PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34939}

Maska Czerwonego Moru

The Masque of the Red Death
6,8 2 412
ocen
6,8 10 1 2412
7,6 5
ocen krytyków
Maska Czerwonego Moru
powrót do forum filmu Maska Czerwonego Moru

Szacowny klasyk Rogera Cormana według prozy Edgara Allana Poe. Vincent Price bierze ekran we władanie jako średniowieczny okrutnik książę Prospero. Kapitalny klimat, bezwstyd i rozpusta rozpuszczone w psychodelicznych latach 60-ych. Pomimo upływu czasu trzyma się naprawdę nieźle. Dla miłośników grozy pozycja obowiązkowa.

ocenił(a) film na 7
Caligula

klimat klimat jeszcze raz klimat ;D wprowadzanie w temat niezle, potem przy coraz wiekszej ilosci informacji klimat mnie wciagnal, koncowka kapitalna, a co mi zabraklo ? jednak wiecej napiecia

ocenił(a) film na 6
hellhammer_mich

Racja. Początek jest tajemniczy i groźny. Potem stopniowo odkrywamy karty. Pojawia się kult szatana, groźba śmierci, transcendentalne opowiastki... Ale napięcie opada. Koniec jest miałki. Ale plusem są kostiumy, scenografia i wiszący fatalizm. Nie jestem fanem tego typu kina, więc zachwytów większych brak. Na pewno warto obejrzeć, żeby wiedzieć co nieco w temacie Cormana.

srick.pl

Nie całkiem się z tym zgadzam koniec był wyjątkowo dosadny ponieważ pokazał widzom i samemu Prospero że śmierć i szatan to nie jest to samo. Autor tego dzieła chciał pokazać że bez względu na to jak postępujesz za życia śmierć i tak cie dopadnie bo nie ma przed nią ratunku. Film świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones