nie jest tak dobry jak zachwalają jedni, ani tak kiepski jak twierdzą drudzy.
Nie śmiałem się na nim do rozpuku, ale dobrze się bawiłem.
Humor w filmie jest dość specyficzny, bo satyryczny. Ośmiesza obyczaje i stosunki społeczne końca dziewiętnastego i początku dwudziestego wieku. Wszystkie ukazane w filmie postacie są karykaturalne, a rzeczywistość została ukazana w krzywym zwierciadle.
Większości, ten rodzaj humoru nie przypadnie do gustu, bo mamy tutaj satyrę społeczno-obyczajową, a takie filmy nie cieszą się zbyt dużą popularnością, więc stąd niskie noty wystawiane przez niektórych.
Jeżeli lubisz satyrę, dramaty, filmy obyczajowo społeczne, to ten film też ci się spodoba. W przeciwnym razie wynudzisz się.
Ktoś na tym forum napisał, że film jest wysublimowany. Nie jestem pewien, czy wie co to słowo znaczy, bo film wysublimowany to po prostu film o wysokich walorach artystycznych. Tymczasem ten film jak sądzę nawet w zamyśle autora nie miał taki być. Nie ma w nim niczego wzniosłego ani szlachetnego. To po prostu satyra, skłaniająca się ku kpinie z z obyczajów panujących w skrajnie różnych od siebie grupach społecznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones