PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111882}

Nasze najlepsze lata

La meglio gioventù
7,9 338
ocen
7,9 10 1 338
Nasze najlepsze lata
powrót do forum filmu Nasze najlepsze lata

w pierwszej dziesiatce wloskich filmow ever...

michas_depeche

zgadzam sie piekny, wzruszajacy film, szkoda ze taki film nie powstal w polsce. czy nie orientujesz sie gdzie mozna kupic dvd z tm filmem?

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
anulka333

W Europie jest bardzo trudno. Logika wskazuje na to, że musiał wyjść we Włoszech, w końcu jest tam dość popularny, ale nie mam pojęcia, jak go stamtąd ściągnąć. Wychodzi na to, że najłatwiejszy sposób to jednak sprowadzanie z USA, poprzez Amazon, Ebay czy Best Buy.

ocenił(a) film na 7
michas_depeche

tak film jest świetny. polecam każdemu fanowi włoskiego kina i nie tylko :)

bloomy_2

w Polsce kupno niestety nie jest możliwe. ja pierwszy raz widziałem ten film we Włoszech i kobieta, która mi go pokazała widząc jak bardzo mi się podoba po prostu mi go dała ;-). niestety tylko pierwszą część :P. udało mi się ściągnąć divx z dwoma aktami, ale nie mam napisów.

michas_depeche

A jak się nazywa 2 część tego filmu? Ja go właśnie ściągnąłem - mam ten film rozdzielony w 3 plikach...

ors

Czy ktoś ma napisy PL?

ocenił(a) film na 10
ors

To w zasadzie jest jeden film. Podzielono go na dwie części tylko z tego powodu, że ciężko byłoby wysiedzieć w minie przez 6 godzin. Włoska TV nadawała go dla odmiany podzielony na 6 części. Obie części mają ten sam tytuł uzupełniony tylko numerem ;)
Napisów po polsku chyba do niego nie ma, a szkoda, warto pokazywać takie filmy szerszej publiczności...

porzyc

Są polskie napisy były już dawno trzeba dobrze poszperać w necie. Ja je znalazłam i były podpisane ,że to angielskie

porzyc

Czyli są dwa sezony każdy po trzy odcinki? Tak rozumiem po napisach. Czy ma ktoś dobre napisy, które są dobrze dobrane do filmu? Mam jedne, które są kompletnie niezgrane z czasem w filmie. Mam trzy odcinki każdy po 55 min.

ocenił(a) film na 10
ors

jezeli masz 3 odcinki po 55 minut, to masz tylko pół filmu...

porzyc

jest ten film z ang napisany na dobrze znanej stronie online we fragmentach

porzyc

o to właśnie zdałam sobie sprawę, że obejrzałam pół filmu? na dodatek zrobił na mnie świetne wrażenie. to chyba jakaś nieźle okrojona wersja. na imdb jest napisane, że trwa ponad 6 godzin. żałuję, że nie sprawdziłam tego dokładniej przed seansem....:)

ocenił(a) film na 10
XYZMaga

może nie obejrzałeś okrojonej wersji a tylko pół filmu?
Film zaczyna się jak bohaterowie są na pierwszych latach studiów, a kończy w roku bodajże 2003, albo jakoś tak...

porzyc

moja niby pierwsza część rozpoczynała się jakoś na początku lat 80' w parku jak niccolo kupił sarze balona. czy możliwe, że po prostu nie widziałam początku filmu? swoją drogą teraz się nie dziwie, że nie rozumiałam kilku wątków...

ocenił(a) film na 10
XYZMaga

no to wygląda na to, że obejrzałeś drugą połowę filmu. Ominął Cię kawał współczesnej historii Włoch :)
Film zaczyna się jakoś w latach 60...

porzyc

obejrzany cały, efekt trochę zepsuty, ale ogółem piękny film. kto się czai- oglądajcie:)

użytkownik usunięty
XYZMaga

Wiecie gdzie można ściągnąć całość? Albo przynajmniej te 3 godziny. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

ocenił(a) film na 8

http://isohunt.com/torrent_details/92159617/la+meglio+gioventu?tab=summary - część pierwsza
http://isohunt.com/torrent_details/92159613/la+meglio+gioventu?tab=summary - część druga

użytkownik usunięty
Kurkosia

Dziękuję bardzo! :)

Kurkosia

A czy znalazłaś do tego filmu napisy (do wszystkich 6 odc)?

ocenił(a) film na 8
ors

tam chyba były załączone napisy angielskie, ale ja oglądałam i tak w oryginale.

Kurkosia

Czy znalazł już ktoś napisy do wszystkich sześciu odcinków? Może ktoś pomóc?

ors

i jak ma ktoś polskie napisy do tego filmu?

soleckilukasz

Napisy polskie istnieją ale są kompletnie skopane. Polecam ten film oglądać z dobrymi angielskimi napisami, które łatwo znaleźć w google lub jeżeli znasz j. włoski w oryginale. Bardzo dobry film. Polecam także film "I cento passi" (sto kroków). Oglądałem go pierwszy raz kilka lat temu we Włoszech i także wywarłł na mnie pozytywne wrażenie.

michal_jedraszczak

Ja również polecam oba, La meglio gioventu' oraz i I cento passi- oba to kawał naprawdę dobrej roboty + sporo faktów z współczesnej historii Włoch. Zamierzam teraz obejrzeć inne filmy Marco Tulio Giordana :-)

ocenił(a) film na 8
ors

http://subscene.com/subtitles/the-best-of-youth-la-meglio-giovent/english/380180 (jeśli jeszcze aktualne)

ocenił(a) film na 8
michas_depeche

Sam tylko Fellini nakręcił tyle rewelacyjnych filmów (w tym kilka arcydzieł), że 10 pozycji to zdecydowanie za mało! A gdzie Scola, Tornatore, Pasolini, De Sica, Visconti, Petri, Germi...?! Obraz Giornada jest po prostu (bardzo) dobry (zwłaszcza biorąc pod uwagę filmy nakręcone we Włoszech w ciągu ostatnich kilkunastu lat) i na pewno stanowi nie lada gratkę dla wszystkich miłośników najnowszej historii Italii. Z całą pewnością nie jest jednak arcydziełem: obrazem przełomowym, ponadprzeciętnym, o niezwykłych walorach artystycznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones