PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31352}
8,0 24 758
ocen
8,0 10 1 24758
7,9 27
ocen krytyków
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

W sobotę 11 sierpnia 2018 w moim mieście - Gostyniu (Wielkopolska) w ramach wakacyjnego cyklu Temper Kultura wyświetlono "Metropolis" na naszym rynku. Cóż w tym niesamowitego ??. Film ilustrowany był muzyką "na żywo" w wykonaniu zespołu Czerwie. Po prostu rewelacja ! . Miałem okazję zobaczyć (i usłyszeć ) ich w Gostyniu po raz drugi. Poprzednio zagrali w naszym kinie, ilustrując swoją muzyką film "Mumia". Swoją drogą chciałbym obejrzeć "Metrolpolis" z oryginalną ścieżką dźwiękową.

ocenił(a) film na 9
robzet48

Na wczoraj w szczecińskiej Filharmonii zaplanowano taki pokaz. Z powodu epidemii COVIDa muzycy wystąpili przed pustą widownią, a Filharmonia udostępniła nagranie w Sieci:
https://youtu.be/3xAwy4Vm6Fs

Oglądanie "Metropolis" połączone z koncertem "Czerwi" czyni dzieło sprzed blisko 100 lat bardziej "strawnym" dla współczesnego widza. Planowałem obejrzeć tylko kawałek, z historycznej ciekawości. Jednak film mnie zahipnotyzował i łyknąłem całość (to wersja 1,5-godzinna).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones