PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1388}
7,3 879
ocen
7,3 10 1 879
Nic nowego pod słońcem
powrót do forum filmu Nic nowego pod słońcem

... dostępnością do filmów skandynawskich jest taki, że są niepopularne, a to przez fakt, że są skierowane - oczywiście uogólniam w tym miejscu - do bardzo konkretnej i wąskiej kategorii widza. Widza myślącego i oczekującego wartościowego przekazu, a nie tylko kolorowych wodotrysków jak ma to miejsce w kinie "zza oceanu". Tam z kolei podstawowym kryterium ma być oglądalność, czego efektem ma być to że na film pójdzie "każdy" i wszyscy powinni mieć poczucie, że widzieli "fajny" (celowo używam tego słowa) film. Tylko, że "fajny" to dla mnie za mało... Na szczęście w Skandynawii powstało i powstaje tak wiele różnorodnych obrazów (tytuły mógłbym wymieniać długo), że będziemy mieli co oglądać... czego sobie i Wam życzę ;-)

metodolog

życzmy sobie jeszcze napisów do każdego duńskiego czy szwedzkiego filmu ;-)

metodolog

Jak wam się udaje takie filmy obejrzeć? Gdzie je znajdujecie?

Chociażby ten powyższy. Gdzie mieliście okazje go zobaczyć?

ocenił(a) film na 9
qruella

Kocham kino.

ocenił(a) film na 8
qruella

Ja oglądałam go jakieś 10 lat temu w TVP, dodam, że leciał bodajże w poniedziałek ok godz. 23 (do dziś pamiętam tę "dogodną" porę). Z chęcią bym go jeszcze raz zobaczyła.

ocenił(a) film na 7
metodolog

gdzie można obejrzeć? ma ktoś link?

krzysztofeks

Od czwartku na N. :)

bosambo

Oglądałem, znakomity...uczta w wielu wymiarach

ocenił(a) film na 9
bosambo

Znakomity film. To już drugie dzieło ze Szwecji, które obejrzałem dzięki temu, że Netflix udostępnił ostatnio sporo skandynawskich filmów. Prawdziwa uczta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones