PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544372}

Nie ma tego złego

Smukke mennesker
7,1 2 881
ocen
7,1 10 1 2881
7,2 4
oceny krytyków
Nie ma tego złego
powrót do forum filmu Nie ma tego złego

Kim jest mężczyzna płaczący przed prostytutką w prologu i patrzący na żonę i dzieci w końcówce?

VenusInFurs

To był reprezentant typowej "szczęśliwej" rodziny. Przemyślnik dla widza.

ocenił(a) film na 9
green22

Wg mnie kontrast. Tamci mieli wszystko pokręcone i z tego powodu cierpieli, aby w końcu jakoś znaleźć szczęście. A ten pierwszy miał wszystko poukładane, a był nieszczęśliwy i sam nie wiedział dlaczego. Co by miał myśleć gdyby miał rodzinę jak ci pozostali.

bgamaliel

No właśnie o to mi chodziło.

ocenił(a) film na 7
VenusInFurs

To ten który "żegnał" Ingeborg, szef korpo :)

ocenił(a) film na 7
LaVeR

Zdecydowanie to nie szef korpo.

ocenił(a) film na 9
VenusInFurs

A dla mnie był to przytyk i ironiczne nawiązanie do filmów opowiadających o "wielkich dramatach" współczesnych Skandynawów, takich jak "Pożegnanie Falkenberg", "Turysta", "Odrębne światy", "Kłopotliwy człowiek" czy chociażby "Zjazd absolwentów". Innymi słowy, największą tragedią współczesnych mieszkańców Skandynawii jest to, że w ich życiu nie ma żadnych tragedii (a często nawet poważniejszych problemów). A człowiek czasem tęskni za tragedią. Pewnie potrzebuje jej, żeby nadała jego życiu głębszego znaczenia i sensu.

ocenił(a) film na 7
Lorelei_3

Z drugiej strony strasznie to infantylne, żeby uważać, że tragedia ma nadawać jakieś większe znaczenie, tak, jakby człowiek nie mógł tego czerpać z doceniania codzienności przez mniej niezwykłe wydarzenia. Większość ludzi przeżywa w życiu traumę, tylko różnie sobie z nią radzimy. Dla mnie ważniejsze jest mówienie o rzeczach względnie nietrudnych, ale dotykających ludzi - oddać emocje, wzbudzić emocje w widzu w takim filmie, to jest coś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones