PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7776}

Miłość po południu

Love in the Afternoon
7,5 6 112
ocen
7,5 10 1 6112
7,0 8
ocen krytyków
Miłość po południu
powrót do forum filmu Miłość po południu

kwestia wiolonczeli

użytkownik usunięty

wie ktos czy Audrey naprawde grala na tej wiolonczeli? umiala czy nauczyla sie do filmu? bo ta kwestia ciekawi mnie bardzo :)

ocenił(a) film na 7

Tak, to jest bardzo ciekawe. W sumie gra na wiolonczeli za łatwa nie jest, ale w jej biografii nie wspomnień o wiolonczeli tylko o balecie. Może jest taka zdolna i się nauczyła?

ocenił(a) film na 8

Nauczyła się. Widać,że to była jej pierwsza przygoda z tym instrumentem. Zagrała okropnie, ale szacun za włożony trud. Podobają mi się takie inicjatywy u aktorów. Meryl Streep na potrzeby "Wyboru Zofii" nauczyła się mówić po polsku - wiadomo, że jak Polka nie miała szans zabrzmieć, ale to był bardzo sympatyczny zabieg i wyszło dobrze moim skromnym zdaniem.

użytkownik usunięty
goslawa25

a skąd masz takie informacje ze sie nauczyla? bo ja nigdzie nie znalazlam potwierdzenia tej informacji.....

ocenił(a) film na 7

Pewnie dlatego, że przez cały film zagrała chyba 5 dźwięków, poza tym, kiedy pokazują zbliżenie na jej lewą rękę słychać wibrację, która jest skoordynowana z ruchem jej ręki. Taki efekt nawet teraz nie jestem pewna czy jest możliwy, a co dopiero w tamtych czasach. Natomiast po Emily Watson w "Hilary i Jackie" widać totalnie, że nie gra i że dźwięk jest tylko podłożony.
Szacunek dla Audrey - nie zgadzam się z goslawa25. Może i zagrała kilka dźwięków, ale wibracja jest najtrudniejsza w pierwszym etapie gry na instrumentach smyczkowych i większość dzieci w szkołach muzycznych opanowuje ją po około 2 latach gry. Oczywiście, są wyjątki.

ocenił(a) film na 10
filopator

Widziałam kilka filmów ze scenami gitarowymi, gdzie aktorzy mieli absolutnie nieruchomą lewą rękę, więc uważam, że Audrey poradziła sobie całkiem znośnie.

ocenił(a) film na 8
goslawa25

Podobnie w "Music of the heart" ("Koncert na 50 serc") Meryl Streep rzeczywiście nauczyła się gry na skrzypcach.
A nie jest to łatwa sztuka.

ocenił(a) film na 8

a nie został po prostu podłożony dźwięk?

ocenił(a) film na 8
azxlea

Wątpię.
Co najmniej ma prawidłowy chwyt, dobrze prowadzi smyczek (a nie jest to, wbrew pozorem łatwa sztuka), a co najważniejsze i NAJTRUDNIEJSZE vibrato lewej ręki.
Mógł być dźwięk podłożony, ale na 95% grała (oczywiście mówimy o Meryl Streep).

ocenił(a) film na 8
Robin_Williams

ale ja mówię o Audrey

ocenił(a) film na 8
azxlea

Tu się zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones