PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11063}

Na pierwszy rzut oka

Things You Can Tell Just by Looking At Her
6,2 943
oceny
6,2 10 1 943
Na pierwszy rzut oka
powrót do forum filmu Na pierwszy rzut oka

Na wstępie, chciałbym zwrócić uwagę Szanownej Redakcji, że ten film został równo rok temu ściągnięty przez HBO do Polski i opatrzony tytułem w naszym języku - "Na pierwszy rzut oka"


Film jest autorskim dziełem niejakiego Rodrigo Garcii (również wcześniej nieznanego), który napisał scenariusz i wyreżyserował go. Jest to o tyle dziwne, a zarazem godne podziwu, że głównym zadaniem fabuły jest demaskowanie najgłębszych i najstaranniej ukrywanych tajemnic kobiecej duszy. A podjął się tego facet !
Dokonano tu zabiegu scenariuszowego, który jest coraz bardziej popularny i który coraz bardziej lubię, bo zwiastuje zwykle niezły film, a mianowicie podzielono akcję na kilka (w tym przypadku pięć) bardzo luźno, wręcz symbolicznie, powiązanych ze sobą epizodów. Każdy z nich opowiada o kobiecie, która stara się na zewnątrz (czyli na tytułowy pierwszy rzut oka) stworzyć obraz szczęśliwej, silnej, pozbawionej kompleksów i zadowolonej z życia, ale w środku przeżywa straszne emocjonalne problemy.
Film jest świetny scenariuszowo i bardzo dobry aktorsko. Calista Flockhart jako Christine wspaniale udowadnia, że jej umiejętności aktorskie nie kończą się na postaci, która dała jej światową sławę - Ally McBeal. Cameron Diaz jako niewidoma nauczycielka umiejętnie łączy swój ekranowy wizerunek dziewczyny ciągle do wzięcia z pewnymi elementami dramatycznymi. Jej bardzo przyzwoita rola to dla mnie bodaj największa miła niespodzianka w tym filmie. Holly Hunter (Danielle) wciąż w formie. Glenn Close (dr Keener) też całkiem nieźle. Wreszcie Kathy Baker (Rose). Choć jako jedyna z całej piątki nie ma bardzo mocnego nazwiska, to nie odbiega poziomem od reszty.
Lubię takie filmy. Ogląda się je naprawdę przyjemnie, a jest w nich sporo prawdy o ludziach. I o to chodzi w dobrym kinie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones