PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 177
ocen
5,4 10 1 69177
3,7 12
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Nie jest źle

ocenił(a) film na 5

Przed seansem spotkałem się wyłącznie z negatywnymi recenzjami ale mimo wszystko postanowiłem wybrać się do kina i pozytywnie się zaskoczyłem. Może to kwestia tego, że spodziewałem się zobaczyć kaszane, może to fakt że lubię Toma Cruise'a ale jak pokazuje moja ocena bawiłem się nieźle. Powstało już wiele filmów o mumii, osobiście widziałem tylko te z Brendanem Fraserem. Porownujac te filmy fabuła jak i ogólny klimat ulega zmianie. Co prawda dalej nie jest to horror a bardziej film przygodowy, ale po prostu mniej tu elementów humorystycznych, jest mroczniej i poważniej, ale bez przesady. Myślę, że największym minusem są sceny w którym budowane jest Dark Universe, tworzą one niepotrzebne przestoje mniej więcej w połowie. Oczywiście wymagane od widza wyłączenia myślenia, ale to normalka przy tego typu filmach, bo jesli zaczynamy sie choc troche zastanawiac nad tym co dzieje sie na ekranie to szybko przyjemność z ogladania gdzies ucieka. Podsumowujac, nie jest to jakis wybitny blockbuster, ale jesli pojdzie sie na niego z odpowiednim nastawieniem to spelni swoja funkcje - bedziemy sie niezle bawic i na te 2 godziny zapomnimy o swiecie.

ocenił(a) film na 5
mario_ka

Mam podobne odczucia po tym filmie. Nie wiem czy go polecać, ale muszę przyznać, że bawiłem się nieźle. Poza tym mam lekki zamęt, bo Ci sami recenzenci, którzy jadą po Mumii, wychwalają Wonder Woman. Dla mnie te filmy są na podobnym poziomie, czyli przyjemna rozrywka bez szału. Bardziej na plus, niż minus z szansami na lepsze sequele w obu przypadkach.

ocenił(a) film na 9
mario_ka

tez przed seansem naczytalem sie ze to slaby film ze ogolnie do bani i lepiej kupic sobie kebsa niz isc na film ale mimo wszystko poszedlem i nie zawiodlem sie. Moze to dlatego ze uwielbiam mitologie egipska przymykalem oko na pewne sprawy np w filmie padlo ze zamumifikowali Ahmanet zywcem XD WTF chyba ktos nie wie jak wygladala mumifikacja cial (w filmie poprostu ja zabanazowali i do sarkofagu) byly jeszcze inne bzdury natomiast bardzo podobalo mi sie ze nie skonczylo sie tak jak moglo by sie skonczyc ze rozwali ten kamyczek ze sztyletu i koniec, cruise stal sie bogiem smierci i to fajnie otwiera furtke do kolejnej czesci oby dobrze tym pomanewrowali a i jeszcze zabawny byl ten jego przyjaciel Vail. Suma sumarum film kozacki moge polecic znajomym

mario_ka

Bo hejtuja ten film, w prasie ciagle tematy o klapie filmi a ten w weckend sie wrocil mosztami a teraz zarabia na siebie, to jaka to jwst klapa ???

ocenił(a) film na 8
mario_ka

Byłem, widziałem. Nie szukałem porównań do poprzednich filmów. Fajne, przygodowe kino z elementami grozy. Dwie godziny rozrywki minęły niepostrzeżenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones