PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30990}

Martwica mózgu

Braindead
6,8 41 887
ocen
6,8 10 1 41887
6,9 18
ocen krytyków
Martwica mózgu
powrót do forum filmu Martwica mózgu

Film kultowy i jedyny w swoim rodzaju, którego nie można porównać z czymkolwiek innym. Rewelacyjna, moim zdaniem najlepsza w historii czarna komedia, ze sporą ilością bardzo dobrych efektów gore oraz nawet z elementami dramatu obyczajowego.
Jestem pewny, że nigdy wcześniej tak się nie uśmiałem na żadnym filmie. Pomysłowość Petera Jacksona oraz dwóch innych autorów scenariusza w zakresie coraz to kolejnych akcji na linii zarażeni-zdrowi jest powalająca i pozostawiła na mnie ogromne wrażenie.

guliver_filmweb

O, rany!
Już prawie zapomniałem jak to jest śmiać się mając minę obrzydzenia. Ten film mi to przypomniał :)
Świetna komedia. A sceny gore... miodzio.
Chociaż trzeba przyznać... film zdecydowanie należy oglądać z dystansem i mając ukończone 18 lat.

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

Orgia obrzydliwości i syfilisu osiąga swoje apogeum w finale. Ludzie mówią że Hostel to obrzydliwość. Chyba nie widzieli Martwicy...

ocenił(a) film na 2
guliver_filmweb

Pan chyba inny film oglądał Pomysł nawet dobry na film, ale jak to bywa w wielu filmach wykonanie fatalne . Na początku nawet był ciekawy ale potem te powtarzające się akcje z tymi trupami nudziły, a pod koniec filmu to zupełne nudy akcja w domu na imprezie za nudna i za długa . Chiało się już to wyłączyć jak 15 minut bawili się z tymi trupami ale czekało się na poznanie prawdy na koniec filmu . Efekty słabe, jako komedia nie śmieszne, jako horror nie straszne ogólnie bardzo słaby film

ocenił(a) film na 10
GTA1

Oglądałem ten film już dawno i trudno mi się do niego dokładnie odnieść, wciąż mam zamiar go sobie odświeżyć. Pamiętam że jako komedia bardzo mnie rozbawił a w kategorii horror to wiadomo że raczej nie przestraszy, co najwyżej może obrzydzić z powodu efektów gore.
"Powtarzające się akcje z tymi trupami nudziły" - mnie właśnie nie nudziły; sceny z imprezy rzeczywiście ciągnęły się długo ale pamiętam że sposoby wykańczania kolejnych zombie były oryginalne i różnorodne, to nie była monotonna i bezmyślna sieczka, ale akcja naprawdę z pomysłem. W każdym razie film nie dla każdego, trzeba mieć specyficzne poczucie humoru żeby go docenić.

ocenił(a) film na 10
GTA1

NIe zasługiwałeś żeby ten film obejrzeć

użytkownik usunięty
guliver_filmweb

Dołączam do tego wątku, aby oddać hołd temu dziełu :-) Pierwszy raz oglądałem przez zupełny przypadek, jeszcze na VHS, odjazd ! Aż niewiarygodne, że można coś tak doskonałego w swojej klasie nakręcić. Nie można się przyczepić do czegokolwiek.

ocenił(a) film na 8

Evil Dead lepsze phiiii

użytkownik usunięty
deschain1993

Żadne mi tu "phiii" ;-)
Evil Dead można czcić równolegle i nie ma potrzeby wprowadzania niepotrzebnego fermentu pomiędzy te dwie produkcje.

ocenił(a) film na 10

Dokładnie tak :)

ocenił(a) film na 3
guliver_filmweb

Nie rozumiem fenomenu tego filmu. Bo przecież jest grono ludzi, które uważa go wręcz za arcydzieło. Ale to już kwestia gustu.

guliver_filmweb

Klasyk, co tu gadać.... Pokaz kung fu na zombiakach w wykonaniu księdza, scena obiadu, dziecko zombie, pamiętna scena z kosiarką i blenderem oraz przede wszystkim walka z monstrualną wersją matki Lionela to jest to, co czyni film Petera Jacksona ponadczasowym horrorem komediowym, czy tam czarną komedią ze skrzyżowaniem horroru, jak kto woli. Lubię ten film za ten poryty, jedyny w swym rodzaju humor Jacksona.

Btw: kiedyś robiono porównanie co lepsze - "Martwica mózgu" czy "Martwe Zło 2". Cenię sobie oba filmy tak samo bo oba są poryte i zabawne zarazem, choć każdy w nieco inny sposób.

ocenił(a) film na 10
drill90

Dziękuję za ten wpis. Minęło już przeszło 5 lat jak założyłem ten temat ale wciąż miło jak ktoś się dopisze żeby wyrazić aprobatę dla "Martwicy mózgu". Nie oglądałem "Martwe zło 2" ale po obejrzeniu galerii zdjęć zamierzam, bardzo zachęcająca :)

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Zachęcam do serii (serialem) z Aschem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones