PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538}

Między piekłem a niebem

What Dreams May Come
7,6 101 311
ocen
7,6 10 1 101311
6,1 12
ocen krytyków
Między piekłem a niebem
powrót do forum filmu Między piekłem a niebem

"Narodźmy się na nowo i przeżyjmy życie jeszcze raz." Co za bzdury!! Nie ma czegoś takiego jak reinkarnacja! Ten film to afirmacja filzozofii new age, zawinięta w landrynkowate, hollywoodzkie opakowanie. Na forum tylko jedna osoba zauważyła, że autorzy pomieszali piekło z niebem i filzofiami wschodu, z czego wyszły "jaja" (a dla mnie bełkot!).
Fabuła tak nudna, że w połowie filmu autentycznie chciało mi się spać.
Forma faktycznie piękna, ale przy tak źle trafionej treści jest tu bez znaczenia. Ta pompatyczność (wzmacniana jeszcze przez muzykę), od samego początku do samego końca, była nie do zniesienia. Dała ona efekt zaskakujący - od ok. 20 minuty filmu oglądałem nieustanne zakończenie filmu.
Na koniec można się zastanowić - co tu robi poczciwy Robin Williams i aktor Bergmana - Max Von Sydow?
Nie polecam - pierwszy raz w ocenach filmów na Filmwebie stawiam 1/10.

ocenił(a) film na 8
Marek_25

Ludzie, czy wy chcecie żeby to forum umarło?! Niedługo nikt nie będzie pisał swoich oponii wiedząc, że jego słowa będą zrównane z ziemią jeśli nie zbluzgane. Niektórym na nowy rok życze trochę więcej tolerancji i dystansu. I parę szklanek dobrego humoru, bo ostatnio źle się dzieje na świecie^_^

Marek_25

Enkil, jestem naprawdę pod wrażeniem! Ja nie miałabym cierpliwości na taką dyskusję... Chyba wolałabym już pogadać ze ścianą, napewno sensowniejszy z niej partner do dyskusji niż co poniektórzy filmwebowicze:D Pozdrawiam

Marek_25

Koles w nie wiem czy chodzi w filmie o jakas afirmacje czy cos takiego ale zdjecia cały krajobraz jest poprostu kapitalny....na to pewnie nie zwrociłes uwagi co?? a i jeszcze jedno co masz na mysli mowiac "źle trafiona treść" bo generalnie w filmie chodzi o miłosc i o to co kochajacy człowiek moze zrobic dla drugiej osoby.....bo jak bys nie zauwarzył to nie jest film mowiacy o religii!!

Marek_25

Widzę, że pan Marek zdążył umrzeć i wie, że nie ma czegoś takiego jak reinkarnacja.. Hmm ciekawe. Ja bym się nie pokusiła a stwierdzenie co jest a czego nie ma. Film jest piekny, wzruszający i głęboki, nie wiem co jest złego w treści, opowiada przeciez o miłości i poświęceniu.

ocenił(a) film na 6
Raven

Fakt, z naszej perspektywy nie można powiedzieć czy to jest, czy nie i nikt tego tak naprawdę nie wie

ocenił(a) film na 5
Koper_Zielona

I za zycia już się nie dowie

użytkownik usunięty
Marek_25

Enkil gratuluje opanowania i cierpliwosci,nie bylo by mnie na nia stac,pewnie zbluzgalabym taka osobe jak ta z ktora dyskutowales. Podoba mi sie bardzo to copisales o milosci Boga doludzi o tym ze jest nieograniczona,ze ludzie to niejako Jego dzieci i ze wykklucxa to istnienie piekla jako zaprzeczenie tej milosci,calkowiecie sie z toba zgadzam i cieszy mnie ze taki poglad mozemiecktoskto nie wyznaje religi chrzescijanskiej. Serdecznie pozdrawiam

użytkownik usunięty

Zakładam:
Człowiek grzeszy. Aby grzech skazywał człowieka na potepienie musi być popełniony świadomie, dobrowolnie i nie powoduje wyrzutów sumienia.
Tak popełniony grzech jest równoznaczny z wyrzeczeniem się Boga, to coś jak powiedzenie "dobra dobra, Twoje zasady ale dla mnie ważniejsze jest to". Człowiek zatem sam rezygnuje z Boga na rzecz swojego grzechu.
Jeżeli powiem Ci: masz 1000zł, a Ty odopowiesz mi "mam gdzieś twoją kasę" to jakbyś mnie ocenił gdybym na siłe Ci te pieniądze wciskał? Pewnie byś pomyślał, że jestem frajer albo jakis przyglup a na pewno nie, że jestem litościwy.

Swoją drogą nie wierze w wieczne potępienie takie jak to pokazują średniowieczne ryciny z kotłami i diabłami.
Piekło to pustka w jakiej budzi się człowiek po śmierci, wiedząc, że stracił wszystko z własnej winy a tak niewiele trzeba było...

Niepotrzebnie ten En_ki(L?) Enki to prawdziwe imię! się tak z tobą
kłócił. Ma on wiele racji, ale ty też trochę zrozumiałeś. Choć mylisz
się mówiąc, że piekło JEST, bo go nie ma :) Ale UFO też jest, nie "gwałci", a pobiera gamety w celach HODOWLANYCH. Siupakabra (Czupakabra) też istnieje (Puerto Rico), (Brazylia) wygląda tak jak
na tym linku www.v1996.blog.onet.pl, a zajmuje się wycinaniem gałek
ocznych zwierzętom i wysysaniem ich krwi. Krzyżówka ziemskich zwierząt
z szarakami (UFO). Reinkarnacja jest FAKTEM, Bogu dzięki może zmądrzejesz
w przyszłym wcieleniu :) A Egzorcyzmy też są faktem, wypędzanie dusz,
które zbłądziły z ludzkiego ciała... (Jezus) Prawdziwy mistrz, film!!!
OPOWIADA O MIŁOŚCI, BÓG _JEST_ MIŁOŚCIĄ )) WIĘC, FILM OPOWIADA O _BOGU_.
Raz go widziałem, miałem 12 lat :D Wzruszył mnie bardzo. Rozbawił do łez.

użytkownik usunięty
Marek_25

nie kometuje wypowiedzi marka gdyz uwazam iz nie jest to konieczne ;]

ocenił(a) film na 10
Marek_25

naprawde przykro mi że nie rozumiesz tego filmu
uważam że film jest rewelacyjny postawiłem mu dyszkę a co
tobie natomiast polecam "legalne blondynki" tam jest wszystko jasne duże cycki pełno blondynek szybkie samochody życie bez problemowe no i nikt ci nie zrobi wody z chyba wody - bo mózg by zrozumiał film

Marek_25

nikt nie zauwazyl podobienstwa tego filmu do mitu o Orfeuszu i Eurydyce? z ta jedyna roznica ze mit nie konczy sie happy endem...

ocenił(a) film na 9
Maxine_2

A ja myślę że jesteś tępa. Według twojego myślenia można powiedzieć o Władcy pIerścieni tak. Jak przejdziemy świat z pierścionkiem i wrzucimy go do wulkanu to uratuje świat. Żałosne. Przecież to jest metafora. Cały film jest wielką metaforą, a końcówka , że zawsze możemy dać szanse komuś , spróbować od nowa, dać DRUGĄ szanse , złych. że nie dzieli się ludzi na dobrych i złych, że kocha się ludzi za ich zalety i wady. To jest ważne, anie dosłowny przekaz, że umarli i się nagle narodzili...

ocenił(a) film na 9
Redgard

sorry miało być " jesteście tępi" nie urażając żadnej płci:D

Redgard

ja jestem tepa? sory, ale nie widze zebym w jakikolwiek sposob 'atakowala' ten film.. :/

ocenił(a) film na 9
Maxine_2

napisałame to do tych co atakują. NIe do Ciebie;)

ocenił(a) film na 9
Maxine_2

Nie było to do ciebie tylko do ludzi atakujących film. ;)

ocenił(a) film na 9
Marek_25

Eeee nie ma czegoś takiego też jak Transformersy atakujące ludzi, nie ma człowieka w gumowej masce walczącego z Jokerem. ET nie przybywa co roku na ziemie w celu powrotu do domu. Maszyny nas nie hodują jak to jest w Matrixie. W ten sposób można przyczepić się do każdego filmu, który ma zbudowany własny świat inny niż realną szarość. To żenujące i głupie podważać tego typu rzeczy. "Maszyny nas nie hodują, a terminatory nie przybywają z przyszłości co za debil.ne filmy!" łąaaał inteligentne podejście nie ma co.

ocenił(a) film na 10
Marek_25

zdecydowanie nie jest to 1/10 ale zakończenie psuje baaaardzo cały film :(

jakże piękny film :(

Marek_25

Zależy w co kto wierzy. Ja nie wierzę w boga, w piekło ani w niebo i dla mnie to bzdura. Za to wierzę w reinkarnację, bez udziału boga, ale taką, że po śmierci rodzi się w nowym ciele, rzecz jasna nic nie pamiętając z poprzedniego życia. Chociaż, i ta koncepcja ma wiele luk w swojej logice.
Możliwe też, że po prostu znikamy. Ale rzeczywiście, takie tematy nieba i piekła to moralizowanie na siłę i robienie wody z mózgu. Jak ktoś jest przewrażliwiony to może go to wzrusza.

użytkownik usunięty
Marek_25

niech zgadne.. jesteś mocherem i dlatego się tak oburzyłeś na ten film.... ahaha

ocenił(a) film na 9
Marek_25

Marku, bierzesz film fantasy powaznie?? no prosze Cie...
Film bardzo dobry, ale oczywiscie to tylko wyobraznia scenarzysty.

p.s jak mozna w ogole dyskutowac czy istnieje reinkarnajca? a nawet czy istnieje niebo i pieklo ?

Marek_25

Lol. To tylko film. po co ta dyskusja. Kazdy wie ze prawie zawsze filmy (oprocz na faktach)sa zmysleno.Glosuje zeby ten temat skasowac, bo jest bezsensu.

ocenił(a) film na 10
Marek_25

to jest tylko film człowieku ogarnij się

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones