PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804293}

Najlepsi wrogowie

The Best of Enemies
7,0 4 217
ocen
7,0 10 1 4217
Najlepsi wrogowie
powrót do forum filmu Najlepsi wrogowie

Ten film to niemalże instrukcja obsługi. Technik mediacji powinni uczyć w szkołach. Najważniejsze to rozmawiać, słuchać i zrozumieć lęki, obawy i stereotypy myślowe, którymi kieruje się druga strona. Konieczny jest jednak bezstronny, mądry mediator. Nie jest to remedium na podziały, bo one zawsze były, są i będą. To pokazuje film, jak jednak niewiele osób zmieniło swoje nastawienie. Ale kropla drąży skałę.
Przez różnego rodzaju systemy społeczne podziały są wręcz podtrzymywane, bo tak zdobywa się władzę - nastawiając jednych ludzi przeciwko drugim. Łatwiej nimi kierować.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Zgadzam się w 100%. Szkoda, że szkoły tak sporadycznie sięgają po filmy. Moim zdaniem one niejednokrotnie bardziej trafiają, wzruszają, a przede wszystkim zmuszają do przemyśleń, niż "suche" rady. A przecież jest tak wiele produkcji kinowych/telewizyjnych, które mogą budować nasze postrzeganie świata, tworzyć zasady, rozwijać i uczyć. Co do samych podziałów one zawsze były, są i pewnie będą. Trzeba jednak nauczyć się tego, że nasze wolności kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiego człowieka. Film bardzo mądry. Faktycznie można powiedzieć, że przewidywalny, aczkolwiek przyznam szczerze, że zakończenie rewelacyjne, pewnie wielu powie, że "banalne", jednak ja czułem w tym jakąś prawdę, która chwytała za serducho :D

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Mądry i trafny komentarz. Myślę, uważam tak samo :-)

Agatonik

Zwoje mózgowe ci się całkiem SKRZYWIŁY?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones