PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727968}

Nie oddychaj

Don't Breathe
6,5 79 933
oceny
6,5 10 1 79933
6,6 17
ocen krytyków
Nie oddychaj
powrót do forum filmu Nie oddychaj
ocenił(a) film na 8

Nie, nie tylko ty ;)

ocenił(a) film na 8
sirona06

Do połowy filmu jemu, później się to zmieniło :D

ocenił(a) film na 7

Ja też mu kibicowałam :D

użytkownik usunięty

Ja też przez cały film kibicowałem dziadkowi no ale niestety zakończenie mi się nie podobało :(

ocenił(a) film na 5

Zakończenie takie, że pewnie będzie 2 część...

ocenił(a) film na 4

Ja również.

ocenił(a) film na 3
MsChocolate_2


Mało się wysilę, bo jakoś od 15lat nikt z filmwebu mnie nie obdarzył możliwością pisania postu....

Przekleje sie tu:

Dziwny film, jak w myślach sobie zapowiedziałem, że wszyscy (powinni umrzeć) wg. prawa USA powinni umrzeć - ok, napastnicy, a reszta do aresztu.. W Polsce po zabicie tego typa co z bronią wchodzi Ci do domu i rabuje (jak kamer nie masz lub nie jesteś z tych wydających 250k za spotkanie międzypartyjne nienawidzących sie ludzi jak Vega..... Tylko osoba która by przeżyła, by siedziała i to jest sprawiedliwe. Włamali się, z bronią, okraść niedołężnego....
Rodajlend powinien ja zjeść, a ona typowi ostatnio kule posłać :p

Pies powinien iść wolno.....

Podglądam dalej... a Wy Panie i Panowie cedźcie więcej niż widzicie :p
https://www.filmweb.pl/film/Hakowanie+%C5%9Bwiata-2019-835638

ocenił(a) film na 8

Ja również. Smutny był widok w telewizji, jak wnosili go na noszach do ambulansu.

ocenił(a) film na 7

chorzy ludzie :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Raze

dlaczego? włamywacze nie mieli żadnych perspektyw życiowych i chcieli wyjechać z Detroit. Staruszek w ogóle nie był sympatyczny. Więził w piwnicy kobietę - to chyba wystarczy, żeby mu nie kibicować.

Michal_Kaczorowski

No tak ludzie, którzy chcieli okraść kalekę są z natury bardziej sympatyczni, a brak perspektyw jak wiemy to rozgrzeszenie dla bandytyzmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty

Ja też mu kibicowałem ;)

Nie obejrzałem jeszcze filmu, ale tak "na sucho" to jestem za dziadkiem i jeszcze bym mu pomógł. Troje zdeprawowanych śmieci włamuje się do (z ich punktu widzenia) słabszego? Aż się proszą o pacyfikację. Chcieli się wyrwać z Detroit? Było wsiąść do Greyhounda.
Bazuję tylko na recenzji, a tam autor nawet się nie zachłysnął więzioną kobietą. Pewnie na siłę wsadzili ją do scenariusza, żeby widz znielubiał dziadka. Obejrzę film żeby mieć pełny osąd, ale i tak już wiem że wolałbym wersję gdzie trzy ciała wzmacniają fundament chałupy.

macrosplus

Chyba ktoś "zapomniał" dodać, że ta więziona kobieta zabiła mu córkę a zasrany sąd ją uniewinnił. Facet był bardzo miły że jej po prostu nie poćwiartował.

Reksio_gwalciciel

Bardzo miły człowiek. Tylko ją zmusił do zajścia z nim w ciąże.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
introverder667

Gdyby dziadek wygrał i dali jakiś morał sensowny, to dałbym może ze 2 oceny w górę, mimo że było sporo nudy i się nużyło miejscami.

ocenił(a) film na 4
introverder667

Takim by było - morałem - jakby wszyscy piach jedli (oprócz dziadka, który b. kochał swoją córkę).

Szkoda, miałam nadzieję, że Dziadek wygra.

ocenił(a) film na 7

Ja mu kibicowałem, ale po scenie z pipetą zupdate'owałem swoje podejście xDDD

►Recka YouTube'owa Fan Bojsów: https://www.youtube.com/watch?v=hcX91CasDNw

ocenił(a) film na 6

A ja od razu kibicowałem młodzieży :) W pierwszej scenie kontaktu z dziadkiem wystarczyło żeby ten koleś z pistoletem strzelił mu w stopę na przykład. I dziadek byłby bezbronny, spokojnie można było go obrabiać. A jak już zaczęła się szamotanina, to wystarczyłoby żeby ta dziewczyna wzięła łom i ogłuszyła naszego żwawego dziadzia.

ocenił(a) film na 8

Ja również, wkońcu bronił swojej własności chociaż święty nie był.

ocenił(a) film na 6

nigdy nie kibicuję gwałcicielom... niby w filmie "tylko" zapłodnił tamtą dziewczynę używając pipety, ale to i tak jest gwałtem i naruszeniem cudzej cielesności :/ gwałt to gorsza zbrodnia niż morderstwo

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Zoh1n

A znasz jakiegoś faceta o imieniu "Diana"?
A po drugie, musisz być facetem skoro piszesz takie brednie, że ot po gwałcie można się otrząsnąć. Nie, nie można, to zostaje na zawsze w kobiecie. Niby jakim cudem życie wiele lat z taką traumą ma być lepsze od śmierci?

Zoh1n

Po jakim czasie? Jesteś takim znawcą, proszę podaj termin, to fascynująca teoria....

Zoh1n

Na pewno jesteś facetem, pisząc takie brednie. Jak cię zgwałcą, to pogadamy.

ocenił(a) film na 7

Jak widać nie tylko ty kibicowałeś psycholowi. Smutne...

zbigniew_

Raczej straszne.

ocenił(a) film na 7

Narracja jest tak prowadzona, żeby kibicować włamywaczom. Ot, biedniutka amerykańska młodzież nie ma perspektyw, więc nie może tyrać w jakiejś pracy, od razu trzeba brać się za obrabianie domów ;) Do tego wsadzili tego aktora z "13 powodów" i tu też gra taką niezdecydowaną pipkę - najpierw się wycofuje, później wraca, ale ta jego "walka o przetrwanie" momentami mnie śmieszyła. Za to ta panienka zrobiłaby wszystko, byle zdobyć tą forsę. Motyw z więzioną dziewczyną włożony specjalnie, żeby pokazać, że z dziadka taki najgorszy zwyrol - wtedy jest już pełne rozgrzeszenie włamywaczy, do tego miał przygotowane różne przedmioty, by dom w kilka minut zamienił się w pułapkę bez wyjścia - tak jakby twórcy filmu chcieli pokazać, że to nie pierwsi włamywacze, których dziadek załatwił (jeszcze pokazali w TV jego dom w opuszczonej dzielnicy i to, że wygrał 300 tys $) - co to ma być? Zaproszenie: "przyjdźcie i mnie okradnijcie" - mogli jeszcze powiedzieć, że jest niewidomy i dać jego fotkę to miałby większe "wzięcie" ;) Gówniarze sami się o to prosili - tym bardziej, że to nie był ich pierwszy skok, a dodatkowo złamali zasadę "nie kradniemy gotówki". Do tego ten pierwszy kretyn zabrał ze sobą klamkę - "gangsta style" ;)

ocenił(a) film na 6

Najgorsza z nich była ta laska... przecież każdy człowiek w takiej sytuacji zachował by się instynktownie "uciekaj albo walcz" a ona cały czas myśli o tym hajsie. Dziadek zabija chłopaka na jej oczach, potem do nich strzela, potem prawie łamie se kręgosłup spadając, potem jeszcze ten pies ją goni, a ona cały czas walczy o ten plecak z kasą a dopiero na drugim miejscu o swoje życie...

piotrek710

Wyjątkowa pożarna złodziejka. Dla niej jedyna droga ucieczki to okresć kogoś. Wredna, wolę kibicować dziadkowi, on przynajmniej wymierza sprawiedliwość.

ocenił(a) film na 7

Nikomu nie kibicowałem, miałem nadzieję, że wszyscy tam trafią do pie*dla :D

ocenił(a) film na 8

oczywiście dziadkowi.Walczył w Iraku za kraj w którym on ani jego bliscy nie mogli być bezpieczni.W końcu puściły mu nerwy i postanowił ukarać ludzi.Przykre że większość ludzi popiera sku*wysynów bez moralności a na świecie wciąż brakuje sprawiedliwości.

Jak to kibicować dziadkowi? Przecież to główny pozytywny bohater. Oczywiście, że mu kibicowałem, a za każdym razem gdy ranił/zabijał kogoś z włamywaczy to aż skakałem z radości (no może w przenośni:P ).
{spoiler]
Szkoda, że film tak się skończył, że głupi szon wraz z siostrą uciekli. Mam nadzieję, że w drugiej części sprawiedliwość dopadnie jedny ocalały przy życiu czarny charakter.
[/spoiler]

ocenił(a) film na 9
axelbest

Ciężko nazwać porąbanego gwałciciela (bo nim jest, bez znaczenia w jaki sposób zapładnia to wciąż gwałt) pozytywnym bohaterem :D gloryfikowanie gwałciciela ogólnie jest chore

ocenił(a) film na 6

Ja też byłem za dziadkiem, kozak gość. I żaden tam gwałciciel, bo zapładniał in vitro, nie czerpał przyjemności z posuwu, więc spoko. Laska powinna być wdzięczna za dziecko o silnych genach, bo dziadek to typowy Alfalider

ocenił(a) film na 9
a_nubis

naruszenie ciała w taki sposób wbrew woli to wciąż gwałt.

ocenił(a) film na 6
Rrouge

Jaki gwałt?! Zwykły zabieg.

ocenił(a) film na 9
a_nubis

Wbrew woli ;) i przy użyciu nasienia tego zwyrola - wciąż gwałt.

ocenił(a) film na 6
Rrouge

Dlaczego zwyrola? Porządnego weterana - a więc szlachetne przedłużenie gatunku.

ocenił(a) film na 9

Nie kibicuję gwałcicielom

ocenił(a) film na 8
Rrouge

Po pierwsze to pierwszej nie zgwałcił jak kojarzę, a z drugą nie chciało już mu się czekać na zgodę i przez to próbował(choć jej nie dorwał tą pinsetą). Zresztą porównywanie zwykłego gwałtu do napadu rabunkowego i kradzieży 1 miliona dolarów to trochę dziecinne są. Dziadek był pozytywnym bohaterem wyjątkowo pokrzywdzonym w filmie.

ocenił(a) film na 9
nano50

Takich pierdół obleśnych to dawno nie słyszałem, WTF "zwykłego gwałtu"? Ty jesteś człowieku normalny? Gwałt to jest obrzydliwy czyn, naruszenie ciała drugiej osoby wbrew jej woli i ogromna krzywda wyrządzona drugiej osobie niszcząca często psychikę i każdy kto się tego dopuszcza zasługuje na potępienie, więc dziecinne to jest chyba takie twoje rozumowanie, "nie chciało mu się czekać na zgodę?" Twoje rozumowanie wręcz jest chore i przerażające skoro jakikolwiek gwałt potrafisz nazwać "zwykłym" i napisać takie coś jak "nie chciało mu się czekać na zgodę więc próbował", nie był żadnym pozytywnym bohaterem, był pokrzywdzony fakt ale to nie usprawiedliwia jego chorych zwyrodniałych zachowań i nie zmienia faktu że stał się starym porąbanym obleśnym gwałcicielem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
nano50

Już samo to co piszesz "powinna być gwałcona raz dziennie przez cały rok" czy "szkoda że mu się nie udało" pokazuje jak zryty masz łeb o jakim ku*wa ty wyrównywaniu szali piszesz? Poza tym typowe, tylko facet mógłby powiedzieć takie coś o gwałcie, oskarżenie o gwałt osoby niewinnej? Ten stary zwyrodniały obrzydliwy gwałciciel nie był niewinny, przetrzymywał wbrew woli drugą osobę a to że chciał zapłodnić pipetą, nie zmienia tego że chciał ją zgwałcić, nieważne czy to był jego sprzęcik czy pipeta, było tam jego obrzydliwe nasienie które ten zwyrodnialec chciał wstrzyknąć drugiej osobie, ja nie bronię głównej bohaterki, dla mnie nikt w tej historii nie jest pozytywnu, an ona ani na pewno zwyrodniały stary gwałciciel trzymający w piwnicy wbrew swojej woli drugą osobę, tak samo gwałt niszczy życie i psychikę drugiej osobie, ale widać bardzo małe masz pojęcie o tym jak druzgoczące jest coś tak obrzydliwego jak gwałt. Ale proszę napiszę podobnei jak ty - Szkoda że nie udało jej się głębiej mu do ryja tego obrzydliwego nasienia  jego z pipetą wsadzić żeby stary ch*j się zadławił. Rabunek wcale nie jest gorszy od brutalnego obrzydliwego gwałtu co wyniszcza drugą osobę od środka.

ocenił(a) film na 8
Rrouge

Nie napisałem nigdzie, że ona go oskarżyła. Pojęcie o temacie mam, jestem wyjątkowo zaznajomiony z różnych powodów z tym. Szkoda. Mam nadzieję, że nakręcą dwójkę i ta zepsuta złodziejka skończy u niego w piwnicy. :p

ocenił(a) film na 9
nano50

Śmieszne "masz" jakoś tego nie widać, skoro usprawiedliwiasz gwałt ;) raczej  chyba jakąś pokręconą i chorą wersję rozumowania tematu, patrząc na twoje wypowiedzi i teksty typu "szkoda że mu się nie udało" bo gwałtu nie da się usprawiedliwić w żadnym wypadku, w każdej sytuacji jest to obrzydliwy czyn i jedna z największych krzywd jakie można wyrządzić drugiemu człowieku, każdy gwałciciel zasługuje na zwykłe potępienie i nic innego, zwłaszcza taki wyrzutek moralny i społeczny jak ten przedstawiony w filmie, za to ja mam nadzieję że ten stary gwałciciel skończy śmiercią w ogromnych męczarniach albo że tym razem jak będzie w tej piwnicy to uda jej się mu głębiej wsadzić do ryja tą pipetę tak żeby już się po tym nie podniósł ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones