PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 177
ocen
5,4 10 1 69177
3,7 12
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

No nieeee....

ocenił(a) film na 5

Lubię nawet Tomka Cruise. Większość filmów z nim jest całkiem niezła. Ale nie ten... Nie wiem nawet, jak to nazwać. Nie jest to dokładny remake (no może do pewnego stopnia luźny - i mam tu na myśli oryginał z 1932 roku), nie rozumiem, po co pojawia się jakiś pseudo-Jekyll. Akcja siada w połowie, ludzie zaczynają wychodzić. W filmie rolę drugoplanową (?) gra Jake Johnson. To dobry pomysł. Złamanie konwencji horroru za pomocą humoru tego rewelacyjnego kolesia byłby dobrym pomysłem. Problem w tym, że pojawia się on zbyt rzadko. Szkoda.

Na szczególną uwagę zasługuje wersja polska napisów: to jest porażka. Już na pocżatku napis: England. Napis pod spodem: Wielka Brytania. Potem można wyłowić sporo kwiatków. Laska krzyczy w samolocie: Don't shoot ! it's a pressurized plane !. Napisy: Nie strzelaj ! Tu jest sprężone powietrze. Z kolei gdzieś tam później coś takiego, jak Royal Society w ogóle nie przetłumaczono. Panie Cruise: lepiej wypadają ci filmy sensacyjne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones