PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 781
ocen
5,5 10 1 66781
4,0 10
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Są książki, które aż się proszą o adaptację filmową. Z Mroczną Wieżą jest odwrotnie. Przeczytałem
ją 3 razy i ciągle jestem przekonany że film (czy serial) w żaden sposób nie odda nawet 10%
wrażeń z książki. O zmianach scenariusza nie wspomnę. King w ogóle jest trudny do przełożenia
na ekran. Zauważcie że większość obrazów opartych na książkach jego autorstwa nie rzuca na
kolana. Z Mroczną Wieżą będzie jeszcze trudniej. 8 tomów skomplikowanej, wielowątkowej
powieści w stylu kingowskim - to się dobrze nie skończy. Może da się obejrzeć, ale...

ocenił(a) film na 5
jane_88

Przekonałeś mnie!

ocenił(a) film na 2
brodaty_i_aspoleczny

To prawda, ja też miałam 3 podejścia do tej sagi i planuję czwarte, piąte... Nie wyobrażam sobie ujęcia tego bogactwa w dwugodzinnym filmie. A teraz jak już wiem, że powstał i to z czarnoskórym Rolandem, co zupełnie nie współgra z książką i wizją Rolanda według Kinga, to płakać mi się chce. Nie mam nic przeciwko Idrisowi Elbie, lubię jego aktorstwo, ale Roland to jest ktoś inny, na wzór Clinta Eastwood'a i tego powinien się trzymać reżyser, scenarzysta. Ciekawe co na to sam Mistrz King.

ocenił(a) film na 3
brodaty_i_aspoleczny

książki a raczej sagi nie przeczytałem w całości, filmu nie widziałem. jednak jeżeli z dzieła wielkości encyklopedii robi się 90 minutowy film, a głównemu bohaterowi zmienia się kolor skóry, to znaczy, że coś tu jest nie tak. W dodatku udane próby ekranizacji książek Kinga można policzyć na palcach jednej ręki. Ten film od początku był skazany na porażkę

ocenił(a) film na 6
brodaty_i_aspoleczny

King jest ciężki do ekranizacji, to fakt. Swego czasu miałem chrapkę na przeczytanie przygód o Rolandzie, ale odszedłem od tego, nawet nie pamiętam dlaczego. Po obejrzeniu filmu znowu nabrałem ochoty i ufam wam na słowo, że film a książka, to niebo a ziemia.

użytkownik usunięty
brodaty_i_aspoleczny

Nie przesadzajmy. Wbrew pozorom cykl Mrocznej Wieży jest bardzo filmowy. A po za tym kiedyś też myślano że Władcy Pierścieni też nie da się nakręcić, a jednak udała się ta sztuka i obraz zyskał duże uznanie wśród fanów. Więc takie gadanie że się nie da, jest bez sensu. Tylko trzeba zrobić to dobrze. W tym wypadku nie wyszło, dostaliśmy słaby film. Fabuła nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek tomem z cyku. Jednej rzeczy nie rozumiem, po co nabywać prawa do książki jak później i tak piszą historię od nowa, która nie ma nic wspólnego z wersją literacką. Ludzie polubili książki takimi jakimi są. Jak chcą zrobić coś swojego to niech to stworzą i niech nie podszywają się pod jakiś cykl i niech nie mieszają ludziom w głowach że robią Mroczną Wieżę, a w rzeczywistości zostawiają sam tytuł i imię głównego bohatera. Jak mówiono że zaczynają kręcić MW to myślałam że dostaniemy na ekranie pierwszy tom z cyklu, a tu jakaś wariacja na ten temat, historia która w książkach nie miała miejsca. Ja rozumiem że czasami trzeba coś zmienić ale po co od razu wszystko wywalać i zostawiać tylko tytuł i parę imion. Zwyczajna podpucha z tą Mroczną Wieżą, bo fabularnie film nie ma nic wspólnego z książkami.

brodaty_i_aspoleczny

Zgadzam się! Przed przeczytaniem książki widziałem film. Wtedy oceniłem go na jakieś 8/10. Teraz po przeczytaniu pierwszego tomu film ma u mnie jakieś 2/10. Dałem mu 5 za efekty specjalne itp. Ekranizacja Mrocznej Wieży nawet w kilku procentach nie ukazuje tego co przesłanie Kinga.
Polecam książkę, a wszystkich Kingomaniaków zapraszam na stronę poświęconą autorowi!

brodaty_i_aspoleczny

Film potraktowałabym jako młodzieżówkę/lekkie kino dla dorosłych. Luźno oparte na książce, co wcale nie wyszło źle w tym przypadku. Ogląda się dobrze, a młodsze pokolenie może dzięki filmowi sięgnie po książki ;)

ocenił(a) film na 7
brodaty_i_aspoleczny

Nie czytałem książki stąd lekkie podejście do filmu i przyznaje, że do kartofla i kotleta na niedziele da się oglądać ;)

ocenił(a) film na 9
brodaty_i_aspoleczny

Mimo wszystko przyzwoity film dobrze się oglądało

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones