PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674146}

Mumia

The Mummy
5,4 69 166
ocen
5,4 10 1 69166
3,7 12
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

warto?

ocenił(a) film na 5

Jak wrażenia po pokazie przedpremierowym ?

ocenił(a) film na 5
bucjas19

Jest klimat, ciekawa historia, dobry scenariusz, aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role. Od siebie polecam, bo spodziewałem się zwykłego rimejku, a wyszła dobra przygodówka. Liczę, że film zarobi, bo jest potencjał na więcej.

bucjas19

Przez jakąś połowę, może 2/3 jest to fajna przygodówka. Tomek jest bardzo sympatyczny, sceny akcji całkiem nieźle zrealizowane, humor udany, tytułowa Mumia też daje radę, ogląda się to z niemałą uciechą. Myślę sobie, czarny koń tego roku, może nie jakiś cud niewid, ale kurde, świetnie się bawię, przynajmniej w kategoriach niezobowiązującego, letniego blockbustera. Niestety nagle przygoda się kończy, wskakuje do akcji (całkiem dosłownie) "Dark Universe" a film zamienia się w długą serię ekspozycji. Ok, nie jest to tragiczne- w końcu wiedziałem że idę na film który będzie startem nowego uniwersum, a Russel Crowe nawet całkiem zabawnie szarżuje w swojej roli. Pogadają i wrócimy do fajności. Tak? Po jakimś czasie następuje sekwencja pościgu, w sam raz coś co nas wprowadzi do jakiegoś efektownego trzeciego aktu. Ale tu nie ma trzeciego aktu, tu na dobrą sprawę nawet drugiego aktu nie ma. Jest szybkie zawiązanie akcji i głupkowaty sequel bait, na który film sobie w żaden sposób nie zasłużył.

Mimo wszystko nie jest to złe. Bardziej marnujące potencjał. Do pierwszego filmu z Fraserem startu nie ma, ale (przynajmniej w moim odczuciu) wypada lepiej niż jego sequele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones