PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759367}
6,6 85 982
oceny
6,6 10 1 85982
7,8 45
ocen krytyków
Moonlight
powrót do forum filmu Moonlight

Czyli równowaga zachowana. Jeśli twórcy nie mieli żadnych cynicznych zamiarów to im współczuje. Bo o samej artystycznej jakości mało kto wspomina.

I jeszcze jedno. Nowa odsłona politycznej poprawności. Gej może być tylko biały. Bo jak gej będzie czarny to od razu wpadnie w jakąś szufladę.

Fajnie, jak Moonlight wygra Oscary. Będzie z tego gadania na dekady i będzie wesoło.

michal.2907

Specjaliści z fw nie mają potrzeby obejrzenia filmu przed ocenianiem. Za sam temat czy orientację reżysera wystawiają 1.

michal.2907

Nie widziałem jeszcze, ale czy będzie to kolejny dobry film o gejach. Normalnych ludzi (heteroseksualnych) to środowisko gejowsko-lesbijskie w ogóle nie interesuje. Natomiast duży odsetek gejów w przemyśle filmowym wręcz narzuca te tematy celowo "atakując" normalne społeczeństwo. I międlić i gadać o tym co 99% ludzi nie interesuje. Film Mandarynka już widziałem, też był gdzieś nominowany.

ajron1960

"Normalnych ludzi (heteroseksualnych) to środowisko gejowsko-lesbijskie w ogóle nie interesuje."

Po czym wnosisz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ajron1960

Nie rozumiem dlaczego nie?

Interesują mnie filmy o kobietach, mimo że nie jestem kobietą.
Interesują mnie filmy o Hiszpanach, mimo że nie jestem Hiszpanem.
Interesują mnie filmy o buddystach, mimo że nie jestem buddystą.
Interesują mnie filmy o azjatach, mimo że nie jestem azjatą.
Interesują mnie filmy o lekarzach, mimo że nie jestem lekarzem.
Itd.

Skoro więc bariery nie stanowią dla mnie kryteria płciowe, narodowościowe, religijne, rasowe, zawodowe itd., to dlaczego kryterium seksualne miałoby barierą być?

Sqrchybyk

Skoro więc bariery nie stanowią dla mnie kryteria płciowe, narodowościowe, religijne, rasowe, zawodowe itd., to dlaczego kryterium seksualne miałoby barierą być?
To jest pytanie retoryczne. Mnie również interesują tematy, które Ciebie interesują.Stąd ogromna ilość filmów dostępnych właśnie w tych tematach bez jakichkolwiek powiązań z LGTB.

ajron1960

Jak również istnieją filmy o tematyce LGBT bez jakichkolwiek powiązań z innymi wymienionymi tematami... Nie o to mi przecież chodzi, tylko o to, że z mojego pyunktu widzenia owo (seksualne) kryterium nie różni się od innych, definiujących człowieka, zatem, tak jak wymienione inne kryteria, nie stanowi dla mnie problemu i bariery. Dla ciebie, jak widać, tak... Zatem pytanie (nieretoryczne) brzmi: dlaczego dla ciebie akurat to (tylko to?) kryterium stanowi barierę? Nie pytam złośliwie. Odpowiedz, proszę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ajron1960

No to widać jak na dłoni, że jednak stanowi dla ciebie (prawie zawsze) barierę, skoro (prawie zawsze) cię razi :) Jak to inaczej określić? Prosiłem też o podanie powodu, ale spoko, domyślam się go...

"Mandarynki" jeszcze nie widziałem. Nominacje miała, ale jednak do tych mniej prestiżowych nagród (Independent Spirit), nie do Oscarów czy Złotych Globów.

PS "Płynące wieżowce", nie "Płonące" i "Życie Adeli", nie "Miłość" :)

Sqrchybyk

To obejrzyj tę Mandarynkę.
PS. Rzeczywiście poprzekręcałem te tytuły co potwierdza, że jakoś mnie nie ujęły ;)
Na deser dodam wybitnie głupokwaty film amerykański o "normalnej" rodzinie lesb Wszystko w porządku, musiałeś widzieć.

ajron1960

"Wszystko w rodzinie" widziałem. Nic wielkiego ani odkrywczego, ale dobrze się ogląda ze względu na aktorów, szczególnie kapitalną Bening. Dwojga słowy: miły film na niedzielny wieczór :)

I tak, jest to film o dość normalnej rodzinie z normalnymi problemami, przy czym (dorosłe już) dzieci w tym filmie są biologicznymi potomkami obu głównych bohaterek, nie adoptowanymi, więc w czym tu widzisz problem?

Sqrchybyk

Dla mnie nie wart czasu, po prostu słaby film. Związek tych pań wysłodzony, dziwaczny, dla mnie nierealny, oczywiście dla mnie. A pójście jednej z nich do łóżka z facetem (bo chyba tak było) nieprawdopodobne. Zresztą szkoda czasu na omawianie tego gniota, a aktorstwo dla mnie tylko średnie.

użytkownik usunięty
ajron1960

O, homofob ajron złapał smuteczek, bo wyświetliło mu się coś o osobach nieheteronormatywnych.

Zawsze bardzo mnie śmieszy, gdy ludzie krzyczący o tym, że walczą z poprawnością polityczną, łapią ból tyłka na każde zaburzenie ich poczucia poprawności politycznej. Himalaje hipokryzji.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
ajron1960

Twoje ostatnie zdanie idealnie wpasowuje się w definicję homofobii. Homofobię się leczy.

"Homofobię się leczy."
Leczy się pod przymusem (zajazd niebieskich na chawirę i ciupasem do zakładu zamkniętego) czy tylko dobrowolnie po udaniu się pacjenta do lekarza po leki zamulające myślenie ?
Ja z kolei słyszałem o leczeniu homoseksualizmu, ale tylko po zgłoszeniu się chorego do lekarza.

ajron1960

Normalność? Nie obrażaj normalnych ludzi, którzy mają głęboko w dupie to, co para dorosłych osób prywatnie ze sobą robi. Wstręt do homoseksualizmu to choroba, być może mająca związek z wątpliwościami co do własnej orientacji, jakimiś podświadomymi pragnieniami i wyparciem. Normalny człowiek reaguje na parę gejów z obojętnością.
PS Homoseksualizm jest tak normalny i stary jak heteroseksualizm (i to nie tylko w przypadku gatunku ludzkiego). Naprawdę trzeba być ograniczonym człowiekiem, aby tego nie widzieć.

LordRahl

ale te te miękkie flaki to tak naprawdę margines

LordRahl

Myślę, że gdzieś po drodze zagubił Pan i (pański rozmówca również) różnicę pomiędzy wstrętem do samego zjawiska homoseksualizmu, a wstrętem do nachalnej i niejednokrotnie obrzydliwej propagandy przyodzianej w kłamliwe szaty postępowości albo uderzającej w nutę wiecznego pokrzywdzenia przez los.

ocenił(a) film na 5
LordRahl

daj spokój ajron jest starej daty

ocenił(a) film na 8
LordRahl

Dokładnie tak jest, nie da się go wyleczyć (zresztą na szczęście w wielu krajach legalnie mogą osoby homo się żenić i adoptować dzieci ;) Jak ktoś chcę mieć, to nie ma przeciwskazań z przeprowadzką do kraju nie - homofobicznego ;)

ocenił(a) film na 7

często znalezieniem sobie chłopa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

Hmm... A może: "Interesują mnie filmy o chłopcach, bo sam byłem chłopcem"? Zresztą, wciąż jestem, mimo ponad trzydziechy na karku :/

Tyle w temacie? Ech, to niewiele...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

Bo chcę patrzeć jak świat płonie... Peace out!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

"A ja myślałem" - ładnie to tak kłamać?

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :) Teraz naprawdę peace out!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sqrchybyk

A to bardzo proste- jak ktoś jest z Cypru to może opowiedzieć o Cyprze a jak jest gejem to może opowiedzieć o seksie analnym z innym mężczyzną i to jest obrzydliwe wzdryga mnie. W ogóle nie jest interesujące. To sprawa intymna.

kubiszon85

rozumiem ze na scenach seksu hetero zamykasz oczy? A co z ostatnim tangiem w Paryzu i seksem analnym miedzy kobieta a mezczyzna? Tez zamykasz oczy?

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

W punkt. Brawo! Kurtyna opadła.

Sqrchybyk

Nie porównuj dewiacji seksualnej, czy choroby z normalnym stanem jakim jest byciem kobietą czy Azjatą. To jest z twojej strony manipulacja (chyba, że zrobiłeś to z niewiedzy). Trzeba było napisać"
Interesują mnie filmy o ćpunach, mimo, że nie jestem narkomanem.
Interesują mnie filmy o pijakach, mimo, że nie jestem alkoholikiem.
Interesują mnie filmy o chorych, mimo, że jestem zdrowy.
Itd.

mipal_2

Po pierwsze - a czemu by nie? Jest wiele dobrych filmów o alkoholizmie i innych używkach, Transpotting czy Requiem dla snu. Bardzo lubię te filmy. Mimo że sam nie mam takich problemów. Jeśli ktoś ma jakieś dziwną niechęć do filmów (wyłącznie!) do tych w których jest wątek homoseksualny to jest z nim coś nie tak. I myślę że taki był główny cel sqrchybyka gdy pisał tamten komentarz. Po prostu jeśli czujemy wyraźną taką wyjaźną niechęć do gejów to jest pierwsza oznaka homofobii. Bo mi to zupełnie obojętne, zupełnie mnie to nie rusza. Oczywiście nie uważam homoseksualizmu za postawę "normalną" ale czy od razu "amoralną"? Bo tak zakładając że gdybym kochał się w facetach to nie robiłbym tego specjalnie, po prostu tak postrzegałby mój mózg, takimi uczuciami bym ich obdarzał. Zwykłe czyny amoralne mają charakter intencjonalny (obrażanie kogoś, przeklinanie, śmiecenie itd.) a przynajmniej są to rzeczy które możemy w miarę łatwo kontrolować. Nie mniej z uczuciami takimi jak miłość jest dosyć trudno walczyć więc nie uważam tego za niemoralne gdyż to nie wina tych ludzi, choć zapewne z pewnej strony niewłaściwe.

Po drugie - serio porównywać homoseksualność z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i osobami chorowitymi? Wszystkie te choroby wyrządzają poważne skutki dla organizmu i są prawdziwą tragedią. O ile wiem osoby homoseksualne są całkiem normalne z wyjątkiem ich preferencji seksualnych (a pewne odchylenia wcale nie muszą wynikać z ich orientacji. Co więcej, często ich orientacja jest wypadkową tych odchyleń które u nich można zaobserwować czasami).
Znaczy ja rozumiem że lepsze porównanie są te stany odbiegające od normy, jednak temat jak temat, żaden (czy odbiegający od normy czy nie) nie powinien wzbudzać w nas aż takich reakcji odrzucenia.

Jeszcze też często spotykam się na filmwebie z negatywną gorszymi oceniami dla filmów w który mamy do czynienia z religią. Osoby wyraźnie prezentujące swój brak religijności oceniają filmy dużo negatywniej niż osoby wierzące. Chodzi mi o filmy w których człowiek pokazany jest bardzo pobożnie, bogobojnie, czasem zbyt mocno przyjmujący każde szczęście i nieszczęscie za dzieło Boga.
Niektóre osoby niewierzące tak mocno wypierają religię że oglądania filmu w którym człowiek prezentuje skrajnie przeciwną postawę wywołuje u jej konwulsje.
Ostatnio doświadczylem tego w komentarzach pod horrorem Witch w której XV-XVi wieczna rodzina zamieszkuje odludną chatę a nieopodal w lesie podobno zamieszkuje wiedźma. Dzieje się dużo rzeczy i nasi bohaterowi bardzo mocno angażują Boga w całą sytuację. I ten fakt sprawiał że wielu osobom się ten film nie podobał bo "bardzo nieznoszą takiej postawy, głupi zacofani ludzie" przeczytałem taki komentarz. A przecież who cares what you believe, Ci ludzie tacy byli, w wieku XVI wielu ludzi tak postrzegało sprawy i kropka. A takie 13 letnie pacany wchodzą na filmweb i oceniają na 2 bo oni niereligijni. To jednak taka nietolerancja lekka dla poglądów - mój pogląd/stan jest sprzeczny z Twoim - nie lubię Cię. To taka luźna dygresja ale warta odnotowania w ogólnej dyskusji :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mipal_2

Homoseksualizm nie jest dla mnie ani chorobą, ani dewiacją, ale nie mam zamiaru ani ochoty tutaj o tym gadać...

PS Przepraszam że odpowiadam tak późno, dopiero teraz zauważyłem twój komentarz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
hubo84

Mówiłem, że nie chce mi się o tym gadać... Z drugiej strony: nikt normalny nie przebiega 42,2 km w mniej niż 4h dla czystej przyjemności... A ja to robię kilka razy w roku, i bardzo mnie ta moja nienormalność cieszy :)

PS Zamiast oglądać jeno zdjęcia w necie czy TV, przejdź się kiedys na paradę równości. Przebierańcy to niewielki odsetek...

Sqrchybyk

Oczywiscie, ze czlowiek normalny moze przebiec 42,2 km, jak mu sie bedzie chcialo, to nawet 150km. Nie rozmawiamy O upodobaniach, sposobie spedzania wolnego czasu, pasjach, czy szeroko rozumianym hobby.

P.S. Nie chadzam na tego rodzaju parady. Na swiecie nigdy nie bylo i nie bedzie rownosci, a ja nie lubie marnowac swojego czasu na glupoty.
P.S2. Owym przebierancem byla osoba jak najbardziej reprezantatywna, niejaki czarnoskory lewicowy dzialac spoleczny z politycznymi aspiracjami.

ocenił(a) film na 7
hubo84

Ach, to cudowne tłumaczenie, czym jest norma i większość za pomocą obierania za reprezentatywny dla jakiejś grupy przykładu totalnej mniejszości, czyli przebierańca z parady równości. Koło logiki toto nawet nie leżało.
Może rzuć kiedyś na jakimś spotkaniu w większym gronie znajomych luźną deklarację, że "gdyby w Twoim otoczeniu ktoś ujawnił się jako gej lub lesbijka, nie miałbyś z tym problemu" i wtedy obserwuj, jak zaczynają otwierać się szafy i jak mało wyskakuje zeń takich cyrkowców z piórkiem w dupie...

ex_machina_durejko

Alez ja nie mam problemu z tego rodzaju deklaracjami i wypowiadalem je juz niejednokrotnie. Ludzie o odmiennej orientacji nie sa dla mnie w zaden sposob problematyczni, dopoki nie lamia norm spolecznych, kulturowych, czy obyczajowych.

P.S. Owym przebierancem byla osoba jak najbardziej reprezantatywna: homoseksualny, czarnoskory, lewicowy dzialacz spoleczny z politycznymi aspiracjami.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Jakiej dewiacji. Homoseksualizm jest normalny

arieljarosz

Odczuwanie popędu seksualnego do własnej płci nie jest normalne. Poza tym w związkach homoseksualnych nie można mieć dzieci. Jeżeli 20 letnia osoba nie może mieć dzieci to znaczy, że jest chora. Jedną z przyczyn może być homoseksualizm. Jest to rodzaj defektu, defektu psychicznego na dzień dzisiejszy nieuleczalnego.

ocenił(a) film na 8
mipal_2

Naukowcy udowodnili że nie jest to choroba ani zaburzenie, poza tym skoro to jest ,,defekt'' to powinno dać się go wyleczyć

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Udowodnione zostało, że ma się to w genach (najlepszym przykładem jest to, że orientacja seksualna jest jak kolor oczu, nie zmienisz jej)

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Dowody: Homoseksualizm nie jest chorobą, grzechem ani zaburzeniem. Jest to naturalna i normalna odmiana ludzkiej seksualności, która występuje u wielu gatunków zwierząt i może mieć korzystne funkcje społeczne lub adaptacyjne, Homoseksualizm nie jest sprzeczny z naturą ani ewolucją. Nie wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne ani fizyczne osób homoseksualnych, o ile nie są one dyskryminowane lub prześladowane przez społeczeństwo.Homoseksualizm nie zagraża rodzinie ani społeczeństwu. Osoby homoseksualne mogą tworzyć stabilne i szczęśliwe związki, opiekować się dziećmi i wnosić pozytywny wkład w życie społeczne

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
mipal_2

Widać że trafiłem na kogoś kto nawet jak dostanie w łeb nauką nie zauważy tego

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

No cóż, dalej żyj do końca życia w złym przekonaniu

ocenił(a) film na 8
arieljarosz

Sam masz 10 lat skoro uważasz homoseksualizm za defekt . Naukowcy i nauka zgodnie udowodnili że to nie jest choroba ani zaburzenie (wykluczyli nawet go z listy chorób). I defekt jak napisałem wyżej wywołuje jakieś szkody, tymczasem homoseksualizm nikomu nie szkodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones