PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 080
ocen
5,4 10 1 69080
3,5 11
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Mumia już jest z 1999 i tej znakomitej przygodówki niczym się przebić nie da.

McLlovin

puknij sie w cymbał, to film nalezacy do nowego kinowego uniwersum potwornego, od universala wiec reboot tak czy siak musi byc.

The_Fallen

do nowego gównianego uniwersum potwornego
puknąć w cymbał to się mogą studia

McLlovin

widze intelekt pełna gebą. typowy gimbus - stan umysłu.

The_Fallen

Jak zawsze. Miło mi McLlovin.

The_Fallen

Widzę zatkało.

McLlovin

Ano zatkało, jak można być takim kimś jak Ty.

The_Fallen

McLlovinem?

McLlovin

Dobra skoncz trollowac.

The_Fallen

Trollować?

McLlovin

tak.

The_Fallen

Ja nie trolluję.

McLlovin

dobra skoncz juz pisac.

The_Fallen

Czemu?

McLlovin

bo tak, spamujesz.

McLlovin

koniec.

The_Fallen

Czego?

The_Fallen

konca.

The_Fallen

Koniec końca? Co to za bełkot?

McLlovin

jestes na niego za głupi.

The_Fallen

Tak zwykle bywa, że jak ktoś bełkocze od rzeczy to reszta jest za "głupia" by to zrozumieć.

McLlovin

Wielu geniuszy nauki też bełkotało według innych głupich ludzików, a jak wiemy są geniuszami ci geniusze nauki.

The_Fallen

Myślałem, że cię podenerwuję i odpuścisz, a tu trafiłem na trolla, więc cześć, szkoda mi czasu.

ocenił(a) film na 4
McLlovin

Fascynująca lektura te wasze spiny

katakumby0

bywały lepsze

ocenił(a) film na 5
McLlovin

A ustaliliście coś w końcu?

McLlovin

Twoja uwaga na temat nowej odsłony Mumii odzwierciedla naturę super trolla , czyli osoby nie potrafiącej bardziej obiektywnie oceniać filmy, konstruktywnie dyskutować i polemizować , za to potrafiącej wypisywać bzdury pod adresem filmu i okazywać chamstwo i prostactwo wobec adwersarzy , posiadających przynajmniej zdolność do bardziej pozytywnego i bardziej bezstronnego postrzegania kina w szerszym wymiarze niż własne przyzwyczajenia i upodobania .

The_Fallen

Tak jak mówiłem gówno z tego wyszło :D

The_Fallen

Ten film nie jest ani restartem ani też remake filmu Mumia z 1999 roku. Nie jest to też żadna nowość. To tylko próba przywrócenia historii o Mumii. Uniwersum wzięło się po prostu na restytuowanie najsłynniejszych potworów.
Mumia z 1999 jest filmem przygodowym, traktującym historię o mumii w sposób humorystyczny. Universal postanowił opowiedzieć tą historię na poważnie i pewnie dlatego wyszła z tego ciężko strawna i nie smaczna papka.

cyfrowy_baron

"Na poważnie"... chyba nie bardzo im to wyszło, bo ciężko jest wyłapać odpowiedni ton dla tego filmu. Raz jest niby strasznie, a za chwilę mam beznadziejne sceny niby z humorkiem w tle. Widza ma problem, bo nie wie czy przyszedł na horror czy na przygotówkę z 1999 roku, która nota bene jest nie do pobicia.

McLlovin

Fakt faktem że lepszego filmu od Mumi 1 i 2 nie ma i bije wszystkie mumie jaki były do tej pory ! z tym że 3/4 wszystkich mumi to horrory szczególnie te powojenne.

Reasumując chcą wrócić to horrorów z mumią w roli głównej ale mimo że pewno wpakują to kupę kasy to i tak wspomniana mumia z Weisz będzie bardzo długo nabijać się z innych naśladowców które nie będą naśladowcami mimo że będą ponieważ mumia to mumia.

McLlovin

Racja. Tym bardziej że ten opis fabuły jest tak ch*jowy, że kina na pewno nie odwiedzę. Kojarzy mi się z "grupa nastolatków wyjechała do domku nad jeziorem..". Roztrwaniają prawa autorskie na jakieś gnioty dla nie kumatych.

McLlovin

Mumia 1999 miała swietną obsadę i film był świetny. Na razie wiadomo, że mumię zagra Sofia Boutella a co do udziału w tym projekcie Toma Cruise'a to jeszcze nic pewnego.

McLlovin

Zgadzam się. Mumia 1999 to kawał świetnego kina.

ocenił(a) film na 6
McLlovin

Mumia z 1999 też była rebootem. To nie była pierwsza ani nawet nie druga mumia. Także wiesz... Za 20 lat ta mumia która teraz powstaje też dla wielu ludzi będzie kultowa i jedyna w swoim rodzaju, jak ta z 1999 dla ciebie:)

Poza tym zawsze możesz zignorować ten film i obejrzeć te które lubisz. Nie ma co się spinać:)

Coyotman

Tak, tylko czego reebotem, marnych horrorów (marnych jak na obecne czasy oczywiście), a teraz po niecałych 20 latach chcą kręcić kolejną przygodówkę, która nie dość, że nigdy nie będzie tak dobra jak film z 1999 to jeszcze jest częścią debilnego uniwersum robionego na siłę. To jest głupie.

Zignorować nie mogę z powodu obsady, chyba że Tom się wycofa, trzymam za to kciuki.
Jak próbuje się przyćmić kultowe filmy remakami, reebootami itp. to jak tu się nie spinać? Nic na to nie poradzimy tylko narzekanie nam zostaje :)

ocenił(a) film na 6
McLlovin

Czyli ty jesteś jasnowidzem. - jak tak to spoko, nie wiedziałem.

Skąd wiesz, że to będzie zły film? Skąd wiesz jaki będzie jego ton. Ja np słyszałem, że ma to być produkcja zupełnie inna niż seria którą wspominasz. Ma mieć w sobie więcej z horroru niż z przygody.

Też lubię Mumie. na dwóch częściach byłem nawet w kinie i darze tą serię dużym sentymentem (ostatnio puszczałem ją nastoletniej bratanicy i bardzo się jej sposobało). Uważam jednak, że przekreślanie filmu przed jego powstaniem jest po prostu niedorzeczne.
Poczekaj na choćby zwiastun i wtedy będzie można powiedzieć co z tego będzie.
Tom Cruise zazwyczaj dobrze trafia z rolami.

Coyotman

Nie przekreślałbym samego filmu, może i byłby fajny, już ma fajnego aktora w obsadzie i wszystko byłoby cacy gdyby nie to że jest to reeboot i jest częścią robionego na siłę widowiska, dlatego się nie uda. Przewidziałem niewypał nowej F4, uniwersum DC i tu też się nie pomylę, bo to wszystko na jedno kopyto, odświeżyć pomysł który się sprawdził i spróbować zrobić z tego "modę na sukces". Marvelowi & Disneyowi się udało i wszyscy nagle hopsa, jesteśmy debilami, ale i tak spróbujemy. Szkoda Toma, liczyłem, że zrezygnuje, ale już są zdjęcia z planu.

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Do trzech razy sztuka przyjacielu. Ja osobiście jestem mega fanem wersji z Brendanem. Pamiętam miałem lato, gdzie z bratem naszym rytuałem było obejrzenie codziennie Mumii :D znełem na pamięć wszystkie dialogi:) Tutaj będzie zupełnie coś innego. Sam osobiście uważam, że ta część będzie dobrze zrealizowana. Obsada jest na prawdę dobra, więc liczę na dobre widowisko.

badask_madafaka

Niestety Cruise gra to też obejrzę.

ocenił(a) film na 7
badask_madafaka

Ten film malo co ma wspolnego z ta stara Mumia takze nie oczekujcie tego po nim ani nie porownujcie w trakcie ogladania bo sie zawiedziecie....

McLlovin

Ale Mumia z 1999 to też reboot (i jakby wtedy też był filmweb to pewnie też siedziałbyś i narzekał jakim prawem robią reboot klasyka). A Monser Universe należą się uwspółcześnienia od dawna już ;)

Coyotman

Po latach zajrzałem i jak najbardziej przyjmuje tytuł jasnowidza :D

McLlovin

Bez kitu. Tak sobie czytam komentarze sprzed 7 lat, które były przed powstaniem filmu. Napisałeś, że będzie gówno i miałeś rację.

hayekk

Szkoda tylko że Tom dał się w to gówno wciągnąć, zwykle lepiej dobiera filmy :/

McLlovin

Srac Toma. Aktor może dobry, ale prywatnie pajac, przez co niestety odbieram go negatywnie, pomimo kunsztu aktorskiego.

hayekk

A mnie mało obchodzi prywatne życie aktorów. Zniszczono już Mela Gibsona, Kevina Spaceya, Johnnego Deppa, teraz Will Smith. Dla mnie to akurat głupota, że jak aktorowi powinie się mniej lub bardziej noga to od razu wielki hejt, zrywanie kontraktów, usuwanie z produkcji. Mi osobiście to zwisa co kto robi, póki na ekranie się go dobrze ogląda.

McLlovin

Pierdółki też mnie mało obchodzą, ale ten pajac co wywija z tą swoją sekta, to głową mała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones