PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7988}
6,6 14 124
oceny
6,6 10 1 14124
Nad Niemnem
powrót do forum filmu Nad Niemnem

"Nad Niemnem"to jedna z najwierniejszych i najlepszych ekranizacji polskiej literatury.Zadbano o niemal najmniejsze szczegóły.Aktorzy zostali dobrani tak,aby ich fizyczność zgadzała się z opisami postaci Elizy Orzeszkowej.Piękną parę stworzyli Adam Mariański (Jan Bohatyrowicz) , i Katarzyna Pawlak (Justyna Orzelska).Film znakomicie oddaje klimat tamtych czasów,aż chciałoby się tam pobyć chociaż przez krótką chwilę.Widziałem go już wiele razy ,ale kiedy tylko jest emitowany w telwizji nie mogę sobie odmowić tej przyjemnośći.Radzę jednak przeczytać także książkę.Wbrew opiniom niektórych osób wcale nie jest nudna.Kto ją przeczytał na pewno się ze mną zgodzi.

ocenił(a) film na 10
Martin_Eden

naprawdę, ale obywatelstwo mamy polskie:)

użytkownik usunięty
Martin_Eden

Nie uwierzysz, ale musze przynajmniej 2-3 razy w roku obejrzeć Nad Niemnem. Nie odmawiam sobie równiez ogladania w TV. Nad Niemnem jest dla mnie najpiękniejszym polskim filmem. Muzyka, postacie wszystko jest tak jak sobie wyobrażałam czytając niejednokrotnie książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones