PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238725}

Mgła

The Mist
5,8 229 879
ocen
5,8 10 1 229879
5,1 20
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

Może i inne niż w książce (nie wiem, nie czytałem) , ale jak dla mnie rewelacyjne.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim dziwnym odczuciem po obejrzeniu jakiegokolwiek filmu.

ocenił(a) film na 9
ladyarwena

Może trochę restartuję stary wątek, ale muszę się w pełni zgodzić z ostatnim akapitem, ludzie strasznie się trzymają niektórych filnowych kanonów

ocenił(a) film na 8
ladyarwena

A ja się po części zgodzę, z przedmówcą.
1. Właśnie w nocy mieli zapalone latarnie (nie wiadomo zresztą po co - raczej nie mieli powodów przypuszczać, że odstraszają one potwory) i nie przyszło nikomu do głowy ich zgasić, gdy przyleciały muszki.
2. Tak logicznie rozumując, to powinni byli od razu zamknąć drzwi i/lub próbować odciąć tę mackę, która złapała chłopaka. Próba siłowania się z gigantyczną kałamarnicą to akurat była najgłupsza opcja. Ale można zrozumieć, że wpadli w panikę w takiej sytuacji i nie myśleli rozsądnie. Ja co do tej sceny czepiłbym się tylko tego, że działa się niejako w zwolnionym tempie - macka złapała chłopaka i go sobie po prostu trzymała przez dobre kilkadziesiąt sekund, a przez ten czas wszyscy stali jak wryci i się tylko gapili.
7. Chodzi o końcówkę, gdy udało im się już wsiąść do samochodu i zamiast sp******ć sobie w nim po prostu siedzieli. Trochę z innej beczki, też irytujący jest kompletny brak reakcji na morderstwo dokonane na żołnierzu, a nawet powstrzymywanie Davida, który próbował mu pomóc. Czemu Ollie wtedy nie użył rewolweru, choćby jako straszaka?

ocenił(a) film na 8
Trias

Odświeżam. Porównaj zachowanie ludzi podczas zamachów, katastrof, itp. W takich sytuacjach wiele ludzi zachowuje się nieracjonalnie. Dlatego uważam, że wszelkie czyny tych osób jak najbardziej są możliwe do przyjęcia. Nikt z Nas nie wie tak naprawdę jak może zachować się w ekstremalnej sytuacji, która go przerasta.
Ps
Nigdy nie chciał bym się znaleźć w sytuacji głównego bohatera.

Ja to postrzegam inaczej niż Ty. W większości horrorów zachowania bohaterów są kretyńskie i naciągane, tutaj z pozoru też, ale jak się głębiej przyjrzeć i zastanowić to uważam, że gdyby taka sytuacja zdarzyła się naprawdę to ludzie zachowali by się identycznie - sparaliżowani strachem, głupio, emocjonalnie i jakby mózg odłożyli na półkę. Sygnał był jasny - zgasić światła, bo robale lecą, a mimo tego niektórzy robili w tym czasie dokładnie na odwrót albo nie robili nic mimo że stali przy tym reflektorze - serio wyobrażam sobie, że taka kuriozalna sytuacja może mieć miejsce. Stanie się i gapienie na macki - aż mnie to zirytowało i krzyczałam człowieku rusz dupę, zamknij drzwi, zrób cokolwiek tylko nie stój jak debil - ale też wyobrażam sobie taką sytuację autentycznie, co więcej teraz nie tylko by stali i nic nie zrobili, ale jeszcze smartfona wyjęli żeby filmik nakręcić. Ogólnie wszystkie dziwne i żałosne zachowania pokazują jak człowiek zachowuje się w skrajnie stresujących sytuacjach i uważam, że tak mogłoby to wyglądać w rzeczywistości. Co do zakończenia - osobiście też bym wolała się zastrzelić niż czekać kolejne godziny aż coś po mnie przyjdzie i nawet nie wiadomo czy zabije (pająki robiły z człowieka zakonserwowaną pożywkę, owady dusiły przez użądlenie, a mogło być jeszcze tysiące innych gatunków). A to, że ta mgła opadła zaraz po zastrzeleniu towarzyszy to tak jak ktoś napisał mogło być nawiązanie do słów tej babeczki co miała się za proroka. Zakończenie mi się podobało, bo jak się okazuje wcale nie jest takie oczywiste, mogło mieć drugie dno.

ocenił(a) film na 8
Filip69x

Za to zakończenie dałam 8, czyli o punkt więcej niż chciałam :)

ocenił(a) film na 6
Filip69x

Bo zakończenie jest idiotyczne. Żaden ojciec by się tak nie zachował akurat w tym momencie, i w takiej sytuacji. To jeszcze nie był koniec. To jeszcze nie była droga bez wyjścia. Kto ma dzieci ten dobrze rozumie co mam na myśli.

Bohaterowie byli jeszcze daleko od finału i przez takie zakończenie cała, całkiem niezła adaptacja fajnego opowiadania mocno bierze w łeb.

Bo poza tym gra aktorów jest dobra, do obsady wybrano wielu znanych choć często drugoplanowych aktorów (i to jest atut), zachowania ludzi są wiarygodne i zgodne z książką.

Wszystko ok, poza zupełnie debilnym zakończeniem. Kompletnie przegiętym i ktoś nie wyczuł atmosfery. Jestem pewien, że ktoś musiał tu maczać palce w ostatniej chwili, wtrącić swoje trzy grosze, żeby było dramatyczniej.

Bo trudno uwierzyć, że cały film trzyma poziom a końcówka jest z anusa wzięta.

JFR

Końcówka nie jest z anusa wzięta. Ojciec zabijając syna dopełnił przepowiedni szurniętej baby, odkupił winy ludzi i mgła ustąpiła. To jest najstraszniejsze w tym filmie, że ta baba mogła być prawdziwym prorokiem, zamordowanym przez cywilizowanych, racjonalnych i "dobrych" ludzi, bo to co mówiła bardzo nie zgadzało się z ich przekonaniami.

ocenił(a) film na 6
philip_elvrum

Okrutnie naciągana pod promocję cudów i niewidów, ale przez chwilę intrygująca teoria :).

philip_elvrum

czyli znowu fanatyzm i naciaganie faktow pod wlasny argument tak samo jak ta nawiedzona baba co widziala we mgle izraelskiego boga. litosci. byl lab wojskowy z ktorego po kataklizmie i zaniku zasilania wydostalo sie jakies badziewie co zreszta potwierdzili wojskowi ale wiadomo, ze to wszystko musiala byc jakas boska interwencja :) bo gdyz poniewaz :)

Filip69x

bo zle zakonczenia sa najlepsze i zmuszaja do myslenia. z mainstreamowego klepania widza po pleckach w imie zasady 'bo jakos to bedzie' rodzi sie tylko jeszcze wieksza ignorancja i jeszcze wieksza glupota ludzka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones